Volkswagen Golf - osvětlení
Volkswagen Golf - osvětlení
Design osvětlení
-

Design osvětlení

LED v novém světle

Golf 8 sériově nabízí hlavní světlomety s LED technologií. Ty jsou dynamicky zakomponované do protažené čelní partie a na stranách zasahují až do blatníků. Součástí sériové výbavy jsou také integrované mlhové světlomety. Dalším signifikantním znakem je výrazný čtyřoký design. Rovněž na zadní partii s dominantními úzkými světly s LED technologií je vše v harmonickém souladu.

Součástí výbavy na přání jsou pak světlomety IQ.LIGHT s technologií LED-Matrix s dynamickou regulací dálkových světel "Dynamic Light Assist", které automaticky přizpůsobují vyzařované světlo podmínkám na silnici.

Volkswagen Golf - exteriér
Volkswagen Golf - exteriér
Exteriér
-

Exteriér

Viditelně dynamický: Ryzí Golf 8

Golf 8 s dynamickým designem, který charakterizuje dynamicky protažená přední partie s úzkými světlomety LED-Matrix ve čtyřokém designu a s novou podobou loga Volkswagen. Vše je důsledně harmonicky a logicky navzájem sladěno tak, jak je pro tento model od jeho první generace typické.

Zadní partii pak dominují světla, mezi kterými je nové logo Volkswagen a ve středu umístěný nápis "Golf". Zakončení výfuku je nenápadně skryto pod esteticky tvarovaným difuzorem.

Volkswagen Golf - komfort ovládání
Volkswagen Golf - komfort ovládání
Komfort ovládání
-

Komfort ovládání

Vítejte ve Vaší komfortní zóně

Golf Vám díky digitálnímu širokému velkoplošnému displeji zajišťuje vysoký komfort ovládání. Sériový kombinovaný přístroj "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) společně s displejem rádia "Composition Media" s úhlopříčkou 8,25 palce (20,9 cm)¹ pak přináší do kabiny vozu budoucnost.

Celou řadu nastavení a systémů můžete navíc řídit pomocí gest nebo prostřednictvím hlasového ovládání². Pro Vás to znamená méně manuálních ovladačů a větší komfort. Díky volitelnému zobrazení na "Head-up-Display" se pak můžete plně koncentrovat na dění v silničním provozu a přitom máte k dispozici všechny důležité informace, které jsou promítány na čelní sklo přímo v zorném poli.


1 Rádio "Composition Media" může být na přání nahrazeno jedním z navigačních systémů "Ready 2 Discover", "Discover Media" nebo "Discover Pro" s dotykovým displejem s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm). S navigačním systémem "Discover Pro" pak tvoří palubní desku Innovision Cockpit.

2 Hlasové ovládání se dodává pro navigační systémy "Ready 2 Discover", "Discover Media" nebo "Discover Pro".

Volkswagen Golf - Radio
Volkswagen Golf - Radio
Radio
-

Radio

Discover Pro

Chcete přehrát další skladbu? Změnit nastavení systému? Zvětšit intenzitu osvětlení? To není žádný problém: Navigační systém "Discover Pro", který se dodává na přání, můžete ovládat zcela jednoduše pomocí gest. K výbavě tohoto systému patří displej s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm), osm reproduktorů, příjem rádia v pásmu FM nebo pomocí digitálního vysílání DAB+, DVD přehrávač s podporou formátů MP3, AAC a WMA, dva sloty na SD karty, USB port a rozhraní pro připojení mobilního telefonu přes protokol bluetooth - volitelně s hlasovým ovládáním. Systém umožňuje také zobrazení navigačních map v 3D perspektivě. Žádné přání tak nezůstává nesplněné.

Audiosystém Harman Kardon

Nový volitelný audiosystém Harman Kardon okouzlí svým dokonalým zvukem a promyšleným elegantním designem. Je vytvořen pro milovníky akustiky, kteří nechtějí jen poslouchat za jízdy hudbu, ale chtějí si užívat její nejjemnější nuance. Čekají na Vás vyvážené výšky i hloubky a přesné basy. Harman Kardon je zárukou neslýchaného zvuku na silnici i ve Vašem voze Golf.

Volkswagen Golf - komfort interiéru
Volkswagen Golf - komfort interiéru
Komfort interiéru
-

Komfort interiéru

V cíli jste ještě dříve, než se vydáte na cestu

Jakmile se posadíte do vozu Golf, budete se cítit dobře. Přispěje k tomu pohodlné sedadlo řidiče s výškovým nastavením a přímým výhledem na digitální panel přístrojové desky "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm), stejně jako volitelná klimatizace "Air Care Climatronic" s regulací teploty ve 3 zónách nebo osvětlení "Ambiente" vpředu i vzadu, u kterého můžete podle nálady nastavit 10¹ nebo volitelně až 32² barev. Mimochodem, osvětlení interiéru využívá 100% LED technologii.


1 Sériová výbava pro linii Golf Style.

2 Sériová výbava pro Golf Style a Golf R-Line od 09/2020.

Volkswagen Golf - osvětlení „AMBIENTE“
Volkswagen Golf - osvětlení „AMBIENTE“
Osvětlení „AMBIENTE“
-

Osvětlení „AMBIENTE“

Jasná volba: Příjemné barvy, jež přispívají k uvolněné jízdě

Dodejte Vašemu vozu Golf více individuality. V interiéru můžete totiž zvolit příjemné osvětlení v jedné z 10 barev. A na přání můžete vybrat dokonce jeden ze 32 odstínů. Ať se rozhodnete pro chladnější nebo teplejší barevné tóny, v dobře osvětlených ulicích metropole nebo v naprosté tmě silnice mimo město: Při každé cestě navodíte pro sebe i pro Vaše spolucestující jinou, příhodnou atmosféru.

Volkswagen Golf - interiér
Volkswagen Golf - interiér
Interiér
-

Interiér

Digitální interiér

Mimořádně nápadný: Plně digitální přístrojová deska s velkým displejem se skládá z velkého kombinovaného přístroje "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) a velkého dotykového displeje rádia "Composition Media" s úhlopříčkou 8,25 palce (20,9 cm)*. Díky intuitivnímu dotykovému ovládání odpadá celá řada spínačů, tlačítek a ovladačů. Osvětlení "Ambiente", které může mít na přání až 32 barevných tónů, navodí individuální světelnou atmosféru. I přes všechny digitální inovace lze v novém interiéru vnímat emoce typické pro model Golf.


* Rádio "Composition Media" může být na přání nahrazeno jedním z navigačních systémů "Ready 2 Discover", "Discover Media" nebo "Discover Pro" s dotykovým displejem s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm). S navigačním systémem "Discover Pro" pak tvoří Innovision Cockpit.

Volkswagen Golf - Head-up-Display
Volkswagen Golf - Head-up-Display
Head-up-Display
-

Head-up-Display

Vaše pozornost se koncentruje na dění na silnici

Všechny důležité informace máte přímo ve svém zorném poli a současně můžete sledovat dění v silničním provozu: To je velká výhoda volitelného zobrazení "Head-up-Display" ve Vašem voze Golf.

Sklo čelního okna se promění na projekční plochu, na které se zobrazuje aktuální rychlost, hlášení asistenčních systémů, případně pokyny navigačního systému. Informace jsou dobře čitelné i v protisvětle.
A v případě, že "Head-up-Display" není aktuálně potřebný, lze jej kdykoli vypnout.

Volkswagen Golf - Digital Cockpit
Volkswagen Golf - Digital Cockpit
Digital Cockpit
-

Digital Cockpit

Futuristický pohled do budoucnosti

Na barevném digitálním kombinovaném přístroji "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm), který je součástí sériové výbavy, se zobrazují informace o jízdě. Podle Vašich představ si můžete zvolit například klasické zobrazení - otáčkoměr, tachometr a počítadlo kilometrů, nebo optické zobrazení Vašich asistenčních systémů, případně se můžete rozhodnout pro kombinaci navigační mapy společně s informacemi o přehrávaném médiu - vše v atraktivním grafickém designu a animacích.

Volkswagen Golf - Innovision Cockpit
Volkswagen Golf - Innovision Cockpit
Innovision Cockpit
-

Innovision Cockpit

Vše je Vám zcela přizpůsobeno

Váš Golf Vás pozná - a v závislosti na výbavě zcela automaticky aktivuje Váš osobní jízdní profil* - od nastavení sedadla, přes osvětlení nebo teplotu až po hlasitost Infotainmentu. Vaše preferovaná individuální zobrazení si pak můžete pohodlně nastavit pomocí volitelného panelu přístrojové desky "Innovision Cockpit", který je tvořen velkým displejem kombinovaného přístroje  s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) a displejem navigačního systému "Discover Pro" rovněž s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm). Na digitálním panelu "Digital Cockpit" si můžete nechat zobrazit klasické přístroje, jako otáčkoměr, tachometr a počítadlo kilometrů společně s dalšími užitečnými daty. Na celé ploše displeje může být zobrazena například navigační mapa.

Velká plocha displeje navigačního systému "Discover Media", resp. "Discover Pro" může být využita pro zobrazení celé řady funkcí v působivém grafickém designu a animacích, které jsou podobné vizuálnímu rozhraní chytrého mobilního telefonu. Domovskou obrazovku lze individualizovat např. volbou vlastního pozadí plochy nebo umístěním oblíbených funkcí na domovskou obrazovku.

* Po vytvoření Vašeho Volkswagen ID a prvním přihlášení.

Volkswagen Golf - hlasové ovládání
Volkswagen Golf - hlasové ovládání
Hlasové ovládání
-

Hlasové ovládání

Čeká na Vaše pokyny: hlasové ovládání

Pomocí intuitivního hlasového ovládání můžete ve Vašem voze Golf na přání svým hlasem řídit např. funkce rádia, telefonu, klimatizace nebo navigačního systému. Lze tak zvolit požadovanou rozhlasovou stanici, kontakt v adresáři nebo najít telefonní číslo. A v kombinaci s paketem We Connect Plus Vám bude Golf rozumět ještě lépe. Online si tak můžete například zvolit Vaši oblíbenou hudbu nebo zcela intuitivně zadat cíl do Vašeho navigačního systému.

Volkswagen Golf - We Connect
Volkswagen Golf - We Connect
We Connect
-

We Connect

Bez zbytečného hledání klíčku od vozu

Nový Golf je Vaším vstupním rozhraním, které umožňuje přístup k digitálním službám od společnosti Volkswagen: Od počátku může být na přání připojený do sítě a dává Vám k dispozici celou řadu služeb z paketu We Connect. Po počáteční aktivaci a registraci Vašeho Volkswagen ID můžete velmi snadným způsobem využívat bezplatné inovativní služby online.

Díky paketu služeb We Connect bude Váš každodenní život příjemnější a současně také pohodlnější. Služby Vám umožňují přístup ke všem důležitým informacím o vozidle, zajistí komfort díky volání v případě poruchy, plánování servisu nebo zjištění polohy zaparkovaného vozu. Kromě toho můžete Váš chytrý mobilní telefon používat jako mobilní klíč. Váš Golf tak lze otevřít a nastartovat bez hledání klíčku od vozu.

We Connect Plus

Konektivita v novém voze Golf posouvá celý svět digitálních služeb se značkou Volkswagen na vyšší úroveň. Paket služeb We Connect Plus nabízí další pokročilé technologie. Od inteligentní navigace s aktuálními informacemi, přes streaming médií a internetové rádio, až po využívání chytrého mobilního telefonu jako dálkového ovládání pro celou řadu funkcí vozu. Služby tak přispívají k většímu komfortu a zajišťují zábavu i informace v reálném čase.

Volkswagen Golf - PreCrash
Volkswagen Golf - PreCrash
PreCrash
-

Systém proaktivní ochrany cestujících „PreCrash“

Chráněni jste ze všech stran

Systém proaktivní ochrany cestujících, který se dodává na přání, Vás v rámci daných možností chrání v kritických jízdních situacích, například v případě hrozící kolize.

Systém rozpozná potenciálně nebezpečné jízdní situace se zvýšenou pravděpodobností nehody. Následně se automaticky zavřou otevřená okna i panoramatické střešní okno a preventivně se napnou bezpečnostní pásy na předních místech. Je dobré vědět, že tento systém máte k dispozici. A ještě lepší je, když jeho funkci sami nikdy nezažijete.

Volkswagen Golf - jízdní komfort
Volkswagen Golf - jízdní komfort
Jízdní komfort
-

Jízdní komfort

Od super sportovního až po extrémně pohodlný: Adaptivní regulace podvozku DCC

Volitelná adaptivní regulace podvozku DCC umožňuje jemné nastavení jednotlivých parametrů prostřednictvím displeje nebo na přání pomocí hlasových pokynů. Jednotlivé jízdní režimy COMFORT, ECO a SPORT tak lze individuálně rozšířit a rozsah jejich nastavení je větší než bylo doposud možné.

Přizpůsobením režimu SPORT lze docílit maximálního tlumení rázů a minimálního pohybu karoserie s mimořádně přímou reakcí vozidla. Naopak režim COMFORT lze upravit tak, že karoserie bude pocitově maximálně oddělena od vozovky a bude tak zvýšen jízdní komfort.

Volkswagen Golf - personalizace
Volkswagen Golf - personalizace
Personalizace
-

Personalizace

Jeden pro všechny, všichni pro jednoho

Upravte si Golf podle Vašich osobních preferencí. Funkce We Personalisation si po instalaci zapamatuje Váš profil, který zahrnuje nastavení sedadla, teplotu, světlo, hlasitost hudby, navigační a asistenční systémy, a aktivuje jej, jakmile nastoupíte do vozu. To je mimořádně praktické zejména v případě, že automobil využívá více osob, které neustále mění nastavení. Díky službě We Personalisation tak již není nutné neustále provádět všechna nastavení - systém se o ně postará sám.

Volkswagen Golf 8 - motory
Volkswagen Golf 8 - motory
Motory
-

Motory

Nově definovaná síla

Při výběru pohonné jednotky vozu Golf máte k dispozici bohatou nabídku, která zahrnuje motory TSI, TDl a TGI. Společným znakem všech motorů je vysoký výkon při mimořádně nízké spotřebě paliva a také rovnoměrné vyvíjení síly. Motory mají malý zdvihový objem, jsou vybavené přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva. Některé motory jsou vybavené také aktivním vypínáním válců, k němuž dojde automaticky při snížené potřebě výkonu. Odpojení válců nemá negativní vliv na klidný chod pohonné jednotky.

Zcela novou inovaci představuje pohon e-TSI s technologií Mild-Hybrid. Startovací generátor podporuje spalovací motor při rozjíždění a při pomalé jízdě. Energie uvolněná při brzdění a brzdění motorem je využívána pro nabíjení lithiu m-ion baterie. To přispívá ke značnému snížení spotřeby paliva i emisí.

R-Line
-
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf 8 R-Line

 • Cena od: 672 900 Kč
 • Výkon motoru: 110 kW
 • Výkon motoru: 150 k
 • Převodovka: Manuální / Automatická
 • Palivo: Benzin / Diesel / Benzin(mild) hybrid
 • Spotřeba paliva: 3,9 -5,3 l/100 km
 • Emise CO₂: 0 - 121 g/km

Sériová výbava obsahuje navíc oproti linii Life:

 • 17“ kola z lehkých slitin Valencia
 • Navigace Discover Media s bezdrátovým App Connect
 • R-Line interiér - ozdobné R-Line kontrastní prošívání
 • Sportovní sedadla
 • Sportovní podvozek, progresivní řízení
 • Černé čalounění stropu
 • R-Line exteriér - specifický nárazník, černé lesklé prahové lišty, zadní difuzor
 • Přední i zadní sedadla ArtVelours
 • Zatmavená zadní okna - boční zadní okna a okno pátých dveří
Style
-
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf 8 Style

 • Cena od: 637 900 Kč
 • Výkon motoru: 96 - 110 kW
 • Výkon motoru: 130 - 150 k
 • Převodovka: Manuální / Automatická
 • Palivo: Benzin / Diesel / CNG / Benzin(mild) hybrid / Plug-in-hybrid
 • Spotřeba paliva: 1,2 - 5,3 l/100 km
 • Emise CO₂: 28 - 31 g/km
 • Spotřeba proudu: 11 kWh/100km
 • Emise CO₂: 0 g/km
 • Spotřeba CNG (pro verzi TGI): 11 kWh/100km
 • Emise CO₂: 0 - 119 g/km

Sériová výbava obsahuje navíc oproti linii Life:

 • 17“ kola z lehkých slitin „Belmont“
 • Led světlomety PLUS
 • Sedadla ergoActive ArtVelours
 • Paket světla a výhled vč. Light Assist
 • Navigace Discover Pro s bezdrátovým App Connect
 • Lane Assist + Side Assist
 • Travel Assist
 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • PreCrash
 • Paket zrcátka
 • Ambientní osvětlení interiéru II. - výběr ze 30 barev
Life
-
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf 8 Life

 • Cena od: 561 900 Kč
 • Výkon motoru: 81 - 110 kW
 • Výkon motoru: 110 - 150 k
 • Převodovka: Manuální / Automatická
 • Palivo: Benzin / Diesel / CNG / Benzin(mild) hybrid
 • Spotřeba paliva: 3,8 - 5,3 l/100 km
 • Emise CO₂: 99 - 121 g/km
 • Spotřeba CNG (pro verzi TGI): 5,4 m³/100km
 • Emise CO₂: 98 - 119 g/km

Sériová výbava obsahuje navíc oproti linii Golf:

 • 16“ kola z lehkých slitin „Norfolk“
 • Highway Light - svícení pro jízdu na dálnici
 • Středová loketní opěrka vpředu (2x USB-C rozhraní)
 • Akustický parkovací systém ParkPilot
 • Automatická 3 zónová klimatizace Climatronic
 • Paket Světla a výhled
 • 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru
 • ACC s „Front Assist“
 • Ambientní osvětlení interiéru I - výběr z 10 barev
 • Bederní opěrky vpředu
 • Výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce vpředu
 • Variabilní podlaha zavazadlového prostoru
 • Dekorační osvětlení exteriéru vč. promítání loga na vozovku a osvětlení klik
 • Středová loketní opěrka vzadu s otvorem do zavazadlového prostoru
Volkswagen Golf - IQ.LIGHT
Volkswagen Golf - IQ.LIGHT
IQ.LIGHT
-

IQ.LIGHT

Neoslňují, téměř nikdy

Volitelné světlomety IQ.Light LED Matrix s dynamickou regulací dálkových světel "Dynamic Light Assist" osvětlují Vaši cestu jasněji a do větší vzdálenosti. Díky technologii Matrix mohou být jednotlivé LED segmenty cíleně zapnuty nebo vypnuty.

Při jízdě s aktivovanými dálkovými světly jsou pomocí kamery rozpoznávána protijedoucí i vpředu jedoucí vozidla. LED segmenty, které osvětlují tento prostor, jsou pak vypnuty. Je tak možné jet s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by přitom docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.