Kia Sportage
Kia Sportage

Kia Sportage vítězem kategorie v soutěži ‚Světové ženské auto roku‘ (WWCOTY)

  • Porota složená ze samých žen označila novou generaci modelu Kia Sportage za nejlepší ‚Rodinné SUV‘
  • Zvláštní pochvala za bezpečnost, pohodlí, design, hospodárnost, dobrou protihodnotu za investované peníze a příjemné jízdní vlastnosti
  • Velkorysý interiér a prostor pro nohy i hlavu na vrcholu třídy ve prospěch pohodlného cestování
  • K dispozici špičkový mild-hybridní pohon (MHEV), hybridní provedení (HEV) i plug-in hybridní verze (PHEV)
  • ‚Nejlepší auto roku‘ bude vyhlášeno 8. března 2022 na mezinárodní den žen

Zbrusu nová Kia Sportage zvítězila v kategorii ‚Rodinné SUV‘ prestižní soutěže ‚Světové ženské auto roku‘ (WWCOTY). Široce uznávaný tým 56 motoristických novinářek, včetně české zástupkyně poroty Sabiny Kvášové z portálu www.zenavaute.cz, ze 40 různých zemí napříč pěti kontinenty vyhodnotil nejvýznamnější rodinná SUV uvedená na trh v roce 2021; modelu Sportage se dostalo pochvaly v mnoha různých oblastech, což nakonec vyústilo v zisk uvedeného prestižního ocenění.

Zbrusu nová Kia Sportage se připojila k 64 dalším konkurentům zařazeným do testu poroty WWCOTY; soutěž zahrnuje šest různých kategorií: ‚Rodinná SUV‘, ‚Modely do města‘, ‚Velké vozy‘, ‚Luxusní SUV‘, ‚Sportovní vozy‘ a ‚4x4‘. Sportage zaujala porotkyně výsledným spojením špičkových bezpečnostních technologií, příjemných jízdních vlastností, komfortních funkcí, nejmodernějších technologií, stylového designu, pozoruhodně nízké spotřeby, nízké ekologické stopy a dobré protihodnoty za investované peníze.

Zcela nová Sportage se vůbec poprvé chlubí stylovým a evropsky zaměřeným designem, kdy proporce vozu plně odpovídají potřebám evropských zákazníků. Promyšlené uspořádání nové Sportage se promítlo do prostornosti v oblasti nohou i hlavy na vrcholu třídy, která najde uplatnění především při výletech s rodinou; špičkové jízdní a komfortní technologie vč. příkladné konektivity zase garantují celé posádce pohodlné cestovní zážitky.

Pro Kia Sportage páté generace je připravena široká řada elektrifikovaných pohonů zahrnující mild-hybridní ústrojí (MHEV), hybridní verzi (HEV) i plug-in hybridní provedení (PHEV) pro vynikající spotřebu paliva a nízké emise; v případě PHEV činí dojezd na samotnou elektřinu až 78 km.

Porota WWCOTY nyní otestuje novou Sportage tváří v tvář vítězům zbývajících pěti kategorií uvedené soutěže; celkový vítěz bude 8. března (na mezinárodní den žen) vyhlášen ‚Nejlepším autem roku‘.