ŠKODA OCTAVIA - Kupé
Nová Škoda Octavia Prostorná, praktická a elegantní jako kupé

Nejprostornější ve svém segmentu: čtvrtá generace bestselleru zaujme svými dynamickými proporcemi a je ještě prostornější než její předchůdkyně.

S ještě větší nabídkou místa pro posádku i zavazadla, elegantními liniemi ve stylu kupé a s inovativními asistenčními systémy i infotainmentem otevírá bestseller české značky další kapitolu své úspěšné historie. Paleta pohonů je přitom pestřejší než kdykoli předtím. Vůbec poprvé bude nová Škoda Octavia k dispozici jako plug-in hybrid i s mild-hybridní technologií; kromě nich jsou v nabídce také úsporné benzinové i naftové motory a mimořádně ekologický pohon na zemní plyn.

Se čtvrtou generací modelu Octavia dosáhla Škoda nové dimenze. To dokazuje už pohled na paletu pohonů tohoto bestselleru: je nejrozsáhlejší v celé více než šedesátileté historii této modelové řady. Výkonové spektrum motorů sahá od 81 kW (110 k) do 150 kW (204 k). Plug-in hybridní Octavia iV, schopná jízdy výhradně na elektřinu, vstupuje do éry elektromobility. Vůbec poprvé sází Škoda v nové generaci modelu Octavia také na technologii mild hybrid, díky níž jsou nové benzinové motory ještě úspornější. U vznětových agregátů nové generace EVO klesly emise oxidů dusíku až o 80 procent díky novému procesu „twindosing“. Činidlo AdBlue® se přitom cílené vstřikuje před dva za sebou umístěné SCR-katalyzátory. U verze Octavia G-TEC umožní 17,7 kilogramů stlačeného zemního plynu dojezd až 523 kilometrů v mimořádně ekologickém režimu CNG.

Nové dynamické proporce a ještě lepší prostorové poměry

Nová Škoda Octavia ve srovnání se svou předchůdkyní vyrostla o 19 milimetrů na celkovou délku 4 689 milimetrů, do šířky vyrostla o 15 milimetrů na 1 829 milimetrů. V kombinaci s rozvorem 2 686 milimetrů je tak interiér ještě prostornější, než tomu bylo u předchozí generace. Nová generace modelu Octavia nabízí ve verzi liftback největší prostor ve své třídě. Objem zavazadlového prostoru vzrostl o dalších deset litrů na současných 600. Změněné rozměry se promítly i do nových proporcí. V kombinaci s novým designovým jazykem značky Škoda působí nová generace liftbacku Octavia ještě dynamičtějším a emocionálnějším dojmem.

Premiéra nových asistenčních systémů

Nová Škoda Octavia je k dispozici s celou řadou nových asistenčních systémů, některé z nich se ve voze značky Škoda objevují vůbec poprvé. Nový vyhýbací asistent aktivním zásahem pomáhá řidiči odvrátit hrozbu kolize s chodcem, cyklistou a jiným vozidlem, když se jim kontrolovaně vyhne. Počínaje podzimem bude k dispozici také nový odbočovací asistent, který na křižovatkách při odbočování doleva včas rozpozná vozidla, jedoucí v protisměru, varuje před nimi řidiče a vůz dokonce automaticky zastaví. Systém varování při vystupování upozorní řidiče, chystajícího se otevřít dveře, na to, že se k němu zezadu blíží jiné vozidlo nebo cyklista. Funkce místní dopravní informace automaticky upozorní na dopravní problémy v bezprostředním okolí vozu, například na konec kolony.

Nejmodernější konektivita

Díky čtyřem nabízeným systémům infotainmentu (systém Bolero bude k dispozici na podzim) z nejnovější generace modulární stavebnice infotainmentu a díky permanentnímu připojení k internetu prostřednictví integrované eSIM-karty disponuje nová Octavia nejmodernější konektivitou. Centrální dotykové displeje mají úhlopříčky od 8,25 do 10 palců, ovládat je lze částečně i prostřednictvím gest nebo digitální hlasové asistentky Laury. Nejvyšší systém infotainmentu Columbus umí poprvé zobrazovat navigační mapy v odlišném přiblíženém rozlišení než ještě jednou vylepšený 10,25-palcový virtuální kokpit. Díky LTE-připojení eSIM-karty jsou vozu kdykoli k dispozici nejnovější online mobilní služby Škoda Connect, například v zemích Evropské unie povinná služba eCall, aplikace infotainmentu s online podporou nebo vzdálený přístup k vozu. Vedle bezdrátového nabíjení chytrých telefonů je na palubě až pět konektorů USB-C, jeden z nich je ve stropní konzole nad zpětným zrcátkem.