Volkswagen Užitkové vozy upevňuje pozici jedničky

VW Užitkové vozy

Od ledna do dubna 2019 bylo v ČR registrováno 2323 užitkových vozů Volkswagen. Volkswagen Užitkové vozy meziročně zvýšil tržní podíl o 18,5 %. Modely Transporter, Crafter a Amarok pokračují v silném růstu

Značka Volkswagen Užitkové vozy upevňuje své postavení jedničky na českém trhu. Během prvních čtyř měsíců letošního roku vzrostl počet registrací nových vozů této značky o 18,5 procenta na celkových 2323. Volkswagen Užitkové vozy je navíc lídrem českého trhu nejen v součtu kategorií M1 + N1, ale také v kategorii N (N1 + N2). Na úspěšných výsledcích se podílely především modelové řady Transporter, Crafter a Amarok.

"Volkswagen Užitkové vozy pokračuje na českém trhu v silném růstu. Díky tomu jsme první třetinu letošního roku uzavřeli s velmi úspěšnou bilancí," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Největší zásluhu na skvělých obchodních výsledcích mají modely Transporter, Amarok a Crafter, které dosahují nemalých dvouciferných nárůstů. Spokojeni však můžeme být také s vývojem prodeje modelu Caddy, který dokázal při výrazném poklesu celého segmentu zvýšit svůj tržní podíl."

Značka Volkswagen Užitkové vozy dosáhla v období od ledna do dubna 2019 meziročního nárůstu počtu registrací o 18,5 % na 2323 vozů. Vzhledem k tomu, že celkový český trh vzrostl jen o 5,3 %, patří značce Volkswagen Užitkové vozy tržní podíl 17,6 %, což znamená meziroční zvýšení o 1,9 procentního bodu. Volkswagen Užitkové vozy tak upevnil své postavení jedničky na českém trhu.

Modely Transporter, Crafter a Amarok se i nadále těší mimořádně silné poptávce českých zákazníků. Transporter zůstává nejprodávanějším modelem s 955 registracemi (+30,8 %) a tržním podílem 24,9 % ve svém segmentu. Ještě větších meziročních nárůstů prodeje dosáhly modely Crafter (+38,3 %) a Amarok (+68,4 %). Amarok drží ve svém segmentu podíl 22,1 %. Vynikajícím tržním podílem se může pochlubit také Crafter (10,7 %), který se stále úspěšněji prosazuje ve velmi konkurenčním segmentu největších lehkých užitkových vozů. Tržní podíl modelu Caddy, který je v žebříčku prodeje s 845 vozy na druhém místě, vzrostl na 17,5 %. Všechny modely tak dosáhly během prvních čtyř měsíců letošního roku nárůstu tržního podílu.

Přehled počtu registrací nových automobilů značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice v období od ledna do dubna 2019:

  • 955 vozidel modelové řady T (730; +30,8 procenta)
  • 845 vozidel modelové řady Caddy (869; -2,8 procenta)
  • 133 vozidel modelové řady Amarok (79; +68,4 procenta)
  • 390 vozidel modelové řady Crafter (282; +38,3 procenta)