327 900 Kč
 • Cena vozu od: 327 900 Kč
 • Výkon: 80 - 150 k
 • Spotřeba: 3,7 - 5,1 l/100km
 • Spotřeba zemního plynu: 4,9 m³/100km

Základní charakteristika modelu

Volkswagen Polo: Spolehlivé, komfortní a sportovní.

Nové Polo Vás ochrání. Je totiž vybaveno ještě více bezpečnostními asistenty než předchozí model a má přehled o všem, co se okolo Vás děje. Přitom je však centrem zájmu svého okolí. Důvodem je zcela nový design se sníženou boční linií, dynamickými rysy a nově navrženými světlomety. A platí to při každé jízdě.

Design karosérie

-

Exteriér

Ukažte své sebevědomí.

 Design nového vozu Polo nastavuje již v základní verzi nová měřítka. Při prvním pohledu zaujme jeho tornádová linie. Výrazné designové rysy se táhnou od předních blatníků přes dveře (karoserie je v rámci sériové výbavy pětidveřová) a vzadu přes dveře zavazadlového prostoru. Vytváří tak čisté kontury, které jsou projevem progresivní dynamiky. K celkovému výraznému vzhledu patří kromě nových světlometů a nových zadních světel také světla pro denní svícení tvořená LED diodami, LED osvětlení panelu poznávací značky a 14" ocelová kola s celoplošnými ozdobnými kryty. Polo v linii Comfortline je pak vybaveno ocelovými 15" koly a dekory v provedení "Limestone Grey Metallic" na palubní desce a obložení předních dveří, které přispívají k vyššímu komfortu. Je-li pro Vás důležitý sportovní zevnějšek, měli byste se rozhodnout pro Polo v linii Highline, které uspokojí Vaše nároky. Chromované lišty zakomponované v předním nárazníku a zatmavená zadní světla podtrhují jeho sportovní eleganci a dokonale ladí s jeho designem. 15" kola z lehkých slitin jsou pak završením celkové výrazné kompozice.

-

Světla

LED světla prodenní svícení a LED světlomety

Tyto argumenty jsou zcela jasné: LED světlomety vytvářejí působivou světelnou signaturu, která se vryje do paměti a podle níž Polo vždy identifikujete. Vyznačují se velkou svítivostí, dlouhou životností, nízkou spotřebou energie a spektrální charakteristikou, která je podobná spektru světla denního. Při špatném počasí navíc zlepšují Vaši viditelnost. Součástí sériové výbavy vozu Polo jsou LED světla pro denní svícení. Pro linie Comfortline a Highline jsou v nabídce také LED světlomety, v nichž jsou LED světla pro denní svícení již integrována.

LED zadní světla jsou dobrou volbou jak z ekonomických, tak zejména z estetických důvodů. Mají dlouhou životnost, nízkou spotřebu energie, signál jejich světla je velmi dobře viditelný a jejich výrazná signatura, která je dobře viditelná i při pohledu ze strany, působí velmi moderním dojmem. Navíc jsou pokračováním průběžné designové linie, která vytváří čistou konturu okolo celého vozu Polo. LED technologie pro zadní světla je v nabídce od linie výbavy Comfortline.

-

Kola

Nádhera připravená pro Vás: nabídka kol pro Polo.

Jaká se Vám líbí nejvíce? Základní model vozu Polo je vybaven 14" ocelovými koly s ozdobnými celoplošnými kryty, v linii Comfortline pak 15" ocelovými koly. Součástí sériové výbavy pro linii Highline jsou 15" kola z lehké slitiny. Pro linie Comfortline i Highline máte k dispozici bohatou nabídku volitelných kol z lehké slitiny - elegantní kola "Las Minas" (16") lakovaná ve stříbrné barvě "Adamantium" nebo výrazná moderní kola "Torsby" (16") s černým a leštěným povrchem. Pouze pro linii Highline jsou pak v nabídce na přání působivá 17" kola "Pamplona" s pěti zdvojenými paprsky, která jsou lakovaná ve stříbrné barvě "Glam" nebo "Adamantium".

-

Panoramatické střešní okno

Slunce, vítr a další: Střešní okno otevírá spoustu možností.

Otvírací dobu si určíte sami. Okno může být zavřené, vyklopené nebo zcela otevřené: Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno s elektrickým ovládáním, které se dodává na přání, Vám umožní, abyste si zejména v horkých dnech mohli ještě více užívat sluneční paprsky a čerstvý vzduch. Tónované sklo střešního okna a velmi kvalitně zpracovaná roleta zajistí v interiéru Vašeho vozu Polo příjemnou teplotu v případě, že Vám budou sluneční paprsky nepříjemné. Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno je detailem, který na sebe vždy přitahuje pozornost. Jeho mimořádně velká prosklená plocha se rozprostírá přes celou šířku střechy. Díky velké ploše otevření může do interiéru proudit velké množství čerstvého vzduchu, což uvnitř vozu vytváří velmi příjemné klima.

Design interiéru

-

Interiér

Více prostoru pro Váš komfort.

Vaše bezpečnost je nejdůležitější: Polo je již v základní verzi sériově vybavené systémem pro sledování odstupu "Front Assist", včetně funkce nouzového brzdění City a s rozpoznáváním chodců, jenž rozpozná situaci, při které došlo ke kritickému poklesu vzdálenosti od překážky před vozem a při brzdění zkrátí brzdnou dráhu. Hlavové airbagy pro cestující na předních i zadních místech pak při vážných nehodách zajistí zvýšenou ochranu hlavy. Rádio "Composition Colour" a klimatizace, které jsou pro Polo Comfortline součástí sériové výbavy, zajistí v každém ročním období to správné klima.

Máte hodně zavazadel? Ve voze Polo to díky velké nabídce místa není žádný problém. V linii Comfortline je navíc součástí sériové výbavy rovná podlaha zavazadlového prostoru. Díky asymetricky dělenému a sklopnému opěradlu zadního sedadla je navíc možné snadno uložit dlouhé předměty nebo větší nákupy.

Polo v linii Highline nabízí kromě vysokého komfortu také vyšší úroveň designu, např. díky leštěným dekorům v provedení "Deep Iron" nebo "Silver Silk". Střední loketní opěrka vpředu, klimatizace "Climatronic" s regulací teploty ve dvou zónách s antialergenním filtrem, stejně jako multifunkční volant v kůži jsou mimořádně komfortní i praktické.

-

Paket "Style"

Dodejte Vašemu vozu Polo jedinečný vzhled.

Volitelný paket "Style" posouvá kvalitu vnitřní výbavy Vašeho vozu Polo na vyšší úroveň. Kromě komfortních sportovních sedadel a tmavého čalounění stropu zahrnuje vysoce kvalitní detaily, jako jsou lakované a leštěné dekory, aplikace z umělé kůže nebo šedé ozdobné švy na sedadlech, a dodává tak interiéru vozu okouzlující stylový vzhled.

-

Paket "Dekor"

Vyberte si jedinečný vzhled interiéru.

Díky paketu "Dekor" může projevit Vaše individuální vnímání stylu. Podle přání si můžete vybrat z několika různých barevných provedení. Přístrojová deska i další výrazné designové prvky pak svou barvou přinesou do interiéru vozu svěží akcenty.

-

Klimatizace Climatronic

Regulace teploty ve dvou zónách a s antialergenním filtrem

Klimatizace "Climatronic", která je sériovou výbavou pro všechny modely, umožňuje regulaci teploty ve dvou nezávislých teplotních zónách pro řidiče a spolujezdce. Oba si tak při cestování mohou nastavit své ideální klima. Přihrádka na palubní desce s možností chlazení poskytuje místo pro občerstvení.

"Climatronic" tak zajišťuje větší pohodu pro cestující, více komfortu a bezpečnosti. Díky příjemné tepelné pohodě interiéru si totiž řidič udržuje koncentraci a schopnost rychlé reakce, jež jsou základními předpoklady bezpečné jízdy.

-

Komfort sedadel

K tomu, aby jste si užili pohdlí,stačí, když zustanete sedět.

Šetřete si svá záda. Účelem bederní opěrky je, abyste si při sezení v automobilu udrželi optimální držení těla. Zejména při cestování na dlouhé vzdálenosti jsou svaly zad velmi namáhány a z důvodu únavy může dojít k jejich zhroucení. Proti tomu působí bederní opěrka, která uvolňuje páteř a snižuje její zatížení. Bederní opěrka se dodává na přání pro linie "Comfortline" a "Highline"

Konektivita

-

Radio"Composition Colour"

Když chcete, můžete ho užívat i pro poslech rádia.

Rádio "Composition Colour" je vybavené barevným dotykovým displejem se skleněným povrchem s úhlopříčkou 16,5 cm (6,5"), jehož prostřednictvím ho můžete jednoduše ovládat podobně jako Váš chytrý mobilní telefon. "Composition Colour" toho však dokáže mnohem více - je vybavené slotem na SD kartu a podporuje hudební formáty MP3 a WMA. Součástí rádia jsou čtyři vysoce kvalitní reproduktory vpředu. Vše je součástí sériové výbavy pro nové Polo v základní výbavě i v linii Comfortline. Všechny infotainment systémy v novém voze Polo jsou lehce natočeny k řidiči a inteligentním způsobem zkomponovány do palubní desky. Výdechy ventilace jsou nyní umístěny pod širokým displejem, který je umístěn v horní části palubní desky. Je tak zajištěna lepší ergonomie i viditelnost.

-

Telefonní rozhranní "Comfort"

Usnadní Vám komunikaci

Máte vždy po ruce nabíjecí kabel, když se Vám vybije baterie chytrého mobilního telefonu? V novém voze Polo již na nabíjecí kabel nemusíte myslet. Mobilní telefon totiž stačí pouze položit do přední odkládací přihrádky, kde bude nabíjen pomocí elektromagnetické indukce. Předpokladem je, že telefon musí podporovat standard Qi. Funkce indukčního nabíjení je součástí telefonního rozhraní "Comfort", lze ji však objednat také separátně.

-

Navigace

Vždy jeďte po té nejvýhodnější trase

Navigační systém doplněný systémem Car-Net "Guide & Inform Basic" se vyplatí zapnout i na cestách, které dokonale znáte. Tato služba využívá nejaktuálnější data z internetu a může Vás tak včas varovat před dopravní zácpou a najít objízdnou trasu. Pomocí služby Vyhledávání zvláštních cílů online pak můžete najít novou kavárnu nebo restauraci. Služby Car-Net "Guide & Inform Basic" jsou v prvním roce používání zdarma. Volitelný navigační systém "Discover Media" je vybaven barevným dotykovým displejem se skleněným povrchem s úhlopříčkou 20,3 cm (8"). Jeho ovládání je velmi příjemné a intuitivní a když chcete, lze jej ovládat prostřednictvím aplikace "Volkswagen Media Control" dokonce i pomocí tabletu ze zadního sedadla.

Pro zajištění dobré zábavy je "Discover Media" vybaven rádiem, CD přehrávačem s podporou hudebních formátů MP3 a WMA, USB portem, dvěma sloty na SD karty, protokolem bluetooth a šesti reproduktory. Cestujete převážně na území Evropy? Pak jste optimálně vybaveni, protože na SD kartě v příslušném slotu jsou uložené navigační mapy pro celou Evropu. Optimální je také umístění displeje v horní části palubní desky, což přispívá k lepší ergonomii i viditelnosti.

-

Car- Net "Guide Inform"

Při jízdě do cíle Vaší cesty budete udržovat směr a přitom di užijete zábavu.

Internet v automobilu má pro Volkswagen synonymum Car-Net. Je to zastřešující název pro mnoho praktických služeb a aplikací. Paket služeb Car-Net "Guide & Inform" lze využívat prostřednictvím navigačního systému "Discover Media", který je součástí výbavy na přání. Díky připojení k internetu můžete využívat ta nejaktuálnější data. Vytvoří-li se někde například dopravní zácpa, nebo naopak dojde k jejímu uvolnění, dozvíte se to online v reálném čase. Mimořádně komfortní je také to, že trasa Vaší cesty se automaticky přizpůsobí aktuální situaci. Car-Net Vám prostřednictvím služby Vyhledávání zvláštních cílů online umožní vyhledat také celou řadu zajímavých restaurací. A můžete samozřejmě rychle najít i další zajímavá místa - např. hotel, čerpací stanici nebo otevřené kino. Pomocí dat z internetu učiníte spoustu zajímavých a užitečných objevů.

Výbavové stupně

-
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo Comfortline

 • Cena od:338 900 Kč
 • 80 - 115 k
 • Manuální převodovka / Automatická převodovka
 • Benzin / Diesel / Zemní plyn
 • Spotřeba paliva: 3,7 - 4,7 l / 100 km
 • Emise CO₂: 97 - 108 g/km
 • Spotřeba CNG: 4,9 m³/100km
 • Emise CO₂: 89 g/km

Sériová výbava (Highlights):

 • 15" ocelová kola
 • Manuální klimatizace
 • Mlhové světlomety
 • Multifunkční volant
 • Palubní počítač Plus
 • Rádio Composition Colour
 • Automatický spínač světlometů
 • Boční a hlavové airbagy vpředu, hlavové vzadu
 • Čelní airbagy řidiče a spolujezdce
 • Front Assist, funkce nouzového brzdění "City Brake"
-
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo Maraton Edition

 • Cena od:386 900 Kč
 • 95 - 115 k
 • Manuální převodovka / Automatická převodovka
 • Benzin
 • Spotřeba paliva: 4,6 - 4,7 l / 100 km
 • Emise CO₂: 105 - 108 g/km

Navíc oproti výbavě Comfortline:

 • Textilní koberečky vpředu i vzadu
 • Bezklíčové odemykání Keyless
 • Akustický parkovací systém Parkpilot
 • Tempomat včetně omezovače
 • App-Connect
 • Prodloužená záruka 5 let/ 100 000 km
 • 15" kola z lehkých slitin "Sassari"
 • Multifunkční kožený volant
 • Rádio Composition Media
 • 2x USB
-
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo Highline

 • Cena od:391 900 Kč
 • 90 - 150 k
 • Manuální převodovka / Automatická převodovka
 • Benzin / Zemní plyn
 • Spotřeba paliva: 4,6 - 5,1 l / 100 km
 • Emise CO₂: 105 - 116 g/km
 • Spotřeba CNG: 4,9 m³/100km
 • Emise CO₂: 89 g/km

Sériová výbava (Highlights):

 • 5 dveřová karoserie
 • 15" kola z lehkých slitin "Salou"
 • Automatická klimatizace Climatronic
 • Mlhové světlomety
 • Multifunkční kožený volant
 • Rádio Composition Media
 • Tempomat včetně omezovače
 • Automatický spínač světlometů
 • Boční a hlavové airbagy vpředu, hlavové vzadu
 • Čelní airbagy řidiče a spolujezdce
 • Front Assist, funkce nouzového brzdění "City Brake"
-
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo R-Line CL

 • Cena od:434 900 Kč
 • 80 - 115 k
 • Manuální převodovka / Automatická převodovka
 • Benzin / Diesel
 • Spotřeba paliva: 3,9 - 4,9 l / 100 km
 • Emise CO₂: 102 - 111 g/km

Sériová výbava (Highlights):

 • 16“ kola z lehkých slitin „Sebring"
 • Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené
 • Sportovní komfortní sedadla
 • Potahy sedadel v látce s designem „Carbon Flag“
 • Ambiente osvětlení
 • Pedály z ušlechtilé oceli
 • Textilní koberečky vpředu a vzadu
 • R-Line nárazníky vpředu a vzadu
 • Černý spoiler vzadu
 • R-Line multifunkční kožený volant
 • Dekorace interiéru „Deep Iron Metallic“
 • Čalounění stropu v černé barvě
 • Kožená řadicí páka a páka ruční brzdy
 • LED osvětlení prostoru pro nohy
 • Mlhové světlomety vč. přisvětlování zatáček
-
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo R-Line HL

 • Cena od:458 900 Kč
 • 95 - 150 k
 • Manuální převodovka / Automatická převodovka
 • Benzin
 • Spotřeba paliva: 4,6 - 5,1 l / 100 km
 • Emise CO₂: 106 - 116 g/km

Sériová výbava (Highlights):

 • 16“ kola z lehkých slitin „Sebring“
 • Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené
 • Potahy sedadel v látce s designem „Carbon Flag“
 • Pedály z ušlechtilé oceli
 • R-Line nárazníky vpředu a vzadu
 • Černý spoiler vzadu
 • R-Line multifunkční kožený volant

Optimální konfigurace

Volkswagen Polo Comfortline 1,0 EVO BMT 5G

 • Naše cena:361 800 Kč
 • Cena bez DPH:299 008 Kč

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Design pakety v ceně vozu

 • Potah sedadel: Titanově černá:0 Kč
 • Vnější lakování: Bílá Pure:4 700 Kč
 • Rezervní ocelové kolo místo lepící sady:2 400 Kč

Příplatková výbava v ceně vozu

 • Akustický parkovací systém Parkpilot: 10 100 Kč
 • Prodloužená záruka 4 roky/80.000 km: 3 200 Kč
 • Rádio Composition Media: 5 500 Kč
 • Zimní paket: 10 000 Kč
 • 15" ocelová kola
  • 5,5 J x 15
  • pneumatiky 185/65 R 15
 • 2x USB
  • vhodné i pro Apple
 • 3 hlavové opěrky vzadu
 • 3 tříbodové bezpečnostní pásy vzadu
 • 5 dveřová karoserie
  • elektrické ovládání oken vpředu/vzadu
 • Akustické a grafické upozornění nepřipnutých pásů vpředu,
  • grafické upozornění nepřipnutých zadních pásů
 • Asistent pro rozjezd do kopce
 • Automatický spínač světlometů
  • LED denní svícení
  • Coming home (manuální)
  • Leaving home
 • Bezpečnostní opěrky hlavy vpředu
 • Boční a hlavové airbagy vpředu
  • hlavové vzadu
 • Centrální zamykání bez bezpečnostní pojistky a dálkovým ovládáním
  • 2 dálkové klíče
  • bez alarmu
 • Dekorace "Limestone Grey Metallic"
  • dekorace přístrojové desky
  • dekorace obložení dveří vpředu
 • Dvoutónový klakson
 • Dvě čtecí lampičky vpředu, dvě vzadu
 • Elektronický imobilizér
 • Elektronický stabilizační systém ESP
  • včetně ABS, EDS, ASR, MSR
 • Emise splňující EU6 normu
 • Front Assist
  • systém sledování prostoru před vozem
  • funkce nouzového brzdění "City Brake"
 • Funkce start/stop
 • Halogenové světlomety
 • Isofix
  • příprava pro upevnění dvou dětských sedaček na zadních vnějších sedadlech
 • Koncová světla zatmavená
 • Koncové mlhové světlo
 • Kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneumatikách
 • Loketní opěrka vpředu
  • 2x USB pro nabíjení vzdau
 • Make-up zrcátka ve slunečních clonách
  • s osvětlením
 • Manuální klimatizace
 • Mlhové světlomety
  • se statickým přisvěcováním do zatáček
 • Multifunkční volant
  • nastavitelný výškově i podélně
 • Nekuřácké provedení
  • 12V zásuvka vpředu
 • Odkládací kapsy
  • na zadní straně předních sedadel
 • Omezovač rychlosti
 • Osvětlení zavazadlového prostoru
 • Palubní počítač Plus
 • Podlaha zavazadlového prostoru výškově nastavitelná na 2 výšky
 • Potahy sedadel v látce - design Slash
 • Přední sedadla výškově nastavitelná
 • Přístrojová deska
  • elektronický tachometr
  • počítadlo celkových a denních kilometrů
  • otáčkoměr
 • Rozhraní USB-C a USB
 • Rádio Composition Colour
  • 6,5" barevný dotykový displej
  • 4 reproduktory
  • FM příjem
  • slot na SD kartu
 • Sound plus: 6 reproduktorů
 • Standardní šrouby kol
 • Stěrač předního a zadního skla
  • s intervalovým spínačem
 • Systém rozpoznání chodce
 • Tire mobility set
  • bez sady nářadí a zvedáku vozu
 • Tónovaná skla v zeleném odstínu
 • Tříbodové bezpečnostní pásy
  • vpředu a vzadu
  • výškové nastavení
  • s předepínači
 • Variabilní zavazadlový prostor
 • Vnitřní zpětné zrcátko s manuální clonou
 • Vnějši zpětná zrcátka elek. nastavitelná
  • vyhřívaná
  • na straně řidiče asferické
 • Vnější zpětná zrcátka a kliky dveří lakované v barvě vozu
 • Vnější zpětné zrcátko na straně spolujezdce
  • konvexní
 • Vnější zpětné zrcátko na straně řidiče
  • asférické
 • Výstražný trojúhelník
 • Zadní opěradlo dělené a sklopné
  • dvojitá podlaha zavazadlového prostoru
 • Zadní opěradlo dělené a sklopné
 • Čalounění stropu v béžové Ceramique
 • Čelní airbagy řidiče a spolujezdce
  • možnost deaktivace u spolujezdce

Ceny všech modelů jsou v Kč včetně 21% DPH.

Veškeré údaje obsažené v tomto ceníku mají pouze informativní charakter. Od data předání do tisku nebo uveřejnění na internetu mohlo dojít k úpravám.

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Při parkování

Jízda přináší zábavu. Parkování nyní také.

Parkování se může proměnit na zkoušku trpělivosti. Je proto dobře, že v novém voze Polo můžete mít na přání parkovací asistenční systémy, díky nimž je parkování velmi snadnou záležitostí.Systém pro usnadnění parkování a zpětná kamera. Kolik místa ještě zbývá? Volitelný systém pro usnadnění parkování usnadňuje prostřednictvím přerušovaných tónů manévrování v těsných parkovacích místech. Umožňují to senzory v předním a zadním nárazníku. Pomocí akustické signalizace a grafického zobrazení na displeji infotainment systému jste tak varováni před překážkami.

Novou nedílnou součástí systému pro usnadnění parkování je funkce brzdění při manévrování, která při couvání do rychlosti 10 km/h brzdí automobil a může tak zabránit kolizi nebo zmírní její následky. Funkci brzdění při manévrování je možné prostřednictvím tlačítka aktivovat rovněž pro jízdu dopředu. Automobil díky tomu automaticky zastaví před překážkami vpředu v případě, že řidič nereaguje na varovné akustické signály. Díky zpětné kameře, která je součástí výbavy na přání, si při parkování udržíte přehled. Obraz prostoru za vozem snímaný objektivem kamery je přenášen na displej infotainment systému, kde je doplněn pomocnými liniemi, které usnadňují správně odhadnout vzdálenost překážek.

-

Volba jízdního profilu

Nové Polo se přizpůsobí Vašemu stylu jízdy.

Preferujete ekonomický či sportovní styl jízdy? Nebo snad kladete větší důraz na komfort? Díky volbě jízdního profilu, která je součástí výbavy na přání, přizpůsobíte jízdní vlastnosti automobilu Vašemu jízdnímu stylu a také podmínkám na silnici a situaci v dopravě. Nové Polo můžete prostřednictvím volby jízdního profilu přizpůsobit podle aktuální situace Vašemu způsobu jízdy. Pomocí stisku tlačítka nebo prostřednictvím volby na dotykovém displeji Vašeho infotainment systému zvolíte požadovaný jízdní profil, kterému se následně automaticky přizpůsobí nastavení pohonu a řízení a v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG také okamžiky řazení.

Jízdní profil ECO Vám pomáhá při jízdě maximálním možným způsobem šetřit palivo. Přizpůsobí výkon motoru a aktivuje systém "Start-Stop" v případě, že je vypnutý. Dále nastaví regulaci klimatizace a řízení teploty (termo management) s ohledem na optimální spotřebu. Je-li automobil vybaven dvouspojkovou převodovkou DSG, upraví časování řazení rychlostních stupňů a tak často, jak je to možné, využívá jízdu na volnoběh, při které dochází k úspoře paliva. Jestliže si chcete užívat zcela normální komfort, pak stačí, když zvolíte jízdní profil NORMAL. A máte-li potřebu jet sportovním způsobem, přepněte na jízdní profil SPORT. Mimořádnou flexibilitu Vám pak nabízí jízdní mód INDIVIDUAL.

-

Při jízdě

Nehádejte se prosím, kdo bude řídit.

Jízda s novým vozem Polo Vám přinese spoustu zábavy. K tomu přispívají také praktické asistenční systémy, které Vám spoustu věcí zjednoduší a zajistí větší komfort. Při cestování na dlouhé vzdálenosti si např. můžete dopřát trochu uvolnění nebo si při řízení můžete nechat pomoci. Učí se to každý žák autoškoly - ohlédnutím přes rameno zjistí, zda se v tzv. "mrtvém úhlu" nenachází jiné vozidlo. Nyní je i pro Polo k dispozici systém "Blind Spot" senzor, který prostřednictvím signalizace ve vnějším zpětném zrcátku okamžitě upozorňuje řidiče na potenciální nebezpečí, jakmile se do prostoru "mrtvého úhlu" dostane jiné vozidlo. Jestliže řidič i přesto zapne směrovku, začne LED signalizace ve skle vnějšího zpětného zrcátka blikat a upozorňuje na nebezpečí. Volitelný "Blind Spot" senzor pracuje již od rychlosti 15 km/h a dodává se společně s asistentem pro "vyparkování". Asistent pro "vyparkování" Vás podporuje při couvání z řady stojících vozidel. Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje dopravu v příčném směru za automobilem. Při kritickém přiblížení jiného vozidla varuje řidiče akustickým tónem a signalizací na displeji rádia nebo navigačního systému. V případě, že řidič na varování nereaguje, systém automobil zabrzdí a může tak hrozící kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

-

Systém City

Stará se o inteligentní brzdění. I při nízké rychlosti může být pouhá malá nepozornost příčinou kolize. Typickým příkladem takové situace je popojíždění v koloně v městském provozu.

Nebezpečí kolize v těchto situacích může díky plně automatické ochraně před nárazem předejít systém "City" nouzového brzdění ve městě, který je součástí výbavy za příplatek.

Technologie

-

Keyless Access

Dveře Vašeho vozu otevřete magickým gestem.

Ušetřete si hledání klíčku od vozu a klidně ho nechte ve Vaší kapse. S volitelným zamykacím a startovacím systémem "Keyless Access" postačí, když jej máte u sebe. Klíček od vozu je systémem rozpoznán ze vzdálenosti cca 1,5 metru. Jakmile otevřete pomocí kliky přední dveře na straně řidiče nebo spolujezdce, systém odemkne ostatní dveře i dveře zavazadlového prostoru. Ve voze pak pro nastartování motoru stačí pouze stisknout startovací tlačítko a můžete jet.

-

Systém Start-Stop

Při brzdění získáváte energii.

Motor, který běží při stání před semaforem, zbytečně spotřebovává palivo. Systém "Start-Stop" proto v takové situaci vypne motor, jakmile sundáte nohu z pedálu spojky. Při brzdění se uvolněná energie přemění na energii elektrickou, která se ukládá do baterie.Systém "Start-Stop" automaticky vypíná motor v případě, že automobil stojí. Ten tak běží pouze tehdy, když je opravdu potřeba. Jakmile sundáte nohu z pedálu spojky, motor se vypne. Nastartuje se po opětovném sešlápnutí spojkového pedálu. Od toho okamžiku je rovněž využívána energie uvolněná při brzdění. Princip této technologie spočívá v přeměně energie uvolněné při brzdění nebo při brzdění motorem na energii elektrickou díky její rekuperaci pomocí alternátoru. Získaná elektrická energie se ukládá do baterie. Systém "Start-Stop" a využívání energie uvolněné při brzdění jsou dvě technologie, které Vám šetří energii, palivo a peníze - a Vy tak dojedete dál.

-

Automaticky Vás připraví na potenciální nehodu.

Systém proaktivní ochrany cestujících

Systém proaktivní ochrany cestujících se pro Polo dodává na přání. Systém rozpozná potenciálně nebezpečné jízdní situace a automaticky přijme preventivní opatření. Automaticky se zavřou otevřená okna i panoramatické střešní okno až do úrovně malé štěrbiny, aby se zajistil optimální účinek hlavových a bočních airbagů. Ve zlomcích sekundy se napnou bezpečnostní pásy na předních místech a řidič i spolujezdec jsou tak pevně zafixováni v sedadlech. Poté, co nebezpečí pomine, se bezpečností pásy opět uvolní a boční okna i střešní okno mohou být znovu otevřena.

-

Pomáhá Vám lépe chránit chodce.

Rozpoznávání chodců

Jako řidič automobilu musíte rychle reagovat v situaci, kdy do jízdní dráhy bezprostředně před vozem náhle vstoupí chodec. Významnou podporu v takovém případě představuje systém rozpoznávání chodců, který situaci bleskově vyhodnotí a okamžitě prostřednictvím optické i akustické signalizace varuje řidiče. Jestliže řidič okamžitě nešlápne na pedál brzdy, systém jej upozorní na kritickou hodnotu odstupu krátkým brzdným rázem a současně připraví brzdový systém na potenciální nouzové brzdění, při kterém bude okamžitě k dispozici maximální brzdná síla. V případě, že řidič ani po všech varováních nereaguje, systém začne automaticky nouzově brzdit. V ideálním případě tak může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

Systém rozpoznávání chodců je rozšířením systému kontroly odstupu "Front Assist" s funkcí nouzového brzdění City, který je součástí sériové výbavy.

-

Chráněny jsou i hlavy cestujících na zadních místech.

Hlavové airbagy

Konvenční čelní airbagy znáte již dlouho. Při čelním nárazu chrání zejména řidiče aspolujezdce. Hlavový airbag ve voze Polo je boční airbag, který se rozvine ze stropu podobně jako opona. V případě kolize zakryje celou oblast předních i zadních bočních oken včetně B-sloupku. Přitom je chráněna nejenom hlava řidiče, resp. spolujezdce, ale také hlavy cestujících na vnějších zadních místech. Polo je samozřejmě vybaveno dvojicí hlavových airbagů, a to sériově bez příplatku.

Objednejte si testovací jízdu modelu Polo

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

VW Polo - Stránky Wikipedia