Škoda Auto v Izraeli
Škoda je nejsilnější evropskou značkou v Izraeli

Škoda je nejsilnější evropskou automobilovou značkou v Izraeli. Za prvních devět měsíců letošního roku dodala zákazníkům na tamní trh více vozů, než jakákoli jiná evropská značka. Během let se Škoda vypracovala na čtvrtou nejsilnější automobilovou značku v Izraeli, úspěchy slaví zejména na trhu s fleetovými vozy. Podstatný podíl na tomto úspěchu nese importér Champion Motors, který vozy dovážené do země nejen distribuuje, ale zajišťuje i prodej koncovým zákazníkům. Škoda tak v Izraeli nepotřebuje žádnou samostatnou prodejní síť.

První modely FAVORIT a FORMAN dovážela Škoda do Izraele již na počátku devadesátých let. Dosud dodala Škoda na tamní trh více než 231 700 vozů. Za prvních devět měsíců roku 2019 bylo izraelským zákazníkům dodáno 16 700 vozů. V září letošního roku pak dodala společnost Škoda AUTO svým zákazníkům v Izraeli 1 100 vozů, což ve srovnání se stejným obdobím minulého roku představuje nárůst o 34,5 % (září 2018: 800 vozů).

Česká automobilka zaujímá i nadále na izraelském automobilovém trhu celkově čtvrté místo. Nejprodávanějšími modely v prvních třech čtvrtletích roku 2019 jsou vozy Octavia, Kodiaq a Karoq.

Fleetový prodej je klíčový pro úspěch Škoda AUTO v Izraeli. Kromě mnoha bankovních, obchodních nebo telekomunikačních společností, se na české vozy spoléhají také izraelská ministerstva a další státní instituce. Prostřednictvím svého importéra Champion Motors získala Škoda v roce 2018 zakázku na dodávku vozů ministerstvům, armádě, policii a dalším státním orgánům. Vozy Škoda jsou navíc díky prostornému interiéru a úspornosti velmi oblíbené jako vozy taxislužby.

V příštích letech chce společnost Škoda AUTO svou pozici ve fleetovém segmentu dále posilovat. Výrazné růstové impulzy si značka slibuje od segmentu městských SUV, do nějž spadá i nový model Škoda Kamiq. Také Škoda Scala přispěje k dalšímu růstu značky na tamním trhu. Škoda ocenila dynamický rozvoj v Izraeli mimo jiné i světovou premiérou modelu Scala, který automobilka poprvé odhalila v prosinci 2018 právě v Tel Avivu.

Mimořádně oblíbené jsou v Izraeli vozy s benzinovými motory s automatickou převodovkou a hybridní vozy, které Škoda brzy představí i na izraelském trhu.

Ve start-upové metropoli Tel Aviv provozuje pražský Škoda AUTO DigiLab společně s izraelským dovozcem značky Škoda, společností Champion Motors, podnik Škoda AUTO DigiLab Israel. Tato kreativní dílna navazuje partnerství se start-upy a ve středomořské metropoli se prosadila jako součást digitálního ekosystému. Technologie, které z této spolupráce vzejdou, chce Škoda AUTO využít pro vývoj různých digitálních služeb souvisejících s mobilitou. Kromě toho vlastní společnost Škoda AUTO také podíl v izraelském hi-tech podniku Anagog, který se specializuje na vývoj a aplikaci umělé inteligence související s mobilitou.