Volkswagen Caddy - Osvětlení
Volkswagen Caddy - Osvětlení
Osvětlení
-

Osvětlení

Vidět a být viděn

S bi-xenonovými světlomety a zatmavenými zadními světly vozu Caddy budete udávat výrazné akcenty a na všechno dobře uvidíte. Používají se jak pro potkávací, tak i dálková světla. Jízdní dráhu osvětlí výrazně lépe než běžné halogenové světlomety. Kromě toho se vyznačují i nižší spotřebou energie. K dostání pouze v kombinaci se zatmavenými zadními světly.

Zatmavená zadní světla

Tvoří výrazný akcent a propůjčují zadní části vozu velmi charakteristický vzhled. K dostání pouze v kombinaci s bi-xenonovými světlomety.

Volkswagen Caddy - Tažná ­zařízení
Volkswagen Caddy - Tažná ­zařízení
Tažná ­zařízení
-

Tažná ­zařízení

Vezměte se s sebou ještě víc

Přeprava menších kusů nábytku, středně velké dodávky nebo všechno, co si chce vzít Vaše rodina bezpodmínečně s sebou na dovolenou: Chcete-li přepravit obzvláště hodně věcí, můžete si za vůz Caddy jednoduše připojit přívěs. K tomu jsou k dostání různá řešení.

Pevné tažné zařízení a odnímatelné tažné zařízení

Pevné tažné zařízení je dimenzováno na hmotnost přívěsu od 660 kg (nebrzděného) do 1 500 kg (brzděného) a je vybaveno stabilizací jízdní soupravy.

Uzamykatelné tažné zařízení lze při nepoužívání jednoduše demontovat. Usnadňuje to manévrování, např. v případě těsných parkovacích míst.

Příprava pro tažné zařízení (bez vyobrazení)

Řídicí jednotka pro tažné zařízení a odborně provedená kabeláž usnadní dodatečnou montáž tažného zařízení.

Volkswagen Caddy - Varianty zadních dveří
Volkswagen Caddy - Varianty zadních dveří
Varianty zadních dveří
-

Varianty zadních dveří

Řešení pro téměř každý náklad

Caddy je flexibilní dokonce i při nakládce: Vyberte si dle potřeby zadní výklopné dveře s oknem nebo praktické zadní křídlové dveře.

Zadní výklopné dveře s oknem nebo křídlovými dveřmi

Zadní výklopné dveře s oknem se vyznačují lehkým chodem a otevřete je snadno jen jednou rukou. Otevřené dveře Vás ochrání při nakládání a vykládání věcí před deštěm i intenzivními slunečními paprsky. V horní části zadních výklopných dveří je integrováno třetí brzdové světlo. Zadní výklopné dveře zavazadlového prostoru jsou vždy vybavené praktickým zavíracím systémem "Softtouch".

Volitelné zadní křídlové dveře s oknem jsou dělené v poměru 2⁄3 k 1⁄3 a umožňují maximální úhel otevření 180°. V otevřeném stavu je lze jednotlivě zaaretovat, abyste mohli v případě potřeby přepravovat také delší předměty. Vezměte prosím na vědomí, že při objednání zadních křídlových dveří je rámeček registrační značky z černého plastu.

Volkswagen Caddy - posuvná okna
Volkswagen Caddy - posuvná okna
Posuvná okna
-

Posuvná okna

Jednoduše otevřeno

Posuvná okna se dají pohodlně ovládat pomocí rukojeti. V kombinaci se zasklením Privacy jsou boční a zadní skla v prostoru pro cestující tmavě zabarvená. Dostanete tak vysokou míru diskrétnosti a vynikající ochranu před slunečním zářením.

Volkswagen Caddy - Střešní ližiny
Volkswagen Caddy - Střešní ližiny
Střešní ližiny
-

Střešní ližiny

Naložte až po střechu

Když se jede na dovolenou s celou rodinou, místo v zavazadlovém prostoru většinou nestačí. Pomocí střešních ližin si na svém voze vytvoříte přídavnou ložnou plochu - pro střešní boxy, nosiče na lyže, snowboardy, jízdní kola nebo dokonce kajak. Střešní ližiny jsou ideální základnou pro nástavby jako příčníky a držáky žebříků a mohou být zatíženy maximálně 100 kg. K dostání jsou v černé a stříbrné barvě. Caddy Comfortline je sériově vybaven černými a Caddy Highline stříbrnými střešními ližinami.

Volkswagen Caddy - Exteriér
Volkswagen Caddy - Exteriér
Exteriér
-

Provedení zadní partie

Zadní výklopné dveře s oknem s lehkým chodem lze otevřít jednou rukou. Po jejich vyklopení jste při nakládání a vykládání zavazadel chráněni před deštěm i intenzivními slunečními paprsky. V horní části dveří je integrováno třetí brzdové světlo. Výklopné dveře zavazadlového prostoru jsou vždy vybavené zavíracím systémem "Softtouch".

Křídlové dveře zavazadlového prostoru s okny

Křídlové dveře, které dosahují až do výšky střechy, jsou dělené v poměru 2 : 1 a lze je otevřít v maximálním úhlu 180°. V otevřené poloze lze obě křídla zajistit a v případě potřeby tak lze transportovat i delší předměty. Vezměte prosím na vědomí, že je-li automobil vybaven křídlovými dveřmi, je držák poznávací značky v provedení z černého plastu.

Zavírací systém "Softtouch"

Zadní výklopné dveře zavazadlového prostoru lze snadno otevřít pomocí tlačítka na spodní straně panelu poznávací značky

VW Caddy - Kožený paket
VW Caddy - Kožený paket
Kožený paket
-

Kožený ­paket

Citelně elegantní

Kdo tráví ve voze hodně času, ten umí perfektně ocenit malé, komfortní detaily. Ovládací prvky vozu Caddy provedené v kůži jsou příjemné na dotek. Kožený paket obsahuje:

  • Madlo ruční brzdy
  • Hlavici řadicí páky s manžetou
  • Lze kombinovat buďto s volitelným koženým volantem nebo s volitelným koženým multifunkčním volantem.
Volkswagen Caddy - Odkládací prostory
Volkswagen Caddy - Odkládací prostory
Zajištění nákladu
-

Zajištění nákladu

Úchytná oka

Pro bezpečné ukotvení nákladu za jízdy jsou v prostoru pro zavazadla vozu Caddy k dispozici čtyři úchytná oka, v Caddy Maxi je šest úchytných ok. V případě, že jste se u Caddy s krátkým rozvorem rozhodli pro třetí řadu sedadel (výbava na přání), je počet úchytných ok v zavazadlovém prostoru snížen na dvě.

Síťová dělicí přepážka

Síťová dělicí přepážka, která se dodává na přání, zajišťuje pasivní ochranu před volně uloženými předměty v zavazadlovém prostoru v případě náhlého intenzivního brzdění. Elastická síť je ukotvena ke speciálním úchytným bodům na C-sloupku karoserie a v případě, že není potřeba, může být srolována.

Volkswagen Caddy - Odkládací prostory
Volkswagen Caddy - Odkládací prostory
Odkládací prostory
-

Odkládací prostory

Střešní galerie

Nad sedadly řidiče a spolujezdce se nachází hluboká střešní galerie, do které mohou být uloženy i větší předměty.

Sklopné stolky na zadních stranách opěradel předních sedadel

Praktické na delších cestách. Stolky na zadních stranách opěradel předních sedadel, jež lze přiklopit nahoru k ploše opěradla, poskytují cestujícím ve druhé řadě sedadel odkládací plochu, která se snadno čistí. V ploše stolku je integrovaný držák nápojů.

Volkswagen Caddy - Topení a klimatizace
Volkswagen Caddy - Topení a klimatizace
Topení a klimatizace
-

Topení a klimatizace

Nezávislé topení, které se dodává na přání, pracuje odděleně od systému topení a větrání vozu. Lze jej ovládat jak prostřednictvím centrálního řídicího panelu, tak také pomocí dálkového ovládání. Alternativně se dodává také přídavné vodní topení.

Klimatizace

Poloautomatická klimatizace s plynulou regulací trvale zajistí příjemnou teplotu v interiéru. Díky velkým ergonomickým otočným ovladačům a tlačítkům lze v průběhu jízdy regulovat teplotu ve stupních, rozdělení vyfukovaného vzduchu i intenzitu jeho proudění.

Klimatizace "Climatronic" reguluje teplotu v interiéru vozu elektronicky prostřednictvím senzorů a permanentně porovnává aktuální teplotu s požadovanou hodnotou. Díky dvouzónové regulaci si s přesností na celé stupně může preferovanou teplotu nastavit separátně řidič i spolujezdec. Senzor kvality vzduchu pak nepřetržitě monitoruje složení nasávaného vzduchu a v případě potřeby automaticky přepíná na vnitřní cirkulaci.

Vyhřívání skla předního okna

Topné drátky, které jsou integrované ve skle předního okna, zajistí dobrý výhled z vozu i v chladném a vlhkém počasí. Vyhřívání skla předního okna se dodává pouze v kombinaci s paketem "Světla a výhled".

Vyhřívání sedadel

Vyhřívání sedadel, které je součástí výbavy na přání, je zabudované v sedákách a opěradlech předních sedadel a má nezávislé ovládání pro sedadlo řidiče a spolujezdce. Při zapnutém zapalování jsou k dispozici tři stupně intenzity vyhřívání.

Volkswagen Caddy - Interiér
Volkswagen Caddy - Interiér
Interiér
-

Interiér

V interiéru vozu Caddy Vás očekává až sedm maximálně pohodlných a flexibilních sedadel, kvalitně zpracovaná a moderně uspořádaná přístrojová deska a dostatek prostoru pro všechna překvapení, která Vás v životě čekají.

Volkswagen Caddy - Front Assist & ACC
Volkswagen Caddy - Front Assist & ACC
Front Assist & ACC
-

Adaptivní tempomat ACC a systém "Front Assist"

Adaptivní tempomat ACC, jenž se dodává na přání, automaticky přizpůsobí rychlost jízdy vpředu jedoucímu automobilu, od kterého udržuje řidičem zadaný odstup, a to až do nastaveného rychlostního limitu. Součástí ACC je také systém kontroly odstupu "Front Assist". Systém kontroly odstupu prostřednictvím radarových senzorů rozpozná situaci, kdy vzdálenost od překážky před vozidlem poklesne pod kritickou mez a pomáhá zkrátit brzdnou dráhu. V případě, že systém identifikuje nebezpečnou situaci, varuje řidiče opticky a akusticky a také brzdným rázem.

Volkswagen Caddy - Multikolizní brzda
Volkswagen Caddy - Multikolizní brzda
Multikolizní brzda
-

Multikolizní brzda

Multikolizní brzda, jež je součástí sériové výbavy, začne po nárazu brzdit automobil s cílem zabránit následným kolizím. Multikolizní brzda se aktivuje poté, co dva navzájem nezávislé senzory zaznamenají náraz. Po krátkém zpoždění je automobil krátkými brzdovými rázy zpomalován až do rychlosti 10 km/h. Řidič přitom může kdykoli opět převzít kontrolu nad vozem.

Volkswagen Caddy - Parkovací systémy
Volkswagen Caddy - Parkovací systémy
Tempomat včetně omezovače
-

Tempomat včetně omezovače

Tempomat včetně omezovače rychlosti udržuje od rychlosti 30 km/h v závislosti na stoupání nebo klesání požadované tempo,resp. omezuje maximální rychlost na individuálně přednastavené hodnotě.

Volkswagen Caddy - Parkovací systémy
Volkswagen Caddy - Parkovací systémy
Parkovací systémy
-

Parkovací systémy

ParkPilot

ParkPilot, který je součástí výbavy na přání, varuje prostřednictvím akustických signálů před překážkami za vozidlem a odstup od nich ukazuje také opticky na displeji.

Zpětná kamera

Zpětná kamera Vám usnadňuje parkování. Obraz z kamery je v rámci prostoru snímaného jejím objektivem přenášen na displej rádia nebo navigačního systému. Vy tak můžete rozpoznat překážky, které byste jinak nezaregistrovali. Obraz ze zpětné kamery je navíc doplněn statickými liniemi, které Vám pomáhají při parkování. Zpětná kamera se dodává pouze v kombinaci se zadními výklopnými dveřmi.

Parkovací asistent "Park Assist"

Parkovací asistent "Park Assist", který je součástí výbavy na přání,dodokáže zaparkovat ve více krocích do příčných i podélných mezer. Po zařazení zpátečky přebírá automobil automaticky ovládání volantu. Na řidiče zbývá pouze ovládání pedálů plynu a brzdy.

Volkswagen Caddy - Airbagy
Volkswagen Caddy - Airbagy
Airbagy
-

Airbagy

Caddy je kromě čelních airbagů pro sedadla řidiče a spolujezdce sériově vybaven také bočními a hlavovými airbagy. Od linie Trendline jsou bočními airbagy v rámci sériové výbavy vybavena také obě vnější místa druhé řady sedadel. Cestující na těchto sedadlech jsou tak chráněni před bočním nárazem.

Volkswagen Caddy - TDI BlueMotion
Volkswagen Caddy - TDI BlueMotion
TDI BlueMotion
-

BlueMotion Technology

Modely Volkswagen doplněné opatřeními BlueMotion Technology naplňují myšlenky filosofie "Think Blue.". Proto je každý nový motor, který splňuje emisní normu Euro 6 vybaven sériově systémem "Start-Stop", využíváním energie uvolněné při brzdění, asistentem pro rozjezd do kopce a pneumatikami se sníženým valivým odporem.

Systém "Start-Stop"

Vypíná motor v případě, že automobil stojí a motor běží na volnoběh a přispívá tak k ekologickému způsobu jízdy. Zejména při jízdě v městském provozu přispívá ke snížení spotřeby paliva.

Využívání energie uvolněné při brzdění

Při brzdění je využívána kinetická energie vozu, která se v generátoru mění na energii elektrickou. Ta je následně k dispozici pro elektrické spotřebiče.

Volkswagen Caddy - 4MOTION
Volkswagen Caddy - 4MOTION
4MOTION
-

Pohon všech kol 4MOTION

Poznejte větší jízdní stabilitu

V náročných podmínkách okamžitě přesune spojka pohonu všech kol sílu motoru na kola s lepší trakcí. Přispívá tak ke klidnějšímu chování vozu za jízdy, zvýšené bezpečnosti při jízdě v zatáčkách a přesnějšímu ovládání. Výhody pohonu všech kol 4MOTION se zřetelně projeví při jízdě na mokré nebo zasněžené vozovce, resp. na znečištěném nebo kluzkém povrchu. Své silné stránky projeví pohon 4MOTION také při jízdě s přívěsem. U motoru 2,0 l TDI s výkonem 110 kW/150 k může být pohon všech kol 4MOTION také v kombinaci dvouspojkovou převodovkou DSG.

Volkswagen Caddy - Vyhřívání čelního skla
Volkswagen Caddy - Vyhřívání čelního skla
Vyhřívání čelního skla
-

Pro chladné dny

Při studeném nebo vlhkém počasí zajistí dobrý výhled dopředu: elektrické topné dráty integrované do čelního skla. Vyhřívání čelního skla je k dostání pouze v kombinaci s paketem Světla & výhled. Při studeném nebo vlhkém počasí zajistí dobrý výhled dopředu: elektrické topné dráty integrované do čelního skla. Vyhřívání čelního skla je k dostání pouze v kombinaci s paketem Světla & výhled.

Volkswagen Caddy - DSG
Volkswagen Caddy - DSG
DSG
-

Dvoustupňová převodovka DSG

Užijte si vysoký komfort jízdy

Šestistupňová převodovka (pro motory s výkonem 75 kW/102 k, 110 kW/150 k), resp. sedmistupňová převodovka DSG (pro motor s výkonem 92 kW/125 k) přeřadí díky automatickému systému v ideálním časovém okamžiku na již předvolený následující převodový stupeň. Výsledkem je komfort jízdy bez přerušení přenosu hnací síly. Na přání je převodový stupeň možné měnit také lehkým dotykem voliče převodovky.