ŠKODA Muzeum
ŠKODA Muzeum

Sdílení vozů HoppyGo od Škoda AUTO zažilo nejlepší sezónu

Tržby za červenec až říjen vzrostly ve srovnání s loňskými měsíci o 25 procent.

Platforma HoppyGo pro sdílení aut přímo mezi lidmi má za sebou zatím nejúspěšnější hlavní sezonu. Tržby v červenci až říjnu vzrostly oproti stejnému období v loňském roce o 25 % a dosáhly nového rekordu. Platforma od Škoda AUTO DigiLab je založená na principu peer-to-peer, tedy sdílení vozidel mezi soukromými vlastníky automobilů a zájemci o zápůjčku. Poskytovatelé letos vydělali nejvíce v historii – v průměru 20 540 Kč na jednoho majitele. Vzrostl také celkový počet uživatelů, a to na téměř 180 000. V České republice se letos zapojilo 20 000 nových členů, v Polsku jich přibylo 5 500 a na Slovensku 3 300. Průměrná doba pronájmu se od července do října zvýšila na 4,8 dne.


Robin Švaříček - CEO HoppyGo

„HoppyGo pokračuje ve svém úspěšném příběhu. Počet uživatelů roste stejně jako příjmy majitelů vozidel. Poslední měsíce opět ukazují, že přímé sdílení automobilů na principu peer-to-peer je zejména v létě čím dál populárnější, a že kromě služebních cest lidé využívají pronajatá vozidla stále více také na výlety a při trávení volného času. Služba HoppyGo nabízí svým zákazníkům řadu možností a mimořádnou všestrannost díky tomu, že si mohou zvolit typ auta a dobu zápůjčky přesně podle svých potřeb.“


HoppyGo zaznamenává růst

Období mezi červencem až říjnem představuje pro mnohé carsharingové služby vrchol roku a u sdílení soukromých vozidel HoppyGo od Škoda AUTO DigiLab tomu není jinak. Ve srovnání s loňskem vzrostly letošní tržby o 25 % a dosáhly nové rekordní úrovně. HoppyGo dokázalo pozitivní energii letních měsíců zúročit a pokračuje v pozitivním trendu i na podzim. V říjnu tak služba hlásí úspěchy: uskutečnilo se 1000 zápůjček, což představuje meziroční nárůst o 22 procent. Platforma tak navýšila vlastní tržby meziročně za říjen o 38 procent. Jedním z nejoblíbenějších modelů v nabídce HoppyGo je Škoda Fabia, nejžádanějším elektromobilem pak je Škoda Enyaq iV.

Soukromé sdílení vozů na vzestupu

Sdílení automobilů na principu peer-to-peer je v regionu střední Evropy velmi oblíbené. Vedle České republiky působí HoppyGo také v Polsku a na Slovensku a nyní registruje téměř 180 000 uživatelů. Letos přibylo 20 000 nových zájemců v České republice, 5 500 se přidalo v Polsku a 3 300 na Slovensku. Hodnocení nabízených vozů dosahuje 4,96 z 5 maximálních bodů a podobně vysoká je i spokojenost majitelů vozidel s nájemci.

Snadná registrace vozu i jeho výpůjčka

Projekt HoppyGo, založený na propojení majitelů automobilů se zájemci o jejich pronájem, působí na trhu od roku 2018. Jediné, co musí vlastníci vozidel udělat, je zaregistrovat svůj vůz a následně ověřit uložená data. Pro vypůjčení vybraného modelu lze využít aplikaci v mobilním telefonu nebo internetovou stránku. Automobilka Škoda AUTO také nabízí uživatelům služby HoppyGo zápůjčky nových modelů, jako je Škoda Enyaq iV, což je unikátní způsob, jak si novinku vyzkoušet mezi prvními, a to až na čtyři dny. Mezi další pokročilé služby pro výhodnou individuální dopravu od společnosti Škoda AUTO DigiLab patří sdílení elektrických skútrů BeRider, sdílení automobilů pro vysokoškolské studenty a zaměstnance Uniqway, aplikace pro snadnou dopravu po městě Citymove a platforma pro sdílení služebních vozidel KLIQ.

skoda hoppygo nejlepsi sezona 01 skoda hoppygo nejlepsi sezona 02