ŠKODA OCTAVIA - NEJOBLÍBENĚJŠÍ AUTO ŠVÝCARŮ
Škoda Octavia „Nejoblíbenější auto Švýcarů roku 2021“

Škoda Octavia získala ocenění „Nejoblíbenější auto Švýcarů roku 2021“

Nová Octavia vyhrála během osmi týdnů ceny ve Velké Británii, Německu, Rakousku a Švýcarsku

Nová Škoda Octavia získala ocenění „Nejoblíbenější auto Švýcarů roku 2021“. Čtvrtá generace modelu Octavia tak získala poprvé toto ocenění pro značku Škoda, které bylo uděleno během desátého ročníku slavnostního předávání cen „Švýcarské auto roku“. Do hlasování několika švýcarských médií se zapojilo celkem 25 000 čtenářů a uživatelů. Škoda Octavia zvítězila s 9,6 procenty hlasů v silné konkurenci 47 nových vozů a pokračuje tak v úspěšné sérii mezinárodních ocenění. Jen za posledních osm týdnů získala Octavia prestižní ocenění na důležitých exportních trzích Velké Británie, Rakouska, Německa a Švýcarska.

Již po desáté pořádaly časopisy „Schweizer Illustrierte“, „AutoScout24“, „Blick“, „L’Illustré“, „Il caffè“ a „SonntagsBlick“ čtenářskou anketu „Nejoblíbenější auto Švýcarů“. Slavnostní vyhlášení za rok 2021 proběhlo tentokrát z důvodu pandemie COVID-19 virtuálně v rámci předávání cen „Švýcarské auto roku“. Hlasování se zúčastnilo více než 25 000 čtenářů a uživatelů, kteří zvolili ze 47 nových automobilů 9,6 procenty hlasů bestseller značky Škoda „Nejoblíbenějším autem Švýcarů roku 2021“. Nominovanými vozy byly nové modely, které byly na švýcarském trhu představeny v roce 2020 nebo je lze objednat nejpozději do března 2021.

Škoda Octavia je již počtvrté v řadě nejprodávanějším vozem ve Švýcarsku. Nová čtvrtá generace je úspornější a ekologičtější než kdy předtím. Vůz také nabízí nejširší portfolio agregátů v historii řady Octavia. V nabídce jsou úsporné benzinové a naftové motory, pohon na zemní plyn, plug-in hybridní pohon a mild-hybridní technologie. Moderní varianty pohonu tak optimálně splňují rozmanité požadavky na mobilitu. V závislosti na variantě modelu je nová Octavia vybavena pohonem předních kol nebo pohonem 4×4. Díky nadčasově elegantnímu designu, vysokému komfortu, vynikajícímu poměru ceny a užitné hodnoty, velkorysému prostoru typickému pro značku Škoda a rozsáhlé paletě motorů s výkonem od 110 k do 245 k je Octavia dokonalým společníkem pro soukromé i firemní zákazníky.

Octavia pokračuje v úspěšné sérii mezinárodních ocenění

Po oceněních získaných na důležitých exportních trzích Velké Británie, Rakouska a Německa je volba vozu Octavia „Nejoblíbenějším autem Švýcarů roku 2021“ již čtvrtou prestižní cenou za posledních osm týdnů. Britský motoristický časopis „Auto Express“ udělil vozu Škoda Octavia titul „Auto roku“. Octavia také zvítězila v soutěži „Auto Express New Car Awards“ v kategorii „Kompaktní rodinný vůz“. Vůz Octavia Combi získal titul v kategorii „Kombi“. V soutěži o „Velkou automobilovou cenu Rakouska“ vyhlašovanou rakouským autoklubem ARBÖ se Octavia prosadila v kategorii „Medium“ pro vozy v hodnotě od 20 001 do 50 000 eur. V anketě „Auto Trophy 2020“ německého motoristického časopisu „Auto Zeitung“ získala Škoda Octavia dvojí vítězství v kategoriích „Nejoblíbenější importovaný vůz v kompaktní třídě“ a „Nejlepší importovaný kompaktní sportovní vůz“. V poslední jmenované kategorii předstihla konkurenty Škoda Octavia RS. Již v červnu 2020 byla Octavia ve čtenářské anketě německých motoristických časopisů „Auto Bild Allrad“ a „AUTO Straßenverkehr“ vyznamenána titulem „Čtyřkolka roku“ ve třídě osobních vozů s hodnotou do 40 000 eur a titulem „Rodinné auto roku“ v kategorii „Nejlepší design“ pro vozy s hodnotou do 25 000 eur.