Škoda Auto oficiálním partnerem mobility Road Classics 2024
Škoda Auto oficiálním partnerem mobility Road Classics 2024

Škoda Auto oficiálním partnerem mobility Road Classics 2024

Nová série závodů v silniční cyklistice je určena pro amatérské jezdce, letos obsahuje tři vrcholně pojaté akce v atraktivních lokalitách

Loňský výjezd na Ještěd se setkal s velkým zájmem cyklistické veřejnosti, a proto se Road Classics mění v seriál závodů. Letos na příznivce kvalitní silniční cyklistiky čekají tři působivá klání, která účastníky zavedou na vyhlášená místa v různých regionech České republiky. Škoda Auto se k tomuto seriálu připojuje jako oficiální partner mobility a na všech akcích bude mít zastoupení.


Pálava, Klínovec a Ještěd – tři příležitosti pro závodní nasazení i jedinečnou vyjížďku

Po úspěšném pilotním projektu pro amatérské silniční cyklisty se z Road Classics stane plnohodnotný seriál. Loňská zářijová premiéra Road Classics s cílem na Ještědu potvrdila, že v tuzemsku je velká poptávka po kvalitní silniční cyklistice. V roce 2024 tato sportovně i zážitkově laděná událost postupně zamíří na jižní Moravu, do Krušných hor a sezonu uzavře návratem na Ještěd. Díky kratším alternativám hlavních tras nabízí seriál možnost zúčastnit se ještě širšímu spektru cyklistů.

Podtitul nové série závodů Road Classics zní „Monumenty, co tě zvednou ze sedla“. Začíná se 25. května na jižní Moravě. Trasa zde vytvoří atraktivní okruh, který zavede účastníky přímo do centra vinařského regionu Pálava. Další závod proběhne 3. srpna v Krušných horách. Pouť pohořím má start na Božím Daru a peloton se vydá západním směrem například i do málo navštěvované oblasti kolem Rolavy. Krušnohorský výjezd vyvrcholí závěrečným stoupáním na Klínovec. Sezonu uzavře 14. září výzva vedoucí z Liberce přes Jizerské hory s cílem u vysílače na Ještědu.

Škoda Auto se představí na všech podnicích

Škoda Auto nachystala pestré zázemí hned pro úvodní podnik na Pálavě. Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout nejnovější vozy Škoda nebo vyzkoušet na cyklistických simulátorech Rouvy měřený sprint na kole na 900 m. Pro nejmenší návštěvníky je připravena dětská zóna. Na místo dorazí i populární cyklističtí influenceři platformy WeLoveCycling.cz – šestinásobný mistr světa Jiří Ježek, jeho manželka, sportovní manažerka a cyklistka Soňa Ježková i Michal Kamermeier známý jako Majk na cestách. Na dalších závodech budou přítomni Tereza Unzeitigová (Klínovec) a Michal Kamermeier, Klára Wiednerová a Tereza Unzeitigová (Liberec).

Sportovní výsledky i gastronomické zážitky

Road Classics 2024 představuje skutečnou sportovní výzvu díky zvolenému profilu tratí. Na účastníky čeká celkem až 356 ujetých kilometrů, 6 000 výškových metrů a také nespočet zážitků. Kromě přitažlivých lokalit je lákadlem také možnost volby zkrácených tras. Servis a služby zůstávají pro všechny stejné, jen bude možné v určitém bodě trasy odbočit a vydat se kratší cestou zpět do cíle. Organizátoři nadále kladou důraz na zážitkové pojetí cyklistiky propojené se špičkovou gastronomií. Proto ti, kteří chtějí zkombinovat sportování s poznáváním, se mohou těšit na několik připravených zastávek přímo na trase. Pro ambiciózní účastníky jedoucí na výsledek je určena varianta klasicky pojatého závodu. Všichni bez rozdílu pak mohou využít výhod uzavřených silnic, což představuje v podmínkách amatérské cyklistiky unikátní příležitost pro bezstarostné a bezpečné sportování.