eMOBILITA od značky Škoda

Nástup elektromobility vítáme s otevřenou náručí. Dovoluje nám zaměřit se na vozy, které jsou šetrnější k životnímu prostředí, mají důmyslnější elektronické systémy a přináší nové řidičské zážitky. To vše při zachování uživatelského komfortu i chytrých řešení Simply Clever, které jsou pro naše modely tak typické.

Škoda iV

Ve stylu Škoda iV

Naše elektromobily a plug-in hybridy poznáte podle písmen iV v názvu. Víte ale, co znamenají? Vysvětlení je stejně upřímné a přímočaré jako naše vozy. Písmeno „i“ totiž znamená, že naše elektromobily navrhujeme tak, aby byly inovativní, inteligentní, inspirativní, individuální a ikonické. Písmeno „V“ značí jednoduše vehicle – vozidlo.

Výhody elektromobility

Škoda eMobilita - Zdravější planeta

Zdravější planeta

Auta se spalovacími motory vypouštějí do atmosféry asi 20 % všeho oxidu uhličitého. Elektromobily mají nulové lokální emise výfukových plynů (nemají výfukový systém). Když je navíc dobíjíte elektřinou z obnovitelných zdrojů, dostanete se na 85 % snížení emisí CO2.

Škoda eMobilita - Čistší vzduch

Čistší vzduch

Podle WHO zemře přes 4,5 milionu lidí ročně přímo v důsledku znečištění ovzduší. Pro srovnání, automobilové nehody mají na kontě 1,3 milionu obětí ročně. Elektromobily pomáhají zlepšovat kvalitu ovzduší snížením emisí NO2.

Škoda eMobilita - Méně hluku

Méně hluku

Tiché elektromobily přispívají ke snížení hluku, který má negativní dopad na zdraví člověka. Nadměrný hluk ovlivňuje nejen duševní zdraví, ale prokazatelně souvisí také s případy srdečního selhání nebo mozkové mrtvice.

Škoda eMobilita - Jednoduchost elektromotru

Jednoduchost

Elektrická vozidla jsou jednoduchá na údržbu a vyžadují méně oprav. Není třeba měnit olej a filtry, nejsou zde žádné výfukové systémy, rozvodové nebo klínové řemeny. Spalovací motor má orientačně 2 500 součástí, elektromotor jen 250.

Škoda eMobilita - Vysoký výkon

Vysoký výkon

Elektromobily poskytují vysoký výkon a mají mnohem vyšší účinnost než vozidla se spalovacím motorem. Maximum točivého momentu od nulových otáček zajistí svižnou akceleraci.

Modely Škoda iV

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq 𝗶V

Ztělesnění elektromobility v duchu Simply Clever. Naše první elektrické SUV nabízí chytře řešený a prostorný interiér, široké možnosti konektivity a moderní asistenční systémy.

Enyaq iV

Škoda Octavia iV

Škoda Octavia 𝗶V

PHEV/ Zařazení plug-in hybridního pohonu do nabídky našeho nejprodávanějšího modelu bylo logickým krokem. K dispozici je v provedení liftback i kombi.

Škoda Octavia iV

Škoda Superb iV

Škoda Superb 𝗶V

PHEV/ Reprezentativní model Superb je dostupný také s moderním plug-in hybridním pohonným ústrojím. K dispozici je v provedení liftback i kombi.

Škoda Superb iV


Aplikace MyŠkoda

Aplikace MyŠkoda iV

Porovnejte své současné auto se spalovacím motorem s vybraným vozem Škoda EV a zjistěte, zda Vám to stojí za to. Díky chytrým funkcím, jako je sledování jízdy, srovnání spotřeby a emise CO₂, snadno zjistíte, zda byste měli přejít z fosilního paliva na elektromobil.

Více o aplikaci MyŠkoda iV

Typy elektromobilů

Elektromobil - BEV

BEV

Elektromobily na baterie jsou poháněny výhradně elektromotory. Elektřinu čerpají nabíjením ze sítě nebo rekuperací a ukládají ji v bateriových sadách. Mezi klíčové výhody elektromobilů na baterie patří nulové lokální emise, tichý chod, dynamická jízda a úsporný provoz.

Elektromobil - PHEV

PHEV

Vozy s plug-in hybridním pohonem kombinují klasický spalovací motor s elektromotorem a bateriemi, které lze dobíjet ze sítě, případně je vůz nabíjí sám rekuperací. Plug-in hybrid je schopen provozu čistě na elektřinu, pokud jsou baterie dostatečně nabité. Vzhledem k jejich nižší kapacitě je ale omezen dojezd.

Elektromobil - MHEV

MHEV

Ve srovnání s plug-in hybridy má mild hybrid menší baterie a méně výkonný elektromotor. Ten slouží pouze jako asistent spalovacího motoru a není schopen vozidlo pohánět sám. Jeho hlavním účelem je snižování spotřeby spalovacího motoru.


Možnosti nabíjení

Dobíjení elektromobilu

Doma ze zásuvky

Nejdostupnější a nejsnazší je připojit vůz k běžné domácí zásuvce pomocí příslušného kabelu. Vzhledem k nižšímu nabíjecímu výkonu zabere nabíjení delší dobu, proto je ideální provádět ho přes noc. Po příjezdu z práce dáte vůz nabíjet a druhý den ráno můžete opět vyrazit.

Nabíjení elektromobilu

Wallbox Škoda iV charger

Hledáte možnost, jak zrychlit nabíjení vozu doma? Pořiďte si Škoda iV Charger, který zvýší nabíjecí výkon a tím zkrátí čas potřebný k nabití. Nabízíme několik variant s možnostmi konektivity a rádi Vám pomůžeme s výběrem té nejvhodnější pro Vás.

Nabíjení elektromobilu

Veřejné dobíjecí stanice

Veřejné dobíjecí stanice najdete u nákupních center, dálnic a na dalších frekventovaných místech. Jejich počet neustále roste a s trochou plánování se nemusíte obávat ani delšího cestování. Rychlonabíjecí stanice naplní většinu kapacity baterie v řádu desítek minut.


eMobility balíčky

Máte zájem o instalaci Škoda iV Chargeru nebo potřebujete poradit s výběrem?

eMOBILITA

Balíček S

Poskytuje základní eMobility řešení pro zákazníka.
Obsahuje: home-check, analýzu aktuálního stavu elektrických rozvodů, návrh možného řešení pro nabíjení, kontrolu jističů, nabíjecí kartu a aplikaci.

eMOBILITA

Balíček M

Vhodný pro konkrétní řešení elektromobility a potřebu většího nabíjecího výkonu.
Obsahuje: balíček S, wallbox (výběr ze 2 verzí), Škoda iV Charger Connect nebo Connect+, odbornou instalaci wallboxu, montáž a zprovoznění u zákazníka.

eMOBILITA

Balíček L

Vhodný pro energetickou soběstačnost a inteligentní využívání vlastní elektřiny.
Obsahuje: balíček M, fotovoltaiku, energetické úložiště, zprostředkování dotací, využití Komunitního Car Sharingu.

Nabíjecí infrastruktura

Nabíjecí infrastruktura

Síť veřejných a dealerských dobíjecích stanic

V letošním roce by měl počet veřejných nabíjecích stanic v ČR překročit 1 000 a do roku 2030 má být v ČR vybudováno až 35 000 nabíjecích bodů. Po celé Evropě se již teď nachází více jak 195 000 veřejných nabíjecích stanic. Vaše vozidlo si během otevírací doby můžete rovněž nabít u vašeho dealera.

Powerpass

Powerpass

Nabíjejte kdekoliv jednou kartou a mějte o všem přehled v praktické aplikaci. Díky Powerpass se jednoduše zaregistrujete u většiny poskytovatelů nabíjení a získáte také přístup k síti rychlého nabíjení IONITY. Můžete volit ze tří časově omezených tarifů - Charge Free, Simply Charge a Charge Faster. Všechna data o nabíjení a platby pak najdete přehledně v aplikaci.

Projekt IONITY - Škoda AUTO

Projekt Ionity

Počty elektrifikovaných vozů na silnicích rostou a s tím se zvyšují nároky na síť veřejných nabíjecích stanic. Volkswagen Group se proto zapojila do projektu IONITY, jehož cílem je vystavět co možná největší a nejkomfortnější síť rychlonabíjecích stanic. V budoucnu bude pro řidiče nabíjení baterií tak snadné a samozřejmé, jako tankování tradičních pohonných hmot.

Síť dobíjecích bodů - Škoda AUTO

Síť Škoda AUTO

Budoucnost značky Škoda je elektrická. Provozujeme přes 300 dobíjecích bodů v našich závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. V roce 2025 plánujeme vyrábět čtvrtinu produkce hybridních nebo plně elektrických vozů a současně chceme zvýšit počet dobíjecích bodů v areálu závodů, na parkovištích pro zaměstnance a v jejich blízkém okolí na 7 000.


Servis a příslušenství

Servis a údržba

Servis a údržba

Elektromobily jsou ze své podstaty konstrukčně jednodušší vozy. Motor se skládá z méně částí a obejde se zcela bez spalování. Je celkově nenáročný na servis a údržbu. Na specifika servisu elektromobilů a hybridních vozů pravidelně školíme naše autorizované partnery. Můžete se na ně s důvěrou obrátit v případě jakýchkoliv dotazů.

Wallbox Škoda iV Charger

Wallbox Škoda iV charger

Škoda iV Charger je zařízení, kterým je možné zrychlit nabíjení elektromobilu z běžné sítě. Nabízí výkon až 11 kW a nabíjecí kabel o délce 7,5 metru. Základní varianta Škoda iV Charger Connect umožňuje ovládat nabíjení vozu přes síťový kabel či Wi-Fi. Škoda iV Charger Connect+ nabízí připojení přes LTE a certifikovaný podružný elektroměr pro lepší přehled o spotřebě elektřiny vašeho vozu.

Příslušenství dobíjení

Příslušenství

Kromě Škoda iV Chargeru najdete v nabídce příslušenství dedikovaného našim elektrickým vozům také různé typy nabíjecích kabelů.

Škoda Connect

Škoda Connect

Představujeme on-line služby Škoda Connect, které Vám umožní naplno prožít každý den! Zakoupením všech, nebo pouze některých, balíčků služeb dáte Vašemu vozu spoustu nových funkcí, včetně zábavy na cestách, péče vašeho vozu a vaší bezpečnosti. Prohlédněte si podrobně všechny funkce.

Chtěli byste se dozvědět více? Pro více informací nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře níže nebo telefonicky na některou z našich poboček Auto Horejsek.

 

Chci být zpětně kontaktován

 

Povinná položka