Volkswagen Caddy 5
Volkswagen Caddy 5

Bezpečnost bez kompromisů: Volkswagen Caddy hodnocen pěti hvězdičkami

Nový Caddy se podrobil náročným testům Euro NCAP a vyšel z nich s nejvyšším hodnocením.

Volkswagen Caddy úspěšně absolvoval aktuální testy bezpečnosti Euro NCAP a získal nejvyšší hodnocení s pěti hvězdičkami. Nezávislé konsorcium Euro NCAP tak dokládá skutečnost, že nový Caddy nabízí ještě vyšší úroveň bezpečnosti než jeho úspěšný a oblíbený předchůdce. Nový Caddy se současně zařadil do skupiny aktuálně nejlépe hodnocených osobních automobilů s mimořádně dobrými výsledky z různých nárazových zkoušek.

Pět hvězd udělených nyní organizací Euro NCAP aktuální páté generaci rodinného MPV značky Volkswagen Užitkové vozy je nejvyšším možným oceněním. Nový Caddy tak získal o jednu hvězdu více než předchozí generace. Nezávislé konsorcium, které uskutečňuje testy pasivní i aktivní bezpečnosti, přitom své požadavky na bezpečnost osobních automobilů v průběhu let neustále zpřísňuje a rozšiřuje.

Pátá generace modelu VW Caddy, bestselleru s více než třemi miliony prodanými vozy, obdržela poprvé pět hvězd, a patří tak mezi nejlépe hodnocené osobní vozy v roce 2021. Osobní varianta modelu Caddy se může oproti předchozímu modelu pochlubit výrazným zlepšením navzdory přísnějším požadavkům a náročnějším testům. Caddy posouvá laťku bezpečnosti mnohem výš i pro všechny konkurenty v segmentu rodinných, resp. malých víceúčelových vozů MPV (Multi Purpose Vehicle, segment A).

Model Caddy dosáhl podle výsledků jednotlivých testů Euro NCAP například 84 % v oblasti ochrany dospělých cestujících a 82 % za bezpečnost dětí. Vysokých bodových zisků se dočkaly také bezpečnostní systémy ve výbavě modelu Caddy, a přispěly tak k nejvyššímu hodnocení s pěti hvězdičkami. V oblasti pasivní bezpečnosti pomohly modelu Caddy splnit ještě přísnější požadavky organizace Euro NCAP nové prvky výbavy, jakými jsou hlavové airbagy pro všechny řady sedadel, ať se jedná o dvoumístnou, pětimístnou nebo sedmimístnou verzi, nebo centrální boční airbag, který se při boční kolizi rozvine mezi cestujícími na předních sedadlech, a chrání tak řidiče a spolujezdce vpředu před vzájemným poraněním. Pro model Caddy se navíc dodává bezkabelový systém upozorňování na nepřipnutý bezpečnostní pás, který je díky bezdrátovému přenosu dat plně funkční i u vyjímatelných sedadel.

Základem všestranného modelu Volkswagen Caddy je modulární platforma MQB pro modely s motorem uloženým vpředu napříč, která se používá i pro model Golf. Caddy tak může mít ve své výbavě mnoho nových technologií, díky nimž je ještě praktičtější, hospodárnější a suverénnější.

Konsorcium Euro NCAP, jehož členy jsou ministerstva dopravy evropských států, autokluby, sdružení pojišťoven a výzkumné instituty, zveřejnilo v prosinci 2021 výsledky testů bezpečnosti dalších nových modelů osobních vozů. Podrobné výsledky modelu Caddy v testech Euro NCAP naleznete na: Oficiální hodnocení bezpečnosti modelu Volkswagen Caddy 2021.


Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích. V roce 2019 vyrobil Volkswagen 6,28 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 195 878 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.