Volkswagen Caddy skříňový vůz - Světlomety
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Světlomety
Světlomety
-

Bi-xenonové světlomety

Dobrý výhled. I za tmy.

Začíná Váš pracovní den už za tmy? Nebo jste pro své zákazníky na cestách skutečně za každého počasí? Kdo zvládá mimořádné výzvy, ten potřebuje také mimořádně dobrý výhled. Bi-xenonové světlomety zahrnují jak pro potkávací, tak i dálková světla a jízdní dráhu osvětlí výrazně lépe než běžné halogenové světlomety. Kromě toho se vyznačují i nižší spotřebou energie a delší životností. K dostání pouze v kombinaci se zatmavenými zadními světly.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Střešní ližiny
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Střešní ližiny
Střešní ližiny
-

Střešní ližiny

Až po střechu – a ještě nahoru

Když musíte přepravit opravdu hodně materiálu, můžete u Caddy skříňový vůz využít jako ložnou plochu téměř každý centimetr nejen uvnitř, ale i na střeše: s volitelnými střešními podélnými ližinami. Tvoří totiž ideální základnu pro nástavby jako příčníky a držáky žebříků. Mohou být zatíženy až 100 kg. A Váš vůz bude vypadat ještě lépe - ať už se rozhodnete pro černé nebo stříbrné.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Podlaha
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Podlaha
Podlaha
-

Podlaha

Pryžová podlahová krytina

Pro nákladový prostor vozu Caddy lze na přání objednat pryžovou podlahovou krytinu. Ochranná vrstva z omyvatelného plastu je tvarově přesně přizpůsobená reliéfu žeber podlahy nákladového prostoru. Materiál podlahy navíc působí jako izolace proti vlhkosti a tlumí hluk.

Univerzální podlaha

Univerzální podlaha je ideální přípravou pro následnou vestavbu skříňových systému od různých výrobců. Speciální zahloubení v povrchu podlahové krytiny umožňují pozdější flexibilní vestavbu nebo přestavbu skříňových systémů bez nutnosti lepení nebo vrtání.

Úchytná oka

V nákladovém prostoru je sériově umístěno až šest úchytných ok s možností zapuštění, která jsou pevně přišroubována k podlaze vozu. Nový Caddy Maxi skříňový vůz má úchytných ok dokonce osm. Pomocí odolných upínacích popruhů je tak možné bezpečně a podle předpisů upevnit převážený náklad

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Nákladový prostor
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Nákladový prostor
Nákladový prostor
-

Nákladový prostor

Plná dělicí přepážka

Robustní přepážka až do výše střechy kompletně odděluje kabinu od nákladového prostoru a zajišťuje tak vysokou pasivní bezpečnost. Je pevně přišroubována ke karoserii vozu a splňuje požadavky normy DIN 75410-3 "Zajištění nákladu pro malé transporty". Dělicí přepážka s okny. Pro Caddy skříňový vůz je na přání k dispozici dělicí přepážka s okny. Stejně jako plná dělicí přepážka dosahuje do výše střechy a je vybavena dvěma velkými okny se skly, která jsou odolná proti rozbití. Vždy tak máte přehled o přepravovaném nákladu.

Dělená přepážka s možností otevření

Pomocí volitelné dělené přepážky s možností otevření lze několika pohyby zvětšit objem nákladového prostoru o 0,5 m3. Jediné co proto musíte udělat je kompletně sklopit sedadlo spolujezdce do prostoru pro nohy a otevřít dveře integrované do dělicí přepážky o 90°. V Caddy skříňovém voze tak vznikne vodorovná plocha pro transport předmětů o délce 2 600 mm, v Caddy Maxi skříňovém voze je pak možné převážet předměty dlouhé 3 070 mm. Dělicí přepážka, která je v tomto případě otočená ke středové konzole, zajišťuje optimální ochranu pro řidiče.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Exteriér
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Exteriér
Exteriér
-

Provedení zadní partie

Nakládejte a vykládejte podle přání

Caddy skříňový vůz lze rychle a snadno naložit ze všech stran. Je to možné díky až dvěma širokým bočním posuvným dveřím a různým provedením zadní partie.

  • Prosklené zadní křídlové dveře (2⁄3 ku 1⁄3)
  • Prosklené zadní výklopné dveře
  • Zadní výklopné dveře s plechovou výplní
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Multifunkční ­volanty
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Multifunkční ­volanty
Multifunkční ­volanty
-

Multifunkční volanty

Dvakrát měř, jednou řež

Změňte rozhlasovou stanici - a mějte obě ruce i nadále pevně na Vašem multifunkčním volantu. Neboť prostřednictvím jeho tlačítek můžete pohodlně ovládat např. rádiový, resp. navigační systém, Váš mobilní telefon nebo tempomat.

Kožený multifunkční volant

Volitelný kožený multifunkční volant padne velmi dobře do ruky a zaujme svým uživatelsky příjemným ovládáním. Prostřednictvím tlačítek můžete ovládat např. rádiový nebo navigační systém, Váš mobilní telefon nebo tempomat.

Kožený multifunkční volant s pádly pro řazení (bez vyobrazení)

U vozů s dvouspojkovou převodovkou DSG umožní pádla dodávaná na přání sportovní řazení.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Odkládací plochy
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Odkládací plochy
Odkládací plochy
-

Odkládací plochy

Dobré využití místa

Při Vaší práci musí být každý pohyb efektivní. Systém odkládacích ploch ve voze Caddy proto zahrnuje několik různě velkých přihrádek a odkládacích ploch. Například přímo nad sedadly řidiče a spolujezdce se rozprostírá v celé šířce vozu střešní galerie, která není zvenčí vidět a která nabízí dostatek místa pro pracovní rukavice, box s obědem nebo notebook. Do kapes v obložení dveří je možné uložit lahve o objemu 1 l a ve středové konzole jsou integrovány 4 držáky nápojů. Součástí palubní desky jsou poprvé také otevřené přihrádky. Vše tak zde vždy najde své místo.

Odkládací plochy a přihrádky

Kabina řidiče modelu Caddy Skříňový vůz Vám nabízí mnoho různě velkých úložných a odkládacích ploch. Na všechno, co máte během dlouhého pracovního dne s sebou.

  • Odkládací přihrádky ve dveřích s místem na láhev o obsahu 1,0 litr
  • Čtyři držáky nápojů ve středové konzoli
  • Volitelná odkládací zásuvka pod sedadly
  • Otevřená přihrádka spolujezdce
  • Dvě otevřené odkládací přihrádky
  • Odkládací přihrádka na mobilní telefon
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Topení a klimatizace
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Topení a klimatizace
Topení a klimatizace
-

Topení a klimatizace

Snadné ovládání

Nezávislé topení, které se dodává na přání, pracuje odděleně od systému topení a větrání vozu. Lze jej ovládat jak prostřednictvím centrálního řídicího panelu, tak také pomocí dálkového ovládání. Alternativně se dodává také přídavné vodní topení.

Klimatizace

Poloautomatická klimatizace s plynulou regulací trvale zajistí příjemnou teplotu v interiéru. Díky velkým ergonomickým otočným ovladačům a tlačítkům lze v průběhu jízdy regulovat teplotu ve stupních, rozdělení vyfukovaného vzduchu i intenzitu jeho proudění.

Klimatizace "Climatronic" reguluje teplotu v interiéru vozu elektronicky prostřednictvím senzorů a permanentně porovnává aktuální teplotu s požadovanou hodnotou. Díky dvouzónové regulaci si s přesností na celé stupně může preferovanou teplotu nastavit separátně řidič i spolujezdec. Senzor kvality vzduchu pak nepřetržitě monitoruje složení nasávaného vzduchu a v případě potřeby automaticky přepíná na vnitřní cirkulaci.

Vyhřívání skla předního okna

Topné drátky, které jsou integrované ve skle předního okna, zajistí dobrý výhled z vozu i v chladném a vlhkém počasí. Vyhřívání skla předního okna se dodává pouze v kombinaci s paketem "Světla a výhled".

Vyhřívání sedadel

Vyhřívání sedadel, které je součástí výbavy na přání, je zabudované v sedákách a opěradlech předních sedadel a má nezávislé ovládání pro sedadlo řidiče a spolujezdce. Při zapnutém zapalování jsou k dispozici tři stupně intenzity vyhřívání.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Interiér
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Interiér
Interiér
-

Interiér

Pro Váš komfort

Caddy skříňový vůz zapůsobí celou řadou komfortních funkcí. Ať už se jedná o inteligentní mobilní služby online, díky kterým se rychleji dostanete na místo Vaší příští práce, vysoce kvalitní infotainment systémy nebo topení a klimatizace, Váš pracovní den bude ve voze Caddy ještě příjemnější.

Střešní galerie

Přímo nad sedadlem řidiče a spolujezdce se rozprostírá střešní galerie přes celou šířku vozu. Z venku do ní není vidět a nabízí dostatek místa pro pracovní rukavice, skládací metr nebo krabičku s obědem.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - AUTO HOLD
Volkswagen Caddy skříňový vůz - AUTO HOLD
AUTO HOLD
-

Asistent pro rozjezd do kopce

Komfortní

Asistent pro rozjezd do kopce, který je součástí sériové výbavy, brání při rozjezdu do svahu nežádoucímu couvnutí automobilu a zajišťuje tak komfortní ovládání vozu.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Front Assist & ACC
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Front Assist & ACC
Front Assist & ACC
-

Adaptivní tempomat ACC a systém "Front Assist"

Kopíruje rychlost vozidla před Vámi

Adaptivní tempomat ACC, jenž se dodává na přání, automaticky přizpůsobí rychlost jízdy vpředu jedoucímu automobilu, od kterého udržuje řidičem zadaný odstup, a to až do nastaveného rychlostního limitu. Součástí ACC je také systém kontroly odstupu "Front Assist". Systém kontroly odstupu prostřednictvím radarových senzorů rozpozná situaci, kdy vzdálenost od překážky před vozidlem poklesne pod kritickou mez a pomáhá zkrátit brzdnou dráhu. V případě, že systém identifikuje nebezpečnou situaci, varuje řidiče opticky a akusticky a také brzdným rázem.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Parkovací systémy
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Parkovací systémy
Parkovací systémy
-

Parkovací systémy

ParkPilot

ParkPilot, který je součástí výbavy na přání, varuje prostřednictvím akustických signálů před překážkami za vozidlem a odstup od nich ukazuje také opticky na displeji.

Zpětná kamera

Zpětná kamera Vám usnadňuje parkování. Obraz z kamery je v rámci prostoru snímaného jejím objektivem přenášen na displej rádia nebo navigačního systému. Vy tak můžete rozpoznat překážky, které byste jinak nezaregistrovali. Obraz ze zpětné kamery je navíc doplněn statickými liniemi, které Vám pomáhají při parkování. Zpětná kamera se dodává pouze v kombinaci se zadními výklopnými dveřmi.

Parkovací asistent "Park Assist"

Parkovací asistent "Park Assist", který je součástí výbavy na přání,dodokáže zaparkovat ve více krocích do příčných i podélných mezer. Po zařazení zpátečky přebírá automobil automaticky ovládání volantu. Na řidiče zbývá pouze ovládání pedálů plynu a brzdy.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - TDI BlueMotion
Volkswagen Caddy skříňový vůz - TDI BlueMotion
TDI BlueMotion
-

BlueMotion Technology

Modely Volkswagen doplněné opatřeními BlueMotion Technology naplňují myšlenky filosofie "Think Blue.". Proto je každý nový motor, který splňuje emisní normu Euro 6 vybaven sériově systémem "Start-Stop", využíváním energie uvolněné při brzdění, asistentem pro rozjezd do kopce a pneumatikami se sníženým valivým odporem.

Systém "Start-Stop"

Vypíná motor v případě, že automobil stojí a motor běží na volnoběh a přispívá tak k ekologickému způsobu jízdy. Zejména při jízdě v městském provozu přispívá ke snížení spotřeby paliva.

Využívání energie uvolněné při brzdění

Při brzdění je využívána kinetická energie vozu, která se v generátoru mění na energii elektrickou. Ta je následně k dispozici pro elektrické spotřebiče

Volkswagen Caddy skříňový vůz - 4MOTION
Volkswagen Caddy skříňový vůz - 4MOTION
4MOTION
-

Pohon všech kol 4MOTION

Poznejte větší jízdní stabilitu

V náročných podmínkách okamžitě přesune spojka pohonu všech kol sílu motoru na kola s lepší trakcí. Přispívá tak ke klidnějšímu chování vozu za jízdy, zvýšené bezpečnosti při jízdě v zatáčkách a přesnějšímu ovládání. Výhody pohonu všech kol 4MOTION se zřetelně projeví při jízdě na mokré nebo zasněžené vozovce, resp. na znečištěném nebo kluzkém povrchu. Své silné stránky projeví pohon 4MOTION také při jízdě s přívěsem. U motoru 2,0 l TDI s výkonem 110 kW/150 k může být pohon všech kol 4MOTION také v kombinaci dvouspojkovou převodovkou DSG.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - DSG
Volkswagen Caddy skříňový vůz - DSG
DSG
-

Dvoustupňová převodovka DSG

Užijte si vysoký komfort jízdy

Šestistupňová převodovka (pro motory s výkonem 75 kW/102 k, 110 kW/150 k), resp. sedmistupňová převodovka DSG (pro motor s výkonem 92 kW/125 k) přeřadí díky automatickému systému v ideálním časovém okamžiku na již předvolený následující převodový stupeň. Výsledkem je komfort jízdy bez přerušení přenosu hnací síly. Na přání je převodový stupeň možné měnit také lehkým dotykem voliče převodovky.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Motor TGI
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Motor TGI
Motor TGI
-

Motor TGI

Bezpečný a cenově výhodný

Řadový čtyřválcový motor se zdvihovým objemem 1,4 l má výkon 81 kW/110 k a krouticí moment 200 Nm. Je k dispozici pro Caddy skříňový vůz i pro Caddy Maxi skříňový vůz. Tento hospodárný model je možné kromě manuální převodovky poprvé vybavit také dvouspojkovou převodovkou DSG.

Benzinová nádrž

Všechny TGI modely jsou vybavené také rezervní nádrží na benzin o objemu 13 l.

Nízkopodlažní technologie

Nádrže na stlačený zemní plyn, stejně jako vedení paliva jsou pevně připevněné na spodní straně podlahy vozu. Velikost zavazadlového prostoru tak není nijak omezena.

Čtyři ocelové nádrže na stlačený zemní plyn CNG.

Nádrže na CNG jsou žáruvzdorné, mimořádně robustní, jsou opatřené ventily s trojnásobným jištěním a k podlaze vozu jsou připevněny speciálními upínacími pásy. Celkový objem nádrží na zemní plyn je 26 kg pro Caddy TGI a 37 kg pro Caddy Maxi TGI.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - Car-Net
Volkswagen Caddy skříňový vůz - Car-Net
Car-Net
-

Car-Net

Mobilita s připojením do sítě

Car-Net Guide & Inform - jsou mobilní služby online, které Vám díky nejaktuálnějším informacím z internetu umožní vyhnout se dopravním zácpám nebo s jejich pomocí najdete čerpací stanice, parkovací místa a mnoho dalšího. K dispozici jsou následující služby: Zprávy, Individuální zvláštní cíle, Import destinace online, Vyhledávání zvláštních cílů online, Dopravní informace online, Čerpací stanice, Parkovací místa a Počasí.

Prostřednictvím softwarového rozhraní Car-Net App-Connect můžete v průběhu jízdy ovládat vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu, které se paralelně zobrazují na displeji rádia nebo navigačního systému. Chytrý mobilní telefon je k systému připojen pomocí USB rozhraní. K dispozici jsou následující aplikace: Shared Audio, My Guide, Call & Remind, Drive & Track. Navíc existuje také celá řada aplikací od spolupracujících výrobců softwaru.

Volkswagen skříňový vůz - Multifunkční volant
Volkswagen skříňový vůz - Multifunkční volant
Multifunkční volant
-

Multifunkční volant a multifunkční ukazatel palubního počítače

Vše pod kontrolou

Multifunkční volant v kůži padne velmi dobře do ruky a zaujme svým uživatelsky příjemným ovládáním. Prostřednictvím tlačítek na volantu můžete ovládat např. rádio, resp. navigační systém, Váš mobilní telefon nebo rychlost jízdy.

Multifunkční ukazatel

Na multifunkčním ukazateli se zobrazují aktuální informace, jako např. čas, zbývající dojezdová vzdálenost, vnější teplota, průměrná spotřeba paliva a také doporučení zařazení převodového stupně, který zajišťuje efektivnější způsob jízdy

Multifunkční ukazatel "Plus"

Na přání je možné získat multifunkční ukazatel "Plus". Kromě funkcí multifunkčního ukazatele lze jeho prostřednictvím ovládat přídavné.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - navigace
Volkswagen Caddy skříňový vůz - navigace
Navigační systémy
-

Navigační systémy

Navigační systém "Discover Media"

Navigační systém "Discover Media", jež je součástí výbavy na přání, má stejnou výbavu jako rádio "Composition Media", navíc je však vybaven druhým slotem na SD kartu, ve kterém je umístěna SD karta s navigačními daty. Nainstalované navigační mapy pro Evropu je možné bezplatně aktualizovat prostřednictvím aplikace Volkswagen Map Care. Data jsou k dispozici na domovské stránce Volkswagen. V kombinaci s volitelnými mobilními službami online Car-Net Guide & Inform jsou pak nepřetržitě k dispozici aktuální data z internetu.

Volkswagen Caddy skříňový vůz - rádio
Volkswagen Caddy skříňový vůz - rádio
Rádia
-

Rádia

Rádio "Composition Audio"

Rádio "Composition Audio" je vybavené monochromatickým TFT displejem, čtyřmi reproduktory, slotem na SD kartu, rozhraními AUX-IN a USB a také protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu

Rádio "Composition Colour"

Rádio "Composition Colour" má barevný dotykový TFT displej s úhlopříčkou 12,7 cm (5 palců). K jeho další výbavě patří CD přehrávač s podporou hudebníh formátů MP3 a WMA, osm reproduktorů, jeden slot na SD kartu, rozhraní AUX-IN a USB a také dvojitý tuner s fázovou diverzitou, jenž zajištuje nejlepší příjem radiového signálu. Výkon rádia je 4x20 wattů.

Rádio "Composition Media"

Rádio "Composition Media" jež je součástí výbavy na přání, má barevný dotykový TFT displej s úhlopříčkou 16,5 cm (6,33 palce) a přibližovacími senzory. Součastí jeho výbavy je CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3 a WMA, osm reproduktorů, jeden slot na SD kartu, rozhraní AUX-IN a USB konektor v přihrádce na palubní desce, protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu a dvojitý tuner s fázovou diverzitou pro zajištění nejlepšího možného příjmu radiového signálu.

Telefonní rozhraní "Comfort"

Součástí výbavy na přání je také speciální přihrádka pro uložení Vašeho chytrého mobilního telefonu, která je vybavena bezdrátovým připojením k vnější anténě vozu a zajišťuje tak maximální možnou kvalitu přijímaného signálu i odesílaných dat. Telefonní rozhraní "Comfort" zajišťuje také jednoduché nabíjení mobilního telefonu, který stačí pouze připojit k USB portu, jenž se rovněž nachází v odkládací přihrádce.