ŠKODA - Comic-Con Prague 2021
ŠKODA - Comic-Con Prague 2021

Škoda AUTO na Comic-Con Prague 2021

Comic-Con Prague čeká 2. ročník aneb 3 dny plné zábavy v kongresovém centru O2 Universum.

Od 15. do 17. října se v pražském kongresovém centru O2 Universum uskuteční 2. ročník festivalu filmů, komiksů a cosplay: Comic‑Con Prague 2021. Škoda AUTO se v jeho rámci viditelně prezentuje, zajistí Limousine Service po celou dobu konání akce a vystaví řadu svých současných automobilů. Chybět však nebude ani zajímavý filmový exemplář vozu Ferat. Návštěvníci si automobily Škoda budou moci nejen prohlédnout, ale současně se s vybranými modely i svézt při testovacích jízdách.

Premiérový Comic‑Con Prague se konal na začátku loňského roku, kdy ho navštívilo 23 000 účastníků. Letos pořadatelé akce, která se inspirovala podobnými festivaly ve světě, očekávají ještě větší návštěvnost. Comic‑Con Prague nabídne pestrý program zejména pro fanoušky sci‑fi, fantasy a hororu, a to ve hrách, filmech a seriálech, anime a komiksech, knihách a obrazech či hudbě i kostýmech. Třídenní akce zahrnuje besedy, fotografování a autogramiády zahraničních i domácích herců, komiksových autorů, spisovatelů a dalších umělců a známých osobností. Na místě se budou hrát online i deskové hry a pořádat turnaje, přednášky, workshopy, koncerty nebo výstavy a prezentace filmů.

Silné zastoupení bude mít i značka Škoda. Kromě několika fotopointů, kde se návštěvníci budou moci vyfotit u zajímavých exponátů nebo se zaregistrovat k testovací jízdě, si připravila i jeden unikát. Po mnoha letech ve Škoda Muzeu, kde je ozdobou tamní sbírky, se na cestu vydá legendární vůz z filmu Upír z Feratu ‑ jedno z nejznámějších tuzemských filmových aut minulého století. Na Comic‑Con Prague budou moci návštěvníci obdivovat skutečný originál. Historické sportovní kupé bude doplněno současným vozem Škoda Octavia RS iV v designu Ferat Racing Teamu. Hlavní část zóny však bude věnována nejnovějšímu modelu Škoda Fabia. V okolí vozu se speciálním polepem Super Hero Car se bude pohybovat stylově oblečená Fabia girl. U ní bude možné se nejen vyfotit, ale také vyplnit Fabia kvíz a vyhrát některou z hodnotných cen. Fabia girl bude rovněž rozdávat plakáty a zvát návštěvníky na testovací jízdy.

„Stojíme na prahu nové éry mobility, logicky tak hledáme další cesty, jak oslovit nové skupiny zákazníků,“ říká Libor Šedivák, vedoucí marketingu Škoda AUTO Česká republika. „Comic‑Con Prague nám dává smysl jako ideální platforma pro prezentaci našich trendů v designu, konektivitě i elektrifikaci, což jsou oblasti, které oslovují vyznavače moderního životního stylu a popkultury. Současně máme co nabídnout i tematicky. Komiks Škoda Founders se setkal s úspěchem a věříme, že se bude líbit také návštěvníkům festivalu,“ dodává Libor Šedivák.

Jelikož se jedná o akci zaměřenou na vyznavače popkultury, nemůže chybět prezentace unikátního komiksu Škoda Founders. V jeho zóně bude přítomen elektromobil Enyaq iV, který představí dvojice herců ve speciálních kostýmech hlavních postav komiksu - pánů Václava Laurina a Václava Klementa. Tématika Škoda Founders bude přítomna i v tzv. Nabíjecí zóně, kde si mohou návštěvníci dobít svá mobilní zařízení a sami sebe „dobít“ kávou. Připravené sedačky a lehátka budou lákat zájemce k přečtení komiksu Founders nebo k absolvování stejnojmenné hry.

Vozy Škoda nebudou na letošním festivalu Comic‑Con pouze vystaveny, ale budou také v pohybu. U hlavního vstupu do kongresového centra startují testovací jízdy, pro něž budou připraveny modely z rodiny iV. Zájemci tak mohou na vlastní kůži posoudit výhody jízdy s úspornými a ekologickými automobily v městském provozu. Jako oficiální dodavatel mobility poskytne Škoda AUTO svá vozidla i pořadatelům pro Limousine Service. Vzácní hosté, mezi nimiž jsou například britský herec Toby Stephens, italský výtvarník Marco Turini, nizozemská modelka Keiko Cosplay a mnozí další, se budou přepravovat vozy Škoda Superb.