Kia Slovakia
Kia Slovakia

Kia Slovakia jmenovala první slovenské viceprezidenty do vedení společnosti

S platností od 1. září 2022 se do vedení výrobního závodu Kia Slovakia poprvé dostali slovenští manažeři. Roman Kraľovanský byl jmenován viceprezidentem odpovědným za výrobní divizi a Branislav Imre povede administrativní divizi. Jedná se o výsledek dlouhodobého úsilí a cílené přípravy na lokalizaci vrcholových manažerských pozic ve společnosti Kia Slovakia.

"Je pro mě velkou ctí a výzvou vést výrobní divizi společnosti Kia Slovakia. Pevně věřím, že pod mým vedením budeme i nadále úspěšně rozvíjet výrobu vozů Ceed a Sportage a připravovat se na budoucí transformaci automobilového průmyslu. Mezi mé priority patří kvalita vyráběných vozů, neustálé zlepšování pracovního prostředí a jistota a stabilita zaměstnání pro naše zaměstnance a jejich rodiny," řekl Roman Kraľovanský, viceprezident divize výroby společnosti Kia Slovakia.

Roman Kraľovanský zahájil svou kariéru ve společnosti Kia Slovakia na jaře roku 2005, kdy začal pracovat v úseku údržby lisovny a později až do roku 2009 pracoval jako vedoucí údržby v úsecích lisovny, svařovny a motorárny. V roce 2010 byl jmenován vedoucím oddělení karosárny, kde byl zodpovědný za výrobu karoserií vozidel. Později pět let vedl konečnou montáž automobilů. V říjnu 2017 byl jmenován do pozice vedoucího subdivize výroby, která je zodpovědná za kompletní výrobu vozidel od lisování, přes jejich svařování, lakování, včetně montáže, ke které se v dubnu 2022 přidala výroba motorů. Od 1. září 2022 byl jmenován viceprezidentem odpovědným za řízení výrobní divize včetně oddělení údržby a řízení výroby.

Branislav Imre vystudoval průmyslové inženýrství na Fakultě strojní Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině. Do společnosti Kia Slovakia nastoupil v roce 2005 a podílel se na výstavbě závodu na výrobu motorů. Od roku 2009 pracuje jako vedoucí úseku obrábění motorových dílů. V roce 2012 byl jmenován do funkce vedoucího úseku montáže motorů. V roce 2014 nastoupil na pozici vedoucího oddělení výroby motorů. Během svého působení se podílel na zajištění plynulé výroby dvou závodů na výrobu motorů a řídil úseky výroby, konstrukce a údržby. Na začátku roku 2018 přešel na pozici vedoucího oddělení kvality, aby zefektivnil procesy řízení kvality v úzké spolupráci s výrobními odděleními. Od 1. září 2022 byl jmenován viceprezidentem odpovědným za vedení správní divize.

kia viceprezident kralovansky roman kia viceprezident imre branislav