Tým Škoda WeLoveCycling.cz
Tým Škoda WeLoveCycling.cz

Metrostav Handy Cyklomaraton s týmem Škoda WeLoveCycling.cz

Napříč celou republikou – 2 222 km kolem Česka v časovém limitu 111 hodin s aktivním zapojením zdravotně znevýhodněných sportovců.

Již popáté staví Škoda Auto svůj tým do etapového závodu Metrostav Handy Cyklomaraton, který spojuje zdravé cyklisty se zdravotně znevýhodněnými. Letos se od 25. do 29. července uskuteční již 11. ročník, jehož trasa měří stejně jako v předchozích letech 2 222 km. Na její zdolání mají týmy 111 hodin, během nichž se musejí vystřídat všichni členové jednotlivých sestav. Téma letošní týmové štafety zní „po stopách zajímavých osobností“, a tak povinnými průjezdními body budou místa spjatá se známými postavami české historie.

Smíšené týmy cyklistů vyrážejí vstříc 11. ročníku Metrostav Handy Cyklomaratonu

Trasa letošního ročníku provede účastníky napříč územím České republiky a navštíví všech 14 krajů. Závod je jako vždy otevřen pro amatéry i profesionály, tedy pro všechny zájemce bez rozdílu věku a pohlaví. Jeho smyslem je ukázat, že lidé se zdravotním znevýhodněním i bez něj mohou fungovat jako jeden tým. V každé sestavě tak bude povinně zastoupen alespoň jeden cyklista s určitým druhem zdravotního znevýhodnění. Každý člen týmu musí ujet minimální vzdálenost 100 km. Metrostav Handy Cyklomaraton je koncipován jako 2 222 km dlouhý etapový závod, který musí být dokončen v limitu 111 hodin. Jednotliví členové sestav se na jeho trase střídají tak, aby se tým mohl pohybovat bez přerušení. Jako průjezdní body byla tentokrát vybrána místa spojená s osobnostmi české historie. V každém kraji budou takové body dva. Akce odstartuje 25. července v Praze u Löwitova Mlýna a skončí 29. července opět v hlavním městě – tentokrát na ostrově Štvanice, kde proběhne odpolední ceremoniál s vyhlášením výsledků, koncerty a dalším kulturním programem.

Škoda WeLoveCycling.cz na startu s osmičkou nadšenců

Trasu mezi jednotlivými průjezdními body si každý tým vybírá podle vlastního uvážení, ale je potřeba dodržet některé povinné segmenty a naopak se vyhnout zakázaným úsekům. Cyklista, který právě absolvuje svoji trasu, s sebou veze tracker. Ten slouží ke sledování a identifikaci průjezdních bodů. V početném startovním poli bude zastoupen i osmičlenný tým Škoda WeLoveCycling.cz, vedený paralympijským vítězem Jiřím Ježkem. Pod jeho taktovkou vyrazí na letošní trasu milovníci cyklistiky, kteří jsou nějakým způsobem spjati se značkou Škoda – ať už jako influenceři, zaměstnanci či příznivci. Letošní sestavu týmu Škoda WeLoveCycling.cz tvoří kromě kapitána Jiřího Ježka ještě Zuzana Boháčová, Michael Kamermeier, Lenka Kladivová, Evelína Opičková, Ondřej Sobek, Jakub Truksa a Lukáš Vejvar. Patronkou týmu se stala Anna Slancová, kterou těžký pád při světovém fourcrossovém závodě v Itálii upoutal na invalidní vozík. „Doktoři mi řekli, že už asi chodit nebudu, ale já se nevzdávám. Hlavu mám nastavenou tak, že budu zase chodit a závodit na kole. Třeba pojedu už příští ročník Metrostav Handy Cyklomaratonu,“ říká odhodlaně 22letá sportovkyně z Liberce.

Škoda Handy: pro mobilitu bez bariér

Tuzemské zastoupení mladoboleslavské automobilky se dlouhodobě angažuje v pomoci osobám se zdravotním znevýhodněním. Její program Škoda Handy pomáhá lidem se sníženou pohyblivostí získat mobilitu. Specialisté tohoto programu dokážou poskytnout kvalifikované poradenství v rámci prodejní sítě Škoda Auto Česká republika a jsou připraveni pomoci s nákupem nového vozu za zvýhodněnou cenu. Klientům rovněž přiblíží možnosti financování a zajistí provedení nezbytných úprav na vozidle. Součástí podpory zdravotně znevýhodněných motoristů je komplexní servis a asistence při zpracování žádostí o státní příspěvky na zvláštní pomůcky i na mobilitu. Péče, kterou poskytuje 124 Škoda Handy center po celém území ČR, zahrnuje i přednostní odbavení automobilů zdravotně znevýhodněných majitelů při servisu a realizaci záručních i pozáručních oprav nebo zvýhodněné podmínky při nákupu servisních prací, náhradních dílů a příslušenství. Někde je dokonce možné po dobu provedení nezbytného servisního zásahu využít upravený vůz jako náhradní vozidlo. Přečtěte si více o dalších benefitech programu Škoda Handy.