Kia ProCeed
Kia ProCeed

Kia získala první akreditaci pro měření emisí automobilů vyrobených v EU

  • Výrobní závod Kia Slovakia má první akreditovanou emisní laboratoř na Slovensku.
  • Akreditované zařízení, vybavené nejmodernějšími technologiemi, obsluhují přímo kvalifikovaní zaměstnanci automobilky.
  • Výsledky emisních testů automobilů prováděných v laboratoři jsou plně akceptovány třetími stranami po celém světě.

Výrobní závod značky Kia v Tepličce nad Váhom má od zahájení výroby na Slovensku v roce 2006 emisní laboratoř s potřebným vybavením. Před necelým rokem zahájil výrobní závod Kia Slovakia proces její akreditace. Od května letošního roku je laboratoř se svým vybavením a postupy plně akreditována pro testování emisí výfukových plynů v laboratorních podmínkách (WLTP).

"Hlavními důvody pro akreditaci laboratoře bylo získání nejvyššího hodnocení kvality zkušební laboratoře v Evropě a také zvyšující se požadavky na emisní normy. Akreditace laboratoře je zárukou důvěryhodnosti výsledků testů prováděných našimi zařízeními. Hlavní výhodou pro společnost Kia Slovakia je skutečnost, že testy mohou být prováděny přímo v našem závodě a výsledky jsou homologačními orgány akceptovány bez nutnosti jejich přítomnosti," uvedl Tomáš Potoček, tiskový mluvčí společnosti Kia Slovakia.

Pro samotnou akreditaci bylo nutné doplnit a upravit procesy kvality, například akreditovanými společnostmi kalibrovat zařízení podle normy ISO 17025, vytvořit příručku kvality a zajistit prostředky a přístroje potřebné pro správné provádění zkoušek podle normy.

V budoucnu plánuje automobilka akreditovat laboratoř také pro testy vozidel v reálném provozu, tzv. RDE, a po nezbytných úpravách také pro testy podle nové emisní normy EURO 7.

Kia - emisní laboratoř

Kia - emisní laboratoř