Volkswagen Grand California - umyvadlo
Volkswagen Grand California - umyvadlo
Nádrž na vodu
-

Grand nádrž na vodu

Více vody v nádrži, více svobody v hlavě

Skutečně svobodný je ten, kdo se nemusí po cestě neustále starat o další zdroj vody. Nádrž na čerstvou vodu o objemu 110 litrů a nádrž na odpadní vodu o objemu 90 litrů Vám nabízí možnost utábořit se někdy - je-li to dovoleno - i mimo kempy nebo uprostřed divoké přírody. Abyste i přesto doplnili vodu vždy včas, jsou obě nádrže vybaveny hladinovým senzorem. Nádrž na čerstvou vodu je zabudovaný v interiéru vozu a chráněný tak proti mrazu.

Volkswagen Grand California - Úložný prostor
Volkswagen Grand California - Úložný prostor
Úložný prostor
-

Úložný prostor

Musíte vzít skoro všechno? Můžete vzít skoro všechno!

Nemůžete zajíčka Hektora a princeznu Rozálii nechat samotné doma? Dobré zprávy: Váš domov na kolech má dostatek úložného prostoru - pro oblíbené plyšáky, oblíbené hry i oblíbené oblečení. V zadní části najdou své místo věci až do objemu 980 litrů. Například pod postelí v zadní části vozu, která je velmi snadno přístupná zadními křídlovými dveřmi zavazadlového prostoru. Dvoudílné zajištění nákladu se postará o to, aby vše zůstalo tam, kam to patří. Ve voze Grand California 680 se ke dvěma praktickým dolním skříňkám přidala dokonce i vysoká šatní skříň. Veselé balení!

Volkswagen Grand California - Střešní vikýř
Volkswagen Grand California - Střešní vikýř
Střešní vikýř
-

Střešní vikýř

Otevřít střechu, zapnout sluníčko

Dvěma velkými střešními vikýři (0,70 m x 0,60 m) proniká přes den do obytného vozu hodně světla. A večer se můžete z jídelního koutu nebo dokonce z postele dívat na hvězdy. Kromě toho lze tyto vikýře zajistit sítí proti hmyzu nebo zatemnit vysouvací roletou.

Volkswagen Grand California - Pracovní plocha
Volkswagen Grand California - Pracovní plocha
Pracovní plocha v ­kuchyni
-

Extra pracovní plocha v ­kuchyni

Více místa pro krájení

Gran California 600 nabízí dvě rozšiřující desky, pomocí nichž lze kuchyni v případě potřeby prodloužit. Ve voze Grand California 680 je již integrovaná větší pracovní plocha s dolní skříňkou.

Volkswagen Grand California - útulná zóna
Volkswagen Grand California - útulná zóna
Útulná zóna
-

Grand útulná zóna

Konečně do tepla

Volné silnice, osamělé zátoky, prázdné kempy. Jak je to krásné, když se můžete vyhnout vrcholu turistické sezóny. V ospalém období mimo hlavní sezónu je cestování dvakrát tak zábavné. Díky promyšleným topným systémům ve voze Grand California Vám tuto radost nezkazí ani svěží jarní vítr nebo chladivé podzimní ráno.

Volkswagen Grand California - Talířové pružiny
Volkswagen Grand California - Talířové pružiny
Talířové pružiny
-

Talířové pružiny

Další zastávka: V oblacích

Nezávisle na poloze těla zajistí talířové pružiny zabudované pod postelí v zadní části vozu optimální komfort.

Volkswagen Grand California - Markýza a kempinkový nábytek
Volkswagen Grand California
Markýza a ­kempinkový nábytek
-

Volitelná markýza a volitelný ­kempinkový nábytek

Čtyři stěny bez stěn

Slunce svítí celý den a vlahé večery nemohou být dostatečně dlouhé. Abyste si mohli vychutnat komfort vozu Grand California kdykoliv i venku, má pro Vás na přání připravený venkovní pokoj, který lze postavit snadno a rychle: Kempinkový stůl a dvě skládací židle jsou uložené v praktických taškách v zadních křídlových dveřích zavazadlového prostoru. A díky vysouvací markýze z robustní látky budete mít volitelně k dispozici také vždy stinné místečko. Je vybavena ruční klikou, kterou lze rychle uložit, a má tyto rozměry:

  • Rozměry markýzy u vozu Grand California 600: 2,5 m x 3 m
  • Rozměry markýzy u vozu Grand California 680: 2,5 m x 3,5 m
Volkswagen Grand California - Skříňky s chladničkou
Volkswagen Grand California - Skříňky s chladničkou
Kuchyňské skříňky s chladničkou
-

Kuchyňské skříňky kombinované s chladničkou

Dovolená zcela podle Vaší chuti

Domácí kuchyně chutná nejlépe: Plně vybavená kuchyňská linka s plynovým sporákem se dvěma hořáky a velkou pracovní plochou zve kdekoliv k vlastnímu vaření. Díky kuchyňské skříňce s praktickými šuplíky a vyklápěcím horním skříňkám o objemu 42 litrů budete mít přísady, talíře, hrnečky a ostatní kuchyňské potřeby vždy po ruce. A velké posuvné dveře nabízí hned tři výhody: Při vaření se můžete nechat inspirovat svým bezprostředním okolím, v interiéru nebudou ulpívat pachy z vaření a k chladničce s mrazákem o objemu 70 litrů se dostanete i z venku. Jestli si z ní vytáhnete vyhlazený nápoj, zmrzlinu nebo slaďoučké kusy melounu, to už necháme na Vás.

Volkswagen Grand California - koupelna
Volkswagen Grand California - koupelna
Koupelna
-

Grand koupelna

Svěží vstříc novým dobrodružstvím

Spěchat ve tmě do umývárny nebo se klepat ve společných sprchách - tohoto druhu dobrodružství se rádi vzdáte? Ale své ranní sprchy ne? Pak je dobře, že nový vůz Grand California disponuje kompletní koupelnou se sprchovým koutem. I když cestujete rádi sami nebo ve dvou, dopřejte si i trochu toho pohodlí.

Volkswagen Grand California - Postel umístěná napříč
Volkswagen Grand California - Postel umístěná napříč
Postel - napříč
-

Postel v zadní části vozu

Spát podélně nebo napříč? Tady si zdřímnou všichni dobře.

Postel v zadní části vozu umístěná napříč

Pohodlí je jen hezká funkce kompaktní postele v zadní části vozu (1,93 m1 x 1,36 m) Grand California 600.

1Údaje ohledně délky podléhají toleranci +/- 3,5 cm.

Volkswagen Grand California - Síť proti hmyzu
Volkswagen Grand California - Síť proti hmyzu
Velká síť proti hmyzu
-

Velká síť proti hmyzu

Žádní nezvaní hosté

Aby přišli na jídlo jen hosté, které jste také pozvali, dá se otvor velkých posuvných dveří kompletně uzavřít pomocí dvoudílné sítě proti hmyzu. Obě sítě lze v profilech bez problémů a snadno posouvat. Sluníčko a čerstvý vzduch dovnitř smí, hmyz a havěť musí zůstat venku.

Volkswagen Grand California - Solární a satelitní zařízení
Volkswagen Grand California - Solární a satelitní zařízení
Volitelné solární a satelitní zařízení
-

Volitelné solární a satelitní zařízení

O energii a zábavu je postaráno

S volitelným solárním zařízením bude dovolená daleko ve světě především ještě mnohem příjemnější. Díky soběstačnému zásobování elektrickou energií, např. pro televizi, nemá totiž dlouhá chvíle žádnou šanci.

Volitelné solární zařízení na střeše vozidla (bez vyobrazení)

Model Grand California 600 má vpředu na střeše namontované 104W zařízení, u modelu Grand California 680 je uprostřed střechy namontované 174W zařízení. Obě zařízení napájejí druhou baterii a pomáhají zachování delší soběstačnosti, podle slunečního svitu.

Volitelné satelitní zařízení značky Kathrein pro příjem televizního signálu (bez vyobrazení)

Satelitní anténa se automaticky nasměruje a automaticky zajíždí a vyjíždí. Zařízení je homologované do rychlosti 130 km/h1.

1Výška vozu se při zavřeném satelitním zařízení zvyšuje u modelu Grand California 600 na 3,09 m a u modelu Grand California 680 na 2,97 m.

Volkswagen Grand California - kuchyně
Volkswagen Grand California - kuchyně
Kuchyně
-

Grand kuchyně

Vaše důležitá přísada: nezávislost

Čerstvé mořské plody z vedlejší vesnice. Šťavnaté pomeranče z plantáže na svahu. Rajčata, která voní jihem a sluncem. Proč se hnát do restaurace, když máte ty nejlepší přísady přímo po ruce? Díky Vaší plně vybavené kuchyňské lince včetně chladničky s mrazničkou a úložného prostoru si můžete užívat svobody a připravit si místní speciality kdykoliv sami. Grand California, grand cuisine.

Volkswagen Grand California - Postel umístěná podélně
Volkswagen Grand California - Postel umístěná podélně
Postel - podélně
-

Postel v zadní části vozu

Spát podélně nebo napříč? Tady si zdřímnou všichni dobře.

Každý spí nejraději ve své vlastní posteli. Na polštáři, který je načechraný přesně tím správným způsobem. A na matraci, která péruje přesně tak, jak to máte nejraději. Přiznáváme: Požitek ze spánku ve voze Grand California je přece jenom trochu jiný. Je to dáno v první řadě tím, že uslyšíte cvrčet cvrčky. Nebo šumět vlny. Jinak je ale všechno jako doma: Ve voze Grand California máte svou vlastní postel vždy s sebou. Grand California 600 nabízí díky prostorné posteli uložené napříč dostatek prostoru ke klidnému odpočinku. A ve voze Grand California 680 Vám zajistí velkorysá postel uložená podélně ještě větší komfortu. Sladké sny!

Postel v zadní části vozu umístěná podélně

Prostorná postel v zadní části vozu Grand California 680 nabízí díky rozměrům 2,00 m x 1,67 m a 1,90 m x 1,67 m obzvláště hodně místa na ležení i uložení věcí.

Volkswagen Grand California - Plynový sporák a dřez
Volkswagen Grand California - Plynový sporák a dřez
Plynový sporák a dřez
-

Plynový sporák a dřez

Radost z vaření na druhou

Plynový sporák se dvěma hořáky, dřezem a sklopnou baterií lze díky dvoudílnému skleněnému krytu používat flexibilně.

Volkswagen Grand California - Elektrický schůdek
Volkswagen Grand California - Elektrický schůdek
Elektrický schůdek
-

Elektrický schůdek

Sen o vystupování

Přiznáváme: Nemyslíme vystoupení ze stereotypu Vašich všedních dnů. S vozem Grand California mu však můžete alespoň na okamžik uniknout. A vystupování z Vašeho cestovního vozu Vám zato velmi zpříjemníme - pomocí elektrického schůdku. Při otevření posuvných dveří automaticky vyjede, abyste mohli pohodlně vystoupit či nastoupit. Chcete rychle dál? Multifunkční ukazatel Vás upozorní, pokud by byl schůdek při zahájení jízdy ještě vysunutý.

Volkswagen Grand California - přístrojová deska
Volkswagen Grand California - přístrojová deska
Přístrojová deska
-

Grand Přístrojová deska

Cítit spolehlivost – kdekoliv

Osamělé horské vesničky. Opuštěné pláže. Odlehlé turistické trasy. Vzrušující cestování bude ještě zábavnější, když víte, že se můžete na svého partnera na cestách kdekoliv a kdykoliv spolehnout. Navigační systému ve voze Grand California Vás přivedou spolehlivě k Vašemu díly - i když ho třeba ještě ani neznáte. Včetně vhodného soundtracku a dobré zábavy.

Volkswagen Grand California - Postel v patře
Volkswagen Grand California - Postel v patře
Postel v patře
-

Volitelná postel v patře

Kdy bude konečně čas jít do postele?

Na volitelné posteli v patře o délce od 160 cm do 190 cm mají jeden až dva malí cestovatelé ve voze Grand California 600 své vlastní království, kam mohou vyšplhat po praktickém hliníkovém žebříku. Není to jen místo na spaní, ale také pelíšek, čtenářský koutek a díky panoramatické střeše dokonce i hvězdárna. Panoramatickou střechu lze otevřít a zajistit sítí proti hmyzu nebo také kompletně zatemnit. Jít do postele nebylo ještě nikdy tak zábavné: Člověk nemusí jít přece hned spát.

Volkswagen Grand California - Obytný prostor
Volkswagen Grand California - Obytný prostor
Útulný obytný prostor
-

Útulný obytný prostor

Nejhezčí místo setkání od Syltu až po Itálii

Co by byl domov bez obývacího pokoje? Tady se někdy zase všichni sejdou, i když šli přes den svou vlastní cestou. Aby si hráli, četli, koukali na filmy, bavili se anebo prostě jen tak, aby trávili čas spolu. Také na dovolené. Pro všechny tyto činnosti nabízí moderní jídelní kout ve voze Grand California dostatek prostoru a pohodlí.

Volkswagen Grand California - Zásuvky
Volkswagen Grand California - Zásuvky
Zásuvky
-

Zásuvky

Baterie chytrého telefonu? 100%

Musíte vyřídit důležitý telefonát, stojíte uprostřed ničeho a dokonce máte i síť. To Vám ale nepomůže, pokud bude stávkovat baterka. Ve voze Grand California se Vám to nestane, protože na palubě máte dostatečné množství zásuvek - vždycky přesně tam, kde je potřebujete. A tak si můžete zapojit rychlovarnou konvici a kávovar v kuchyni či chytré telefony, tablety a notebooky třeba v jídelním koutu nebo v ložnici.

  • šest USB zásuvek pro nabíjení chytrých telefonů, tabletů a notebooků
  • čtyři 230V zásuvky a jedna 12V zásuvka