Volkswagen Tiguan - 4MOTION Active Control
Volkswagen Tiguan - 4MOTION Active Control
4MOTION Active Control
-

4MOTION Active Control

Váš Volkswagen se přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu.

Bez ohledu na to, zda právě jedete po rychlostní silnici nebo po zasněžené sjezdovce, díky volitelnému systému 4MOTION Active Control máte k dispozici jízdní profily, které jsou přesně přizpůsobené různým situacím. Systém se pohodlně ovládá pomocí otočného ovladače, který má současně také funkci tlačítka. Vybírat přitom můžete z jízdních profilů "Snow" - pro jízdu na sněhu, "Offroad" - pro jízdu v terénu, a "Offroad Individual". V dalším módu "Onroad" máte možnost zvolit například mód "Eco" nebo mód pro dynamickou jízdu "Sport". Systém je propojen s asistentem pro jízdu z kopce, asistentem pro rozjezd do kopce, elektronickým stabilizačním systémem a elektronickou uzávěrkou diferenciálu. V závislosti na zvoleném jízdním profilu se mění vlastnosti pohonu - charakteristika pedálu akcelerátoru, průběh řazení, průběh brzdění motorem, charakteristika asistenta pro rozjezd do kopce a stupeň uzamčení diferenciálu. Výsledkem je zážitek z jízdy, při které se nemusíte ničeho obávat, a to ani při jízdě na sněhu nebo po nezpevněných cestách.

Například jízdní profil ECO podporuje řidiče při jízdě ohleduplné k životnímu prostředí s nízkou spotřebou paliva. Mimo jiné tomu přizpůsobí výkon motoru a zapne systém "Start-Stop" - v případě, že je vypnutý. Navíc s ohledem na spotřebu paliva a energie optimalizuje nastavení klimatizace a aktivuje systém nakládání s tepelnou energií. A je-li automobil vybaven dvouspojkovou převodovkou DSG, řadí dříve na vyšší převodové stupně a tak často, jak je to jenom možné, využívá jízdu bez zařazeného převodového stupně, při které dochází k minimální spotřebě energie.

Přirozeně si i potom můžete běžným způsobem užívat normální komfortní jízdu - umožňuje to nastavení jízdního profilu NORMAL. Chcete-li však jet naopak velmi sportovním způsobem nebo si chcete užít výzvy, které na Vás čekají při jízdě serpentinami, bude nastavení SPORT tou správnou volbou.

Mimořádně flexibilní je pak mód INDIVIDUAL. V tomto módu můžete kombinovat individuální nastavení podle Vašich preferencí. Nastavení topení, klimatizace a světlometů si pak můžete dokonce uložit.

Volkswagen Tiguan - 4MOTION
Volkswagen Tiguan - 4MOTION
4MOTION
-

4MOTION

Neztrácejte přilnavost pneumatik.

Tiguan je na přání k dispozici také s pohonem všech kol 4MOTION. To znamená, že je prostřednictvím tohoto pohonu všech kol nové generace hnací síla distribuována dle potřeby na jednotlivá kola. Tím je zajištěna optimální trakce a nedochází k prokluzování kol. Pohon všech kol 4MOTION nabízí vysokou spolehlivost při jízdě na téměř jakémkoliv povrchu, přičemž Vám pomůže udržet stabilitu i za nepříznivých podmínek a ve vyšších rychlostech.

Volitelný inteligentní pohon všech kol 4MOTION zajistí v průběhu milisekund nastavení jednotlivých kol podle aktuálního povrchu. Spolehlivým způsobem proto dokáže zabránit protáčení a zablokování jednotlivých kol. Váš Tiguan tak bude mít téměř na každém povrchu zajištěnu bezpečnou trakci. Pohon 4MOTION příspívá i ke zvýšenému komfortu. Navíc ho lze kombinovat se systémy pro řízení jízdní dynamiky, ke kterým patří elektronický stabilizační systém, protiprokluzový systém (ASR), regulace brzdného účinku motoru (MSR) a elektronická uzávěrka diferenciálu (EDS).