Značka: Škoda
Model: Octavia
619 900 Kč
 • Cena vozu od: 619 900 Kč
 • Výkon: 81 - 150 kW
 • Spotřeba: 4,1 – 7,3 l/100km

Základní charakteristika modelu

Škoda Octavia - Elegantní rodinné auto

Dokonalé pohodlí i každodenní praktičnost. Do města i na dlouhé cesty. Elegantní, ostře řezaný design, který nestárne. Přesně jak je u modelu Octavia zvykem.

Nechcete se vázat koupí auta?

 • Užijte svůj vůz na maximum
 • Stále v novém autě

Škoda Octavia

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Design karosérie

-

Reprezentativní design

Elegantní, ostře řezaný design

Nová generace vozu OCTAVIA je větší a díky siluetě evokující elegantní coupé také ještě emotivnější a dynamičtější než kdy dřív. Z celého vozu vyzařuje sebevědomí, nadčasovost a kvalita, takže vás bude perfektně reprezentovat, ať už se vydáte kamkoliv.

-

Dokonale vyvážené proporce

Výborná aerodynamika

Díky perfektním proporcím a čistým plochám působí OCTAVIA stylovým a sportovním dojmem. Oproti předchozí generaci je OCTAVIA nejen delší, ale také širší. Nový design současně přispívá k výborné aerodynamice. Díky součiniteli odporu vzduchu od 0,24 patří zcela nová OCTAVIA k vozům s nejlepší aerodynamikou na světě.

-

MATRIX-LED hlavní světlomety

Výkonná dálková světla

Výraznou příď charakterizuje široká maska chladiče, na kterou navazují úzké Matrix-LED hlavní světlomety. Jejich největší předností je Matrix maticová funkce, která dokáže postupným rozsvěcováním a zhasínáním jednotlivých LED segmentů zamezit oslnění ostatních účastníků provozu. Díky tomu vám mohou na cestu nepřerušovaně svítit výkonná dálková světla, abyste měli dokonalý přehled o dění před vámi.

-

TOP LED Zadní světla

Krystalové segmenty

Dvoudílná Top LED zadní světla po stranách zdobí krystalové segmenty. Jsou vybavena animovaným ukazatelem směru jízdy, který nejen skvěle vypadá, ale také lépe informuje ostatní řidiče o vašem úmyslu odbočit.

Design interiéru

Značka: Kia
Model: 147
-

Moderní interiér

Interiér nové generace

Vítáme vás v interiéru nové generace, který posouvá měřítka ve své třídě. Head-up displej promítající informace na čelní sklo vám nabídne nový pohled na svět. Vše důležité potom najdete na dvou 10" displejích. Minimalistické linie a ambientní osvětlení dotváří elegantní atmosféru na palubě. Elegantní, vzdušný interiér s hladkými liniemi je tvořen kvalitními měkčenými materiály. Chromované prvky zdobí středovou konzoli, výplně a madla dveří. Nově navržená přístrojová deska, rozdělená do několika horizontálních úrovní, je v horní části potažena látkou nebo materiálem Suedia. Atmosféru dotváří LED ambientní osvětlení na přístrojové desce, v předních dveřích a v prostoru pro nohy, které lze nastavit v mnoha libovolných barevných kombinacích.

-

Interiér nové generace

Kvalitní, elegantní, vzdušný

Elegantní, vzdušný interiér s hladkými liniemi je tvořen kvalitními měkčenými materiály. Chromované prvky zdobí středovou konzoli, výplně a madla dveří. Nově navržená přístrojová deska, rozdělená do několika horizontálních úrovní, je v horní části potažena látkou nebo materiálem Suedia. Atmosféru dotváří Ambientní LED osvětlení na přístrojové desce, v předních dveřích a v prostoru pro nohy, které lze nastavit v mnoha libovolných barevných kombinacích.

-

Vyjímečné pohodlí

Do cíle maximálně odpočatí

Spolehněte se, že do své cílové destinace dorazíte vždy odpočatí. Třeba díky ergonomickým sedadlům s certifikátem AGR nebo adaptivnímu podvozku (DCC). Nabídka komfortní výbavy sahá od Cestovního paketu, který vám zjednoduší řízení, až po virtuální pedál pro snadné otevírání víka zavazadlového prostoru.

-

Pohodlí na každém sedadle

Komfortní jízda

Dopřejte si pohodlí luxusního modelu v rodinném voze. Top ergonomická přední sedadla s certifikací AGR (Hnutí za zdravá záda) nabízejí funkci ventilace, masáže a nastavení délky sedáku. S třízónovou automatickou klimatizací Climatronic si ideální teplotu nastaví řidič, spolujezdec i cestující vzadu zvlášť. O komfortní jízdu za všech okolností se postará adaptivní podvozek (DCC) s nastavitelnou tuhostí tlumičů.

Prostor vozu

-

Dost místa pro rodinu i práci

Obrovská prostornost

Zcela nová a ještě prostornější OCTAVIA přes týden dokonale uspokojí veškeré vaše pracovní nároky a o víkendu bez problémů pojme celou vaši rodinu. Do zavazadlového prostoru o objemu 600 litrů pohodlně naložíte vše, co je potřeba, a ještě zbyde spousta místa pro cestující na předních i zadních sedadlech.

-

Důmyslné vychytávky pro každý den

Zpříjemňují život každý den

Model OCTAVIA je od kapoty až po víko zavazadelníku napěchovaný Simply Clever vychytávkami, které vám zpříjemní život každý den. Máte plné ruce? Otevřete si kufr kopnutím pod zadní nárazník s virtuálním pedálem. Klíče leží až na dně kabelky? Stačí odemknout zatažením za kteroukoliv kliku dveří pomocí bezklíčového odemykání a zamykání Kessy.

-

Ještě prostornější interiér

Úctyhodný prostor pro kolena

Nová OCTAVIA přináší cestujícím bezkonkurenční prostor ve všech směrech. Pohodlně se usaďte za volant a užívejte si ještě více prostoru nad hlavou, v ramenou a loktech. Prostor na zadních sedadlech láká, abyste si přehodili nohu přes nohu – úctyhodný prostor pro kolena se totiž s novou generací ještě zvětšil.

-

Praktické přihrádky vždy po ruce

Vše elegantně uklizené

Interiér nového modelu OCTAVIA je plný praktických úložných prostorů: od držáků nápojů ve dveřích na 1,5l lahve a objemného Jumbo Boxu pod loketní opěrou až po kapsy na opěradlech předních sedadel. Všechny nutné drobnosti celé vaší rodiny tak budou vždy pěkně po ruce a přitom elegantně uklizené.

-

Vejde se to tam všechno

Základní objem zavazadelníku 600 litrů

Odteď už ano. Objem zavazadlového prostoru narostl o 10 litrů na 600 litrů a mezi konkurenty jde o jasně nejlepší hodnotu. Sklopením opěradel zadních sedadel získáte až 1 555 litrů. Při nakládání oceníte pravidelný tvar zavazadelníku, delší ložnou plochu a řadu Simply Clever řešení, která slouží pro bezpečné uchycení nákladu: 4 háčky, 3 sítě síťového programu nebo Cargo elementy na suchý zip.

Chytré detaily

-

Komfortní tankování kapaliny ADBLUE

Tankujte v klidu

Všechny dieselové motory modelu OCTAVIA ke svému provozu vyžadují kapalinu AdBlue®, díky níž vůz produkuje výrazně méně škodlivých emisí. Pro její snadné doplnění najdete plnicí hrdlo hned vedle hrdla palivové nádrže. Novinkou modelu OCTAVIA je možnost tankovat nejen u stojanů AdBlue® pro osobní vozy, ale také pistolí určenou pro nákladní automobily. Díky tomu vždy spolehlivě a pohodlně natankujete u jakékoliv stanice.

-

Stínící rolety

Úkryt nejen před horkem

Pokud hledáte úkryt před slunečními paprsky nebo chcete mít klid a ticho na práci, stínicí roletky jsou pro Vás to pravé. Když je nepoužíváte, můžete je jednoduše stáhnout a zcela schovat.

-

Schránky pro deštník nebo smetáček

Nikde nic nepřekáží

Odkládací schránky naleznete v obou předních dveřích modelu OCTAVIA. Schránka na straně řidiče se standardně dodává s deštníkem či smetáčkem, abyste unikli dešti, případně mohli omést své auto. Schránky jsou voděodolné a voda je odváděna kanálkem mimo vůz, takže do nich můžete bez obav ukládat i mokré deštníky. Na přání si lze deštník či smetáček objednat také do druhé schránky.

-

Elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru

Zcela bez námahy

Víko zavazadlového prostoru modelu OCTAVIA lze volitelně ovládat stisknutím tlačítka umístěného v obložení sedadla řidiče, na dálkovém ovládání nebo na pátých dveřích. Kromě toho jej lze otevřít také pomocí Virtuálního pedálu – pokud pohybový senzor pod zadním nárazníkem detekuje „kop“, páté dveře se automaticky otevřou.

-

Síťový program

Cargo doplňky

Síťový program je určen k bezpečné přepravě drobnějších předmětů, kterým zabraňuje v samovolném pohybu po zavazadlovém prostoru. Elastický materiál prošel zatěžkávacími testy a je navržen tak, aby udržel předměty vážící až 1,5 kg. Sítě se snadno instalují do zajišťovacích háčků v zavazadlovém prostoru.

-

Oboustranný koberec do zavazadlového prostoru

Na ples nebo za sportem

Oboustranný koberec do zavazadlového prostoru má z jedné strany praktický a snadno omyvatelný povrch, zatímco z druhé strany vypadá jako elegantní textilní kobereček. Lze jej jednoduše otočit, aby přesně odpovídal potřebám přepravovaného nákladu.

Prostorné přihrádky

-

Odkládací kapsy na telefon

Vše máte uklizené

Kapsy na zadní straně opěradel předních sedadel jsou skvělým úložným prostorem. Na malý smartphone jsou ale přeci jen trochu velké. OCTAVIA proto přichází s dodatečnou kapsičkou, jako dělanou na telefony pasažérů na zadních sedadlech.

-

Držáky na 1,5 L lahve v předních a zadních dveřích

Každý si může vzít svoji lahev

Jsme si vědomi toho, že když jsou cestující žízniví, cesta se zdá být mnohem delší. Proto je ve výplni předních i zadních dveří prostor na uložení plné 1,5l lahve vody. Tam je vždy po ruce a bezpečně uložená, aniž by jí hrozilo pomačkání.

-

Jumbo box s nastavitelnou loketní opěrou

Praktická odkládací schránka

Jumbo Box je praktická odkládací schránka umístěná v nastavitelné loketní opěrce mezi předními sedadly, díky čemuž je snadno dosažitelná jak pro řidiče, tak pro spolujezdce.

Konektivita

-

Infotainment Columbus

Konektivita vozu

Vrchol nabídky infotainment systémů představuje volně stojící 10" systém Columbus, který můžete ovládat dotykem, gesty nebo hlasem. Ke standardnímu rádiu přidává navigaci, propojení s vaším telefonem přes rozhraní SmartLink+, online služby Škoda Connect nebo možnost přehrávat online rádia a streamovací služby. Pro přibližování na mapě nebo ovládání hlasitosti slouží dotyková lišta.

-

Špičkové Infotainment systémy

Ovládání vybranných funkcí

Nabídku infotainmentů tvoří dvojice systémů o rozměrech 8,25 až 10". Infotainment Swing snadno propojíte s Vaším telefonem pomocí Bluetooth a SmartLink s Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink™ (Apple CarPlay a Android Auto nejsou dostupné v české verzi). Kromě toho disponuje 2 USB-C sloty a zvládá také streamování hudby z Vašich oblíbených služeb. Infotainment Columbus přidává větší displej, ovládání gesty a hlasem, dotykovou lištu, interní paměť, bezdrátový SmartLink a navigaci.

-

Online služby Škoda Connect

Škoda Connect

Online služby nové generace Škoda Connect poskytují online navigaci a informační služby, možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu a dálkovou komunikaci s vámi vybraným servisním střediskem Škoda. Součástí této funkce je eCall, který automaticky kontaktuje záchranné složky záchranného týmu.

-

Vše podstatné stále na očích

Head-Up displej

Absolutní novinkou ve vozech Škoda je head-up displej promítající aktuální rychlost, navigační instrukce a další údaje na čelní sklo, abyste mohli nerušeně sledovat silnici před sebou. Podrobnější informace vám nabízí Virtuální kokpit s úhlopříčkou 10,25" a 4 různými možnostmi zobrazení, jejichž pomocí si můžete nastavit, které údaje se vám mají zobrazovat. Na až 10" displeji infotainment systému, který je pohodlně umístěn vysoko na přístrojové desce v zorném poli řidiče, najdete mimo jiné platformy Apple CarPlay a Android Auto či aktuální informace z online služeb Škoda Connect.

Konektivita

-

Vzdálený přístup

Propojení vozu s chytrým telefonem

Vzdálený přístup je součástí aplikace Škoda Connect a nabízí zcela nové možnosti propojit vůz s chytrým telefonem a mít vůz pod kontrolou i na dálku. Například funkce Ovládání ventilace online umožňuje zapnout ventilaci v interiéru vozu a snížit tak vnitřní teplotu před cestou, což přijde vhod třeba během parného léta.

-

Online shop s funkcemi na vyžádání

Možnost zakoupení funkcí vozu online

Nová Octavia je prvním modelem značky Škoda, který umožňuje online zakoupení funkcí, jež bylo dříve nutné objednat před vyrobením vozu. Prostřednictvím Škoda Shopu, který je dostupný přes obrazovku infotainment systému, si tak například můžete rozšířit ambientní osvětlení o dodatečnou paletu barev či dodatečné funkce nebo si přikoupit další asistenční systémy či funkce infotainmentu. Kromě toho si můžete koupit také datové balíčky, stáhnout aplikace infotainmentu nebo si prodloužit platnost licence služeb Škoda Connect.

-

Přirozené hlasové ovládání

Poslouchá na slovo

S digitální hlasovou asistentkou vás bude váš vůz poslouchat na slovo. Strohé příkazy jsou již minulostí. Nyní můžete vůz ovládat prostřednictvím Laury, asistentky, která rozumí mluvené řeči. Laura vám pomůže ovládat navigaci, média, infotainment či klimatizaci i psát zprávy, zatímco vy se budete moci lépe soustředit na řízení.

-

USB-C porty

Až 5 USB-C portů

Vůz OCTAVIA je standardně vybaven dvěma moderními podsvícenými USB-C porty, které jsou umístěny vpředu a slouží jak k přenosu dat, tak k dobíjení. Na přání může být vybaven dalšími třemi USB-C porty – jedním u vnitřního zpětného zrcátka pro nabíjení kamery a dvěma vzadu, určenými k dobíjení zařízení cestujících na zadních sedadlech.

Multimédia

-

USB u vnitřního zpětného zrcátka

Zdroj hned u kamery

Pokud ve svém voze využíváte autokameru pro záznam provozu před Vámi, oceníte možnost doobjednat si do vozu dodatečný USB-C konektor, umístěný u vnitřního zpětného zrcátka. Zdroj pro napájení tak budete mít hned u kamery a vyhnete se natahování dlouhých kabelů.

-

Sound System Canton

Jedinečný zážitek poslechu hudby

Model OCTAVIA nabízí na přání hi-fi Sound System CANTON s 12 reproduktory včetně subwooferu a s výkonem přes 600 wattů. Na výběr máte z několika předdefinovaných profilů (CANTON, Speech, Rock a Philharmonic). Tento sound systém promění poslech Vaší oblíbené hudby v jedinečný zážitek.

-

Bezdrátové nabíjení telefonu

Kabel USB nepotřebujete

Schránka Phone Box slouží k ukládání mobilního telefonu ve středové konzoli a umožňuje volání i při slabém signálu. Zároveň dokáže nabíjet chytrý telefon o maximálních rozměrech 160 x 80 mm pomocí bezdrátového standardu Qi.

-

2x USB-C A 230V zásuvka vzadu

USB-C porty pro všechny

Dobrá zpráva! Už žádné hádky kvůli USB portům a zásuvkám. OCTAVIA jich má spoustu. 2 USB-C porty a 230V zásuvka čekají na cestující na zadních sedadlech.

Výbavové stupně

Značka: Kia
Model: 2008
-
Škoda Octavia

Škoda Octavia

 • Cena od: 619 900 Kč

Interiér Active

 • LED zadní světla a LED přední světlomety
 • Asistent udržování jízdního pruhu
 • Klimatizace
 • Tempomat s omezovačem rychlosti
 • Infotainment Swing 8"
 • Startování tlačítkem

Základní výbavový stupeň Active nabízí LED přední světlomety s LED denním svícením a LED zadní světla. Dále zahrnuje parkovací senzory vzadu, dálkové centrální zamykání a startování tlačítkem, světelný a dešťový senzor, tempomat s omezovačem rychlosti, nebo výškově nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce s bederními opěrkami.

Značka: Kia
Model: 2008
-
Škoda Octavia

Škoda Octavia

 • Cena od: 679 900 Kč

Interiér Ambition

 • Climatronic – dvouzónová automatická klimatizace
 • Vyhřívané ostřikovače čelního skla
 • 16" kola Twister Aero
 • Bezdrátové nabíjení telefonu
 • Jumbo Box s loketní opěrou
 • 8 reproduktorů

Výbava Ambition je sestavená i pro náročné uživatele. Exteriér je doplněný o kola z lehké slitiny Twister Aero 16" a elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka. Mezi další prvky výbavy patří dvouzónový Climatronic, bezdrátové nabíjení telefonu, Smartlink, loketní opěra s Jumbo Boxem nebo vyhřívané ostřikovače čelního skla.

Značka: Kia
Model: 2008
-
Škoda Octavia

Škoda Octavia

 • Cena od: 749 900 Kč

Interiér Style

 • Kola Rotare Aero 17"
 • Virtuální kokpit 10"
 • KESSY s alarmem – bezklíčové zamykání a startování
 • Parkovací kamera vzadu
 • Top LED zadní světla

Výbava Style si získá sympatie zákazníků pomocí špičkových technologií jako je virtuální kokpit 10", adaptivní tempomat, KESSY s alarmem či virtuální pedál. Dále výbavý stupeň osahuje parkovací senzory vpředu, parkovací kameru vzadu, vyhřívané čelní sklo, vyhřívaná přední sedadla nebo ambientní osvětlení.

Značka: Kia
Model: 2008
-
Škoda Octavia

Nová Škoda Octavia

 • Cena od: 849 900 Kč

Interiér Style Exclusive

 • Matrix-LED přední světlomety
 • Asistovaná jízda 2.5+
 • Head-up displej
 • Infotainment Columbus 10" s navigací
 • Kola z lehké slitiny Perseus 18" leštěná

Maximální pohodlí v maximální výbavě.

Asistenční systémy

-

Varování při vystupování

Bezpečnost pro všechny účastníky provozu

Tento bezpečnostní prvek je další přidruženou funkcí Asistentu změny jízdního pruhu. Varování při vystupování opticky i akusticky varuje řidiče i ostatní cestující (vpředu i vzadu) například při vystupování z podélně zaparkovaného vozu, kdy by otevření dveří hrozilo srážkou s jiným vozem, cyklistou, motocyklistou, elektrickou koloběžkou. Varování při vystupování využívá zadních radarů Asistentu změny jízdního pruhu a sleduje prostor za vozem a po stranách vozu až do vzdálenosti 35 metrů.

-

Automatické parkování

Parkování bez problému

Automatické parkování (Park Assist) dokáže poloautomaticky zaparkovat do příčných i podélných parkovacích míst, přičemž z podélných dokáže také vyjet. Systém za vás plně převezme ovládání volantu, vy musíte jen přidávat plyn a brzdit.

-

Škoda Octavia - Park Assist

Jízda v dopravní zácpě

Tento asistent usnadňuje jízdu v dopravní zácpě. Asistent při jízdě v koloně ve spolupráci s adaptivním tempomatem a Adaptivním vedením v pruhu rozjíždí, brzdí a zatáčí vůz tak, aby kopíroval pohyb okolních vozidel v dopravní zácpě.

-

Nouzový asistent

Pomůže v případě náhlé indispozice řidiče

Nouzový asistent snižuje riziko nehody v případě zdravotní indispozice řidiče. Pokud Adaptivní vedení v pruhu rozpozná, že řidič ani po výstražném varování nemá ruce na volantu, aktivuje se Asistent pro nouzové zastavení. Ten převezme vedení vozu v jízdním pruhu, zapne výstražná světla a začne vůz zpomalovat až do úplného zastavení.

-

Asistent pro manévrování

Pomocník při parkování

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, je vůz OCTAVIA vybaven Asistentem pro manévrování, který v případě hrozící srážky vůz zastaví.

Asistenční systémy

-

Asistovaná jízda 2.0

Pomocník na cestách

Asistovaná jízda 2.0 v sobě integruje několik systémů a funkcí, které představujeme zvlášť na následujících stránkách. Jejich propojením vůz dokáže významně usnadnit řízení a zvýšit pohodlí při jízdě. Po aktivaci zvládne Asistovaná jízda 2.0 samočinně zastavit a znovu se rozjet, vést vozidlo v pruhu, následovat ostatní vozy v koloně, zaparkovat s Vaší minimální pomocí nebo zobrazovat okolní provoz na displeji před Vámi.

-

Prediktivní adaptivní tempomat

S předstihem upravuje rychlost

Nový prediktivní adaptivní tempomat rozšiřuje funkce adaptivního tempomatu. Kromě provozu před vozem zpracovává také rozpoznané dopravní značky a rychlostní limity uložené v navigaci. Díky tomu s předstihem upravuje rychlost například před zatáčkami, kruhovými objezdy, křižovatkami nebo podle rychlostních limitů.

-

Rozpoznání dopravních značek

Identifikuje dopravní značky

Systém rozpoznání dopravních značek využívá multifunkční kameru a údaje z navigačního systému a na základě jejich součinnosti rozpoznává a následně řidiči zobrazuje dopravní značky. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění, zákazu vjezdu na jednosměrnou komunikaci a veškeré dodatečné pokyny, včetně značení konce omezení.

-

Adaptivní vedení v pruhu

Udržuje vůz v jízdím pruhu

Tento asistent vás dokáže udržet uprostřed jízdního pruhu. Systém spolupracuje s kamerou a rozpoznává jízdní pruhy na vozovce, a to včetně žlutých čar při stavebních pracích, kuželů a jiných hranic vozovky či jízdního pruhu. Vylepšená „adaptivní“ varianta tohoto asistentu (dostupná pouze jako součást Asistované jízdy2.0 spočívá v tom, že systém udržuje vozidlo na zvolené pozici v jízdním pruhu a vůz „nekličkuje“.

-

Asistent změny jízdního pruhu

Hlídá Vám záda

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zaznamenává Asistent změny jízdního pruhu vozidla jedoucí za vámi a vozidla nacházející se v mrtvém úhlu. O těchto vozech vás informuje světelnou signalizací na vnitřní straně krytu zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu je aktivní až do vzdálenosti 70 m, a dokáže vás tak efektivně varovat před nebezpečím také na dálnicích a rychlostních silnicích.

Bezpečnostní systémy

-

Front Assist včetně asistenta pro vyhýbací manévry

Varování před překážkou

Front Assist je bezpečnostní systém varování před srážkou. Pokud je kolize nevyhnutelná, začne systém brzdit, aby minimalizoval její následky. Kromě toho také systém nouzově zastaví, pokud detekuje, že před vozem přes cestu nebezpečně přechází chodec nebo přejíždí cyklista.

V kritické situaci, kdy brzděním zasahuje Front Assist a vůz je vybaven adaptivním tempomatem, řidič naznačí volantem vyhýbací manévr, pomůže Asistent pro vyhýbací manévry cílenými zásahy do řízení objet překážku tak, aby se s ní vůz nestřetl.

-

Proaktivní ochrana cestujících

Připraví posádku na náraz

Účelem systému Proaktivní ochrany cestujících je připravit posádku na náraz. Tento systém spolupracuje s jedním radarem vpředu, dvěma zadními radary, senzorem převrácení vozu a ESC a aktivuje se v případě hrozící nehody nebo pokud se vůz začne dostávat do smyku. V takové situaci přitáhne přední bezpečnostní pásy a přivře elektricky ovládaná boční okna, aby zabránil vniknutí cizích předmětů do vozidla.

-

Multikolizní brzda

Zabrání dalšímu nechtěnému pohybu vozu

Pokud se OCTAVIA stane účastníkem dopravní nehody a dojde k nafouknutí airbagů, aktivuje se také multikolizní brzda. Ta vůz zabrzdí až do úplného zastavení, čímž zabrání dalším kolizím způsobeným nekontrolovaným pohybem vozidla po nehodě.

-

Elektronická dětská pojistka

Bezpečnost pro děti

Použití mechanického dětského zámku v zadních dveřích vyžaduje jistou předvídavost, protože někdy jste v autě s dětmi, jindy s dospělými. S elektronickou dětskou pojistkou můžete zámek zadních dveří jednoduše aktivovat nebo deaktivovat tlačítkem z místa řidiče, kdykoliv budete potřebovat.

-

Funkce adaptivního osvětlení MATRIX

Dokonalé osvětlení vozovky

Funkce adaptivního osvětlení Matrix využívá informace z kamery ve vnitřním zpětném zrcátku, která detekuje světelné zdroje z protijedoucích vozidel a na jejich základě postupně rozsvěcuje a zhasíná jednotlivé LED čipy v každém světlometu, aby tak zamezila oslnění ostatních osvětlených účastníků silničního provozu a dopravních značek. Tím zajišťuje dokonalé osvětlení vozovky před vámi a vyšší bezpečnost.

-

Parkovací kamera vzadu

Snadné parkování

Když zařadíte zpátečku, aktivuje se parkovací kamera vzadu v pátých dveřích a na infotainment se přenese její obraz, což přispívá k vyššímu komfortu a lepší orientaci při parkování. Do obrazu se automaticky vkládají dynamické naváděcí linie, které na základě natočení volantu a šířky vozu ukazují směr, kterým vůz pojede.

Motory

-

Dostupné motory

1,5 TSI 110 kW

 • 5,3 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 231 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 8,2 s na 100 km/h
 • emise CO2 121 g/km
 • Max. točivý moment 250 Nm

1,5 TSI 110 kW

 • 5,3 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 230 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 8,5 s na 100 km/h
 • emise CO2 118 g/km
 • Max. točivý moment 250 Nm

1,0 TSI 81 kW

 • 5,1 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 208 km/h
 • palivo benzín
 • zrychlení za 10,8 s na 100 km/h
 • emise CO2 115 g/km
 • Max. točivý moment 200 Nm

1,0 TSI e-TEC 81 kW

 • 5,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 208 km/h
 • palivo benzín
 • zrychlení za 10,5 s na 100 km/h
 • emise CO2 113 g/km
 • Max. točivý moment 200 Nm

2,0 TSI 140 kW

 • 7,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 239 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 6,8 s na 100 km/h
 • emise CO2 160 g/km
 • Max. točivý moment 320 Nm
-

Dostupné motory

2,0 TDI 85 kW

 • 4,1 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 212 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 10,3 s na 100 km/h
 • emise CO2 107 g/km
 • Max. točivý moment 300 Nm

2,0 TDI 110 kW

 • 4,1 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° A
 • maximální rychlost 231 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 8,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 108 g/km
 • Max. točivý moment 340 Nm

2,0 TDI 85 kW

 • 4,3 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 211 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 10,6 s na 100 km/h
 • emise CO2 113 g/km
 • Max. točivý moment 250 Nm

2,0 TDI 110 kW

 • 4,3 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 229 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 8,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 114 g/km
 • Max. točivý moment 360 Nm

2,0 TDI 110 kW 4x4

 • 5,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 222 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 8,4 s na 100 km/h
 • emise CO2 131 g/km
 • Max. točivý moment 360 Nm
-

Dostupné motory

1,5 TGI G-TEC 96 kW

 • 5,49 M3/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 218 km/h
 • palivo CNG
 • zrychlení za 9,5 s na 100 km/h
 • emise CO2 98 g/km
 • Max. točivý moment 200 Nm
-

Dostupné motory

1,4 TSI iV 150 kW

 • 1,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • 14,0 kWh/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° A
 • maximální rychlost 220 km/h
 • palivo PHEV
 • zrychlení za 7,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 22 g/km
 • Max. točivý moment 250 Nm

Technologie

Značka: Kia
Model: 147
-

Snadné řízení

Zcela nový dvouramenný volant

Volič automatické převodovky DSG s technologií shift-by-wire již s převodovkou není mechanicky spojen, takže příkazy k přeřazení probíhají pouze elektronicky. Řazení elegantním přepínačem, stejně jako aktivaci nové elektrické parkovací brzdy, tak zvládnete lehkým pohybem prstu. Zcela nový dvouramenný volant umožňuje ovládání všech hlavních funkcí.

-

Špičková bezpečnost

Cestujte bez starostí

Cestujte bez starostí, ať už se prodíráte ucpanými městskými ulicemi, nebo vás čekají dlouhé úseky na dálnici. OCTAVIA přináší několik zcela nových asistenčních systémů, které spolu s až 9 airbagy a nejvyšším možným hodnocením v podobě pěti hvězd od Euro NCAP posouvají ochranu cestujících opět o generaci dál.

-

Úsporné benzínové a naftové motory

Nižší spotřeba paliva

Nabídku pohonných jednotek tvoří inovované benzínové a zcela nové naftové motory, které oproti předchozí generaci přináší nižší spotřebu paliva a tím i emise CO2. Vybírat můžete z jednotek o výkonu 81 až 110 kW  s pohonem předních kol. 

-

Parkovací kamera vzadu

Lepší orientace při parkování

Když zařadíte zpátečku, aktivuje se parkovací kamera vzadu v pátých dveřích a na infotainment se přenese její obraz, což přispívá k vyššímu komfortu a lepší orientaci při parkování. Do obrazu se automaticky vkládají dynamické naváděcí linie, které na základě natočení volantu a šířky vozu ukazují směr, kterým vůz pojede.

-

Elektricky odjistitelné tažné zařízení

K dispozici, když je potřeba

Volitelné elektricky odjistitelné tažné zařízení se zabudovanou zásuvkou je velice praktické. K odjištění stačí zmáčknout tlačítko v zavazadlovém prostoru.

Technické údaje

-
Škoda Octavia ČTVRTÉ GENERACE TECHNICKÉ ÚDAJE

Vaše NOVÁ Octavia s jistotou

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Nová Octavia je již 4. generací našeho nejprodávanějšího modelu.

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Více než 6,5 milionu vozů Octavia bylo od roku 1996 doručeno zákazníkům.

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Octavia je v současnosti nejprodávanějším modelem v několika evropských zemích.

elektromobilita station

Prověřeno zákazníky

Za celou svou kariéru získala Octavia více než 50 mezinárodních ocenění.

elektromobilita station

Vaše záruky

Doživotní záruka mobility, abyste dojeli do cíle i při poruše vozu.

elektromobilita station

Vaše záruky

Dva roky záruka bezplatné opravy poškození kvůli vadě vozu.

elektromobilita station

Vaše záruky

Tři roky záruka bezplatné opravy poškození kvůli vadě laku.

elektromobilita station

Vaše záruky

12 let záruka bezplatné opravy prorezavění karoserie.

Objednejte si testovací jízdu modelu Škoda Octavia

Povinná položka

 

Vozy skladem

Škoda Octavia Combi CNG 1,4 / 81 kW G-TEC
 • Cena s DPH 359 900 Kč
 • Cena bez DPH 297 438 Kč
 • 158 424 km
 • 81 kW / 110 k / 1,4 l
 • 06/2018
 • Automatická, 7 st.
 • Benzín
 • Modrá
Škoda Octavia 1,5 TSI 110kW Ambition PLUS
 • Cena s DPH 619 900 Kč
 • Cena bez DPH 512 314 Kč
 • 17 663 km
 • 110 kW / 150 k / 1,5 l
 • 03/2023
 • Manuální, 6 st.
 • Benzín
 • Stříbrná
Škoda Octavia 1,5 TSI 110 kW 7-stup. automat. Style
 • Cena s DPH 823 400 Kč
 • Cena bez DPH 680 496 Kč
 • 0 km
 • 110 kW / 150 k / 1,5 l
 • 2024
 • Automatická
 • Benzín
 • Stříbrná Brilliant Metalíza

Někteří nesprávně říkají: Škoda OKTAVIA, SCODA Octavia, Škoda OKTAVIE, SCODA OCTAVIE