Volkswagen e-Golf

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY VOLKSWAGEN GOLF.

Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
previous arrow
next arrow
Slider

  • Cena vozu od: ---
  • Výkon: 100 kW
  • Spotřeba energie: 12,9 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

e-Voluce automobilu pokračuje. e-Golf

To, že řídíte zcela unikátní Golf, je zřejmé při prvním pohledu. e-design, který vytváří speciální světelnou signaturu tvořenou LED diodami, modré designové prvky a optimalizovaná aerodynamika propůjčují tomuto elektromobilu zcela individuální vzhled.

Design karosérie

-

Exteriér

Vidět a být viděn.

To, že řídíte zcela unikátní Golf, je zřejmé při prvním pohledu. e-design, který vytváří speciální světelnou signaturu tvořenou LED diodami, modré designové prvky a optimalizovaná aerodynamika propůjčují tomuto elektromobilu zcela individuální vzhled. Futuristický a přitom důvěrně známý. Výrazný design elektromobilů se značkou Volkswagen se vyznačuje kromě typických modrých prvků také mnoha atraktivními detaily, které zvyšují nejenom vizuální kvality vozu e-Golf. K nim patří např. světlomety, jež kompletně využívají LED technologii a jejichž světlo má podobnou barevnou teplotu jako světlo denní. Navíc se vyznačují vysokou svítivostí a nízkou spotřebou energie. Jejich součástí jsou rovněž výrazná LED světla pro denní svícení s charakteristickou signaturou ve tvaru písmene "C".

Šestnáctipalcová kola z lehké slitiny "Astana", která byla optimalizována s ohledem na hmotnost, a pneumatiky se sníženým valivým odporem jsou pak dalším příspěvkem k efektivitě. Společně se střešním spoilerem dodávají vozu e-Golf ještě dynamičtější vzhled. K jejich dalším přínosům patří také zlepšení aerodynamiky, která má pozitivní vliv na dojezdovou vzdálenost. e-Golf však zaujme také při pohledu zezadu - díky LED zadním světlům a LED osvětlení panelu poznávací značky.

-

Design osvětlení

Osvětlení vozovky zajistí efektivní technologie.

Úspora energie je součástí koncepce vozu e-Golf. Ta zahrnuje inovativní LED technologii, jež je použita ve všech světlech vozu a která se kromě nízké spotřeby energie vyznačuje také vysokou svítivostí.LED dioda (Light Emitting Diode) je geniální vynález, bez kterého si moderní technologie lze jen stěží představit. V porovnání s konvenčními žárovkami, v nichž se velká část energie promění na teplo a jen malá část na světlo, jsou LED diody skutečným energetickým zázrakem. Jejich další výhodou je dlouhá životnost a nízká pravděpodobnost poruchy. Ve voze e-Golf jsou LED diody použity mnoha různými způsoby, zejména však v předních světlometech a zadních světlech. Světlomety vyzařují světlo, které je příjemné pro oči a jehož spektrální charakteristika je podobná spektru světla denního, současně zajišťují příjemné osvětlení vozovky. Světla pro denní svícení, která jsou uspořádaná v charakteristickém tvaru písmene "C", zlepšují viditelnost vozu a nejsou tak jen pouhým designovým prvkem. To samé platí také o krásně tvarovaných zadních LED světlech.

Design interiéru

-

Interiér

Moderní design s intuitivním ovládáním.

Nový e-Golf není zajímavý pouze svým pohonem budoucnosti. Také v jeho interiéru na Vás čekají stylové detaily a přehledné a jasné zobrazení informací, které jsou specifické pro elektromobil. Interiér vozu e-Golf charakterizují akcenty, jež jsou specifické pro elektromobil a které mají zcela nezaměnitelný design - modré ozdobné švy na volantu, řadicí páce a kobercích. Kůže s vysoce kvalitním zpracováním pak zdobí volant, hlavici řadicí páky i madlo ruční brzdy.

Spoustu inovativních funkcí nabízí také navigační systém "Discover Pro", který je součástí sériové výbavy a jenž byl speciálně přizpůsoben pro e-Golf. Jeho velký barevný dotykový displej s úhlopříčkou 23,4 cm (9,2 palců) poskytuje přehledné zobrazení všech důležitých informací, jako např. dojezdové vzdálenosti, spotřeby energie nebo statistiky rekuperace. Volitelný digitální panel "Active Info Display" a ukazatel energie pak současně zajišťují, abyste ve svém zorném poli měli neustále ty nejdůležitější informace o vozidle. A ještě jeden mimořádný detail: Volitelné osvětlení "Ambiente", které zahrnuje modře osvětlené dekory a nástupní prahové lišty, vytváří v interiéru vozu futuristickou atmosféru, když se svým vozem e-Golf tiše projíždíte noční tmou.

-

Jízdní komfort

Do cíle dorazíte uvolněnější, než jste byli na začátku cesty.

Díky sériové klimatizaci "Air Care Climatronic" a digitálnímu panelu Active Info Display, který je na přání se každá jízda ve Vašem voze e-Golf promění na radostný zážitek. Sériová klimatizace "Air Care Climatronic" zajistí ve Vašem voze e-Golf v každém ročním období útulnou atmosféru. A díky vyhřívání skla čelního okna, které je rovněž součástí sériové výbavy, bude nepříjemné odstraňování námrazy věcí minulosti. Digitální panel Active Info Display, který je součástí výbavy na přání, Vám zprostředkuje celou řadu důležitých informací, které se v úplné podobě zobrazují ve Vašem zorném poli. Volitelné osvětlení "Ambiente" zalije všechny přístroje tím správným světlem a díky modře osvíceným dekorům a nástupním prahovým lištám dodá ergonomickému interiéru zcela jedinečnou atmosféru.

-

Komfort sezení

Pohodlně se usaďte a uvolněte se.

Sedadla ve Vašem voze e-Golf jsou díky svému sofistikovanému designu zárukou potěšení pro Váš zrak i pro Vaše záda. Vysokou úroveň komfortu oceníte zejména při cestování na delší vzdálenosti. e-Golf je sériově vybaven vysoce kvalitními komfortními sedadly, která jsou čalouněna velmi odolnými látkovými potahy s dlouhou životností se vzorem "Zoom Merlin". Jejich krása však nepotěší jenom Váš zrak, ale také Vaše záda, protože zejména při jízdách na delší vzdálenosti budete sedět velmi pohodně a uvolněně. Stylovým završením vysoce kvalitní výbavy jsou modré ozdobné švy na volantu a manžetě řadicí páky, jež jsou typické pro design elektromobilu a které Vašemu vozu e-Golf propůjčují vzhled na úrovni doby.

-

Výbava v kůži

Interiér Vašeho vozu se promění na obývací pokoj.

Vytvořte si svou vlastní komfortní zónu. Výbava ve vysoce kvalitní a jemné kůži "Vienna" zahrnuje komfortní sedadla pro řidiče i spolujezdce a v interiéru vozu vytváří prostředí na úrovni prémiové třídy. Elegantní řešení: Volitelná výbava v kůži "Vienna" navozuje v interiéru vozu příjemnou atmosféru. Přírodní materiál se dodává v černé barvě nebo béžové barvě "Shetland". Perforovaná kůže zdobí střední plochy sportovních a komfortních předních sedadel i vnitřní plochy jejich zvýšených boků. Ta jsou kromě možnosti výškového nastavení a výškově nastavitelných bederních opěrek vybavena také vyhříváním a zajišťují jak pevné držení těla, tak i příjemný komfort sezení. Praktické jsou rovněž zásuvky pod předními sedadly.

Konektivita

-

Navigace

Pomocí jednoduchého gesta se udržíte v kursu.

Žádný jiný infotament systém toho nenabízí tolik, jako navigační systém "Discover Pro" - od inovativního ovládání pomocí gest, přes vynikající zábavní funkce a mnoho možností připojení externích přístrojů až po prvotřídní zobrazení navigačních map. Navigační systém "Discover Pro" je infotainment systém pro ty nejvyšší nároky. Pomocí inovativního ovládání pomocí gest můžete procházet hlavní menu nebo jedním pohybem ruky např. přejít z jedné radiostanice na druhou, resp. z jedné hudební skladby na další. Systém je vybaven velkým TFT dotykovým displejem s úhlopříčkou 23,4 cm (9,2 palce), na kterém mohou být prvotřídním způsobem zobrazovány navigační mapy ve 3D perspektivě. Díky USB portu, dvěma slotům na SD karty a protokolu bluetooth nabízí vynikající možnosti pro připojení externích zařízení. K jeho další výbavě patří CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3 a WMA, příjem rádiového signálu v pásmu FM a osm reproduktorů. Další unikátní vlastností je ovládání pomocí hlasových pokynů, které po vyslovení názvu místa a ulice vypočítá podle instrukcí trasu jízdy. Technologie bluetooth zajišťuje pohodlné telefonování. A jeho interní flash paměť má více než dostatečnou kapacitu pro aktualizace navigačního softwaru po dobu pěti let.

-

Car-Net Guide & Inform

Ve svém voze e-Golf můžete využívat internet - a Váš chytrý mobilní telefon můžete využívat jako dálkové ovládání.

Internet v automobilu má pro Volkswagen synonymum Car-Net. Ten v sobě sdružuje komfortní a praktické služby i užitečné aplikace. Díky tomu je možné využívat Váš chytrý mobilní telefon jako dálkové ovládání Vašeho vozu e-Golf. Díky systému Car-Net lze využívat výhody internetu v automobilu. Vy tak budete mít stálý přehled o aktuální situaci v dopravě, můžete využívat aplikace ve Vašem chytrém mobilním telefonu nebo můžete být ve spojení se zákaznickým centrem Volkswagen. Pomocí aplikace Car-Net e-Remote lze Váš chytrý mobilní telefon využívat dokonce jako dálkové ovládání pro Váš e-Golf. Pomocí této aplikace je možné např. nastavit teplotu v interiéru, spustit, resp. ukončit proces nabíjení baterie nebo zjistit zbývající dojezdovou vzdálenost. Car-Net toho však nabízí ještě více: Služby Car-Net "Guide & Inform" využívají aktuální data z internetu. Vy se tak například velmi rychle dozvíte, zda se někde vytvořila dopravní zácpa nebo můžete vyhledat zvláštní cíle, jako jsou hotely, restaurace nebo čerpací stanice. Softwarové rozhraní Car-Net App-Connect, které je součástí sériové výbavy, umožňuje připojit Váš chytrý mobilní telefon k infotainment systému a prostřednictvím jeho dotykového displeje pak ovládat vybrané aplikace běžící na Vašem mobilu. Volitelné služby Car-Net "Security & Service" zajišťují mimo jiné službu volání v případě nehody.

-

Telefonování

Vaše komunikace bude snazší.

Povídejte si, ale držte přitom, prosím, obě ruce na volantu. Ve voze e-Golf máte na přání k dispozici dvě komfortní telefonní rozhraní. Již Vám neunikne žádný telefonní hovor a přitom se můžete plně koncentrovat na situaci v dopravě. Pro pohodlné telefonování v průběhu jízdy jsou k dispozici dvě telefonní rozhraní. Obě zajišťují prostřednictvím procesoru na zpracování řeči, vysoce kvalitnímu mikrofonu ve stropě a reproduktorům vozu mimořádně dobrou kvalitu hovoru. A díky propojení s vnější anténou vozu zajišťují optimální příjem i v místech s velmi nízkou úrovní signálu mobilní sítě. V provedení "Comfort" se Váš mobilní telefon spojuje s vnější anténou vozidla bezdrátově prostřednictvím indukční vazby v přihrádce ve střední loketní opěrce. Není tak již nutné pořizovat žádný držák mobilního telefonu. V provedení "Business" mohou být i telefonní hovory započaté mimo automobil přenesené přes protokol bluetooth na hands free sadu ve voze, zatímco Vy přitom můžete mít telefon stále ve své kapse. Systém lze ovládat i pomocí hlasových pokynů, prostřednictvím multifunkčního volantu nebo přes displej infotainment systému. Zcela jednoduše a přesně tak, jak si přejete.

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Active Info Display

Vyvolejte si jen ty informace, které potřebujete.

Analogový tachometr patří minulosti. Na přání se místo klasických kruhových ukazatelů s vysokými lemy můžete rozhodnout pro digitální panel s vysokým rozlišením. Inovativní kombinovaný přístroj Active Info Display Vám kromě rychlosti a ukazatele stavu nabití baterie zprostředkuje i spoustu dalších informací. Díky volitelnému digitálnímu panelu Active Info Display si můžete užívat všechny výhody kombinovaného přístroje na velkém barevném TFT displeji s úhlopříčkou 31 cm (12,3 palců).

Prostřednictvím různých informačních profilů můžete cíleně nastavit data s nejvyšší prioritou, která se na displeji kombinovaného přístroje zobrazí společně s klasickými ukazateli - otáčkoměrem, tachometrem a počítadlem kilometrů. Informační profily zvolíte rychlým a nekomplikovaným způsobem pomocí multifunkčního volantu. Zcela podle potřeby tak můžete vyvolat např. detailní data o jízdě nebo si můžete na displej přidat optické zobrazení informací Vašich asistenčních systémů. Aktivní plocha displeje přitom může být využita ještě efektivnějším způsobem, protože mezi kruhovými ukazateli mohou být zobrazena další data.

-

Blind spot sensor

Váš Golf Alltrack Vám pomůže při změně jízdního pruhu i při couvání z řady stojících vozidel.

Volitelný "Blind Spot" senzor s asistentem pro "vyparkování" Vás při změně jízdního pruhu varuje v rámci možností systému před automobily v tzv. "mrtvém úhlu". Při couvání z parkovacího místa sleduje prostor po stranách a za Vaším automobilem.

-

Park Assist

Parkování může být velmi snadné.

Spoléháte se při parkování pouze na své schopnosti? Volitelný parkovací asistent "Park Assist" Vás zbaví hledání vhodného parkovacího místa - pomocí ultrazvukových senzorů totiž může zjistit, zda se Váš Golf GTE vejde do parkovací mezery. Při vlastním parkování za Vás pak přebírá ovládání volantu. K tomu, aby parkovací asistent "Park Assist" navedl Váš Golf GTE do parkovací mezery, stačí, když její délka je pouze o 80 cm větší než délka vozu. To, zda parkovací místo splňuje tuto podmínku, navíc dokáže i sám zjistit - při jízdě podél řady stojících vozidel rychlostí do 40 km/h. Systém Vás však podporuje nejenom při couvání do podélných parkovacích míst, ale také při zajíždění do parkovacích míst popředu, a to jak do příčných, tak i podélných - například v podzemních garážích, kde je velmi málo místa. Vy při manévrování ovládáte pouze pedály plynu a brzdy, asistent přitom navádí Váš vůz po ideální dráze do parkovací mezery - z podélných parkovacích míst navíc dokáže také samostatně vyjet. Prostřednictvím uchopení volantu, vyřazením rychlosti nebo stisknutím tlačítka "Park Assist" pak můžete kdykoli opětovně převzít kontrolu nad vozem nebo činnost asistenta ukončit.

-

Asistent pro jízdu v koloně a systém "Emergency Assist"

Uvádí věci do pohybu, když vše okolo stojí téměř na místě

Volitelný asistent pro jízdu v koloně Vám pomáhá při psychicky náročném popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod, které jsou typické pro jízdu ve váznoucí dopravě. Volitelný systém "Emergency Assist" může rozpoznat, zda řidič již není dále schopen řídit automobil, a převezme částečnou kontrolu nad vozem.

Asistent pro jízdu v koloně, který je součástí výbavy na přání, využívá osvědčené funkce, jako např. adaptivní tempomat ACC nebo asistenta pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist", a umožňuje tak komfortní popojíždění ve váznoucí dopravě. Váš Golf Variant následuje vpředu jedoucí vozidlo a automaticky v rámci daných možností ovládá pedály plynu a brzdy. Současně přitom udržuje automobil v jízdním pruhu.Systém "Emergency Assist", který je součástí výbavy na přání, se automaticky zapne v případě, že systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče a ani po varování se nedostaví žádná jeho reakce. Systém se následně snaží prostřednictvím brzdného rázu, varovných tónů, varovného blikání a cyklického jemného natáčení volantu v rámci jízdního pruhu přimět řidiče k reakci a současně tím varuje spolujezdce i ostatní účastníky provozu. Jestliže se ani po všech těchto pokusech nedostaví adekvátní odezva řidiče, systém vozidlo kontrolovaným způsobem zastaví. V rámci daných možností tak lze zabránit nehodě.Asistent pro jízdu v koloně i systém "Emergency Assist" jsou součástí paketu asistenčních systémů.

Technologie

-

Elektrický pohon

Dynamika současnosti: motor vozu e-Golf.

Jízda s elektrickým pohonem přináší více radosti, než byste si dokázali představit. Již od první otáčky motoru je totiž k dispozici maximální krouticí moment a díky převodovce, která má pouze jeden rychlostní stupeň, vůz zrychluje bez přerušení přenosu hnací síly. Silný agregát vozu e-Golf, který je téměř bezhlučný, je působivým důkazem výkonných moderních elektromotorů. Jeho maximální výkon 100 kW a krouticí moment 290 Nm od první otáčky hovoří samy za sebe. Výsledkem je impozantní zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 9,6 sekundy při maximální rychlosti až 150 km/h. Z 0 na 60 km/h to je dokonce jen 4,2 sekundy. Dojezdovou vzdálenost Vašeho vozu e-Golf můžete prodloužit i díky brzdění. Prostřednictvím volby různých módů rekuperace určíte, jak intenzivní bude využívání energie uvolněné při brzdění - od maximálního zpomalení s plným využitím uvolněné energie, až po minimální zpomalení s malým ziskem energie.

-

Možnosti nabíjení

Nabíjení Vašeho vozu e-Golf je velmi snadné.

Různé varianty nabíjení Vám dávají možnost, abyste se sami rozhodli, jak a kde doplníte do Vašeho vozu e-Golf energii.Možnosti, jak nabíjet lithium-ion baterii vozu e-Golf jsou tak variabilní, jako je automobil sám. V případě, že k nabíjení využijete běžnou domovní zásuvku, je čas potřebný pro nabití baterie na plnou kapacitu cca 17 hodin. Dále se můžete rozhodnout pro instalaci tzv. "wallboxu", který díky vyššímu nabíjecímu výkonu zkrátí čas nabíjení na přibližně 6 hodin. Váš e-Golf můžete nabíjet také z veřejných nabíjecích stanic se střídavým proudem, kde doba nabíjení činí také cca šest hodin. Nejrychleji však bude e-Golf připraven k novému startu při nabíjení stejnosměrným proudem z veřejné nabíjecí stanice, ke které se připojí prostřednictvím sériového rychlonabíjecího systému CCS. Tímto způsobem je k nabití baterie na 80 % její kapacity potřeba přesně 45 minut.

-

Jedna zásuvka pro střídavý i stejnosměrný proud.

Díky sériovému systému CCS (Combined Charging System) může být e-Golf vybaven pouze jednou připojovací zásuvkou, do níž lze zapojit dvě různé zástrčky - pro nabíjení střídavým proudem prostřednictvím kabelu pro připojení k běžným síťovým zásuvkám, veřejným nabíjecím stanicím a wallboxům - a pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem z veřejných nabíjecích stanic CCS.

-

Dojezdová vzdálenost

Myslete ekologicky a dojedete dále.

Nový e-Golf Vás bez dobíjení doveze až do vzdálenosti 300 km. Nastavení jízdního profilu Vám přitom může pomoci zajistit mimořádně efektivní využívání energie - nebo naopak optimalizuje nastavení automobilu s ohledem na sportovní a komfortní jízdu. V každodenní praxi můžete sami zajistit, aby dojezdová vzdálenost vozu e-Golf - až 300 km nebyla jen pouhou teoretickou hodnotou. Prostřednictvím dvou různých jízdních profilů máte totiž bezprostřední možnost, jak ovlivnit délku dojezdu, zrychlení a maximální rychlost Vašeho vozu e-Golf. Maximální dojezdovou vzdálenost až 300 km můžete nejsnáze dosáhnout při volbě módu ECO+. Mód ECO je pak optimální volbou pro řidiče, který preferuje sportovní jízdní chování a komfort. V případě, že je úroveň nabití baterie na dostatečně vysoké úrovni, je v obou těchto módech možné jet vyšší rychlostí - například při předjíždění nebo při potřebě krátkodobého zrychlení.

Technické údaje

VW e-Golf - Stránky Wikipedia