S e-Golfem mimo město i v zimě!

Že e-Golf je čistě elektrický, že se hodí do města, to všichni víme! Ale jak tomu je, když si e-Golf pořídíte a bydlíte mimo město? A co zima? Zvládne to?

ZMAPUJTE SI SVÉ OKOLÍ

Před pořízením vozu a před výjezdem mimo město, byste si měli nejdříve zmapovat okolí, kde se budete s e-Golfem pohybovat, zda v těch lokalitách jsou dostupné dobíjecí stanice. Svoje sítě dobíjecích a rychlodobíjecích stanic mají také známé společnosti ČEZ a PRE. Jejich umístění naleznete i v naší online mapě veřejných dobíjecích stanic. Dobíjecí stanice jsou u nás v České republice stále dostupnější, své sítě stanic pro své zákazníky také budují i různé potravinové řetězce, restaurace atd.

MAPA STANIC

PLÁNUJTE

Samotné dobíjení je pak velmi jednoduché. Nabíjecí konektor se nachází pod samotným víčkem „nádrže“. U dobíjecích a rychlodobíjecích stanic (záleží na výkonu stanice) trvá nabití do 80 % necelou hodinu. A pokud hodláte jet nakupovat, tak za tu dobu, co budete v obchodě, se váš e-Golf dobije na další cestu. Rozhodně se vyplatí takovéto cesty mít naplánované, neboť některé sítě dobíjecích stanic jsou stále zdarma a za dobití vozu nic neplatíte. Dobíjet můžete samozřejmě i z domácí sítě. Každý e-Golf disponuje dobíjecím kabelem, který stačí zapojit do 220 V. Ačkoliv se doba domácího nabíjení stále zkracuje, v případě vybití e-Golfa na 0% bude doba nabíjení z klasické 220 V zásuvky okolo 17 hodin. Toto je ale krajní případ, automobil běžně po využití a zaparkování dáte na nabíječku, kde se v průběhu několika hodin dobije přes noc a druhý den budete mít zase plný dojezd. Domácí nabíjení ale můžete časově výrazně zkrátit použitím wallboxu, který vám za prvotní investici necelých 15 000 Kč zrychlí nabíjení až o 300%. I plné nabití by s využitím wallboxu zabralo pouze 5.5 hodiny Dobíjení probíhá také při jízdě, poměrně velkou část energie vůz zrekuperuje při brždění a také při jízdě z kopce. Díky rekuperaci vůz získává o poznání větší dojezd.

2019 01 23 e golf planujte

2019 01 23 e golf multimedia

MULTIMÉDIA

Již v základní výbavě naleznete infotainment s 8“ barevným dotykovým displejem s navigačními daty Evropy. Na displeji budete také informování o stavu vozidla, o množství spotřebované energie včetně stavu a množství té zrekuperované. Infotainment nabízí kromě možnosti nastavení vozu celou řadu možností pro přehrávání médií. Po připojení mobilního telefonu, nejenže můžete zobrazit data z telefonu, ale s využitím funkce MirrorLink či Android Auto můžete telefon jednoduše ovládat prostřednictvím obrazovky infotainmentu, která zobrazuje data obrazovky z telefonu. Možnost handsfree, čtení zpráv z telefonu, prohlížení fotografií,… jsou samozřejmostí. S využitím služby Cat-net a propojením vašeho mobilního telefonu můžete ovládat i celou řadu nastavení a funkcí vozu, včetně servisní informací o plánovaných kontrolách. Můžete také na dálku jednoduše zjistit, zdali jsou dveře vozu zamčené, světla vypnutá, nastavit teplotu ve voze a zjistit stav nabíjení. Dále budete mít přehled o aktuálním stavu na plánované trase, nejbližších nabíjecích stanicích, ubytovacích zařízeních a dalších místech, které byste při své cestě hledali. V rámci této služby získáte také nepřetržitou možnost kontaktovat asistenční centrálu Volkswagen stisknutím tlačítka SOS. V případě nehody s aktivací airbagu je asistenční linka zavolána automaticky.

KOMFORT

Na výhody elektro vozu si velmi rychle zvyknete, oproti spalovacím motorům jsou elektromotory takřka neslyšitelné, dokonce i při podávání plného výkonu. Při jízdě je ve vozidle e-Golf velmi nízká hlučnost, a to i při jízdě dálniční rychlostí, což nebývá u konkurenčních vozů pravidlem. Zrychlení probíhá velmi svižně a bez přerušení, vůz totiž nemá žádnou převodovou skříň, při zrychlení tedy není potřeba měnit převodové stupně, a vy si tak vychutnáte příjemné zrychlení. Elektromotory obsahují oproti spalovacím motorům několikanásobně méně komponent. Proto odpadá mnoho servisních úkonů a jejich poruchovost je také o poznání nižší. Díky nízkým vibracím se ani při vyšších nájezdech nemusíte obávat rezonujících zvuků z interiéru.

A CO ZIMA?

V zimě musíte počítat s trochu kratším dojezdem. Je to daň za komfort, při kterém si v mrazivých dnech neodpustíme vyhřívání sedaček a vytápění kabiny. Avšak pokud je vůz vybaven tepelným čerpadlem, nemá vytápění kabiny takový vliv na celkový dojezd. E-Golf si obstojně vede i na zasněžených cestách, a však pokud chcete vyjet i do hor, je potřeba mít především i kvalitní zimní pneumatiky. V zimním období oceníte možnost plánování jízd, které nabízí infotainment ve vozidle. Jednoduše si pomocí e-Manageru navolíte, jaké dny vyrážíte a vůz vašemu plánu přizpůsobí režim nabíjení. Umožní vám také nastavit předehřátí vozu před jízdou, vůz si předehřeje energii z elektrické sítě, čímž ušetříte energii z baterii. Vy již při příchodu k vozu budete mít interiér vyhřátý na požadovanou teplotu, okna rozmražena, vše připraveno na jízdu.

POKUD UVAŽUJETE O KOUPI ELEKTRICKÉHO VOZU, VYUŽIJTE MOŽNOST NAŠICH TESTOVACÍCH JÍZD.

Více informací o Volkswagen e-Golf