Volkswagen T-Roc R - Launch Control
Volkswagen T-Roc R - Launch Control
Launch Control

Launch Control

Ideální v případě, že máte rádi, když Vám naskočí husí kůže

Jak dechberoucí může být zrychlení? To zjistíte po jízdě s řízeným rozjezdem Launch Control: Systém při rozjíždění ovládá spojku a řazení, takže Vaše vozidlo zrychluje s optimálními otáčkami kol tak rychle, jak je to jen možné. Vyjádřeno méně technicky: Pověstné zrychlení z nuly, při kterém Vám naskočí opravdová husí kůže. Vše ještě umocníte v případě, že vypnete elektronický stabilizační systém ESC - pak přebíráte ovládání vozidla i v mezních situacích.

Volkswagen T-Roc R - Titanový výfukový
Volkswagen T-Roc R - Titanový výfukový
Titanový výfukový systém

Titanový výfukový systém Akrapovič

Sportovní vzhled, sportovní zvuk

Volitelný titanový výfukový systém, který byl vyvinutý ve spolupráci s firmou Akrapovič, nejenom velmi dobře vypadá, ale má také impozantní zvuk. Je vyrobený z titanové slitiny, která je odolná proti vysokým teplotám a zaujme svým jedinečným a bohatým zvukem. Kromě toho je ve srovnání se sériovým výfukovým systémem o 7 kg lehčí a i vizuálně podtrhuje nekompromisní sportovní charakter Vašeho vozu T-Roc R.

Volkswagen T-Roc R - Progresivní řízení
Volkswagen T-Roc R - Progresivní řízení
Progresivní řízení

Progresivní řízení

Přesnost, která probouzí emoce

Progresivní řízení, které je součástí sériové výbavy, zvyšuje díky přímější odezvě jízdní dynamiku. Pro Vás to znamená vysokou úroveň kontroly a komfortu, větší radost z jízdy při jízdě v serpentinách a lepší výkon Vašeho vozu. A protože ve srovnání s konvenčním řízením potřebujete volant natočit o výrazně menší úhel, můžete si užít více komfortu i při každodenních jízdách v městském provozu.

Volkswagen T-Roc R - Motor
Volkswagen T-Roc R - Motor
Motor

Motor

Vysoký výkon: 221 kW (300 k)

Dokonce i plaketa "R" na kapotě motoru prozrazuje, že se pod ní skrývá mimořádný motor, který jen čeká na to, aby mohl ukázat svou sílu. A je co ukazovat, protože jeho výkon 221 kW (300 k) zajistí zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Umožňuje to moderní technologie TSI, která díky přeplňování turbodmychadlem a přímému vstřikování paliva poskytuje vysoký výkon z malého objemu a již při nízkých otáčkách dává k dispozici extrémní točivý moment.

Volkswagen T-Roc R - Race Mode
Volkswagen T-Roc R - Race Mode
Race Mode

Volba jízdního profilu s módem Race Mode

Sport ve čtyřech disciplinách

Jestliže kladete velký důraz na sportovní charakter, je pro Vás T-Roc R tou pravou volbou. Jak sportovní přitom chcete být, se můžete rozhodnout před každou jízdou - díky volbě jízdního profilu. Přizpůsobit chování vozu Vašim potřebám lze snadno prostřednictvím dotykové obrazovky infotainment systému.

  • Komfort: Pro mimořádně komfortní jízdu
  • Eco: Pro hospodárnou jízdu
  • Sport: Pro sportovní jízdu
  • Race Mode: Pro maximální výkon

V závislosti na zvoleném nastavení se automaticky přizpůsobí pohonná jednotka, charakteristika řízení a okamžiky změny převodových stupňů. Například při volbě nastavení Race Mode je řízení sportovnější, odezva motoru přímější a je deaktivován systém "Start-Stop".