KIA CEED SW
KIA CEED SW

Kia Ceed SW se stala Flotilovým automobilem roku 2022

  • Nová Kia Ceed Sportswagon ovládla anketu FLEET DERBY FLOTILA ROKU 2022 a stala se jejím absolutním vítězem
  • Kia Ceed SW je bestsellerem značky a zároveň 4. nejprodávanějším modelem ve svém segmentu

Značka Kia se svým modelem Kia Ceed Sportswagon poprvé v historii ovládla tradiční anketu vyhlašovanou odbornými časopisy Business Car a Flotila, když s významným náskokem získala titul Flotilový automobil roku 2022. O vítězství rozhodla pětatřicetičlenná odborná porota složená z fleetových manažerů firem, kteří mají s vozovými parky více než desetiletou zkušenost.

O vítězství v anketě Fleet Derby – Flotila roku 2022 usilovalo celkem 70 nominovaných vozů napříč všemi segmenty. Odborná porota při své volbě kromě jízdních vlastností zohledňovala například technickou vyspělost vozu, produkci CO2, zůstatkové hodnoty, celkové TCO*, užitnou hodnotu nebo bezpečnost. Absolutním vítězem v hlavní kategorii Flotilový automobil roku 2022 se stal nejprodávanější vůz značky Kia, model Ceed Sportswagon. „Model Kia Ceed je oblíbeným flotilovým autem a potvrdilo se to i v letošním výběru porotců. Karoserie kombi verze SW nabízí vysokou užitnou hodnotu, dobrý poměr cena/výkon a je proto i častou volbou zaměstnanců, kteří mohou firemní auto používat k soukromým účelům“, hodnotí flotilové auto roku Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila. „Kia u porotců bodovala především rozumnou pořizovací cenou začínající na 420 000 korunách, přívětivým TCO, sedmiletou zárukou a solidními zůstatkovými hodnotami“, dodává Michal Busta, šéfredaktor časopisu Business Car.

Dominanci populárního modelu Ceed SW v odborné anketě potvrzují i prodejní statistiky. Karosářská varianta Sportswagon modelové rodiny Ceed tvořila v roce 2021 s 2 989 registrovanými kusy celkem 30,5 % celkových prodejů značky Kia, přičemž do firemních flotilových parků směřovalo 69 % prodejů. „Ceed SW, na jehož atraktivitě má velkou zásluhu i loňská modernizace, je pro nás dlouhodobě klíčovým modelem. Firemní klientela nejčastěji volí vůz s úsporným motorem 1,5 T-GDi o výkonu 160 koní se 6stupňovým manuálem ve výbavě TOP, který je ideální kombinací vysoké užitné hodnoty a výborných jízdních vlastností,“ komentuje fleetový manažer Kia Czech Martin Králíček a dodává: „Prestižního titulu Flotilové auto roku 2022 si proto velmi ceníme, neboť dokazuje, že odborníci Ceed vnímají jako vozidlo s parametry vyhovujícími náročným požadavkům provozovatelů vozových parků.“

Samotná třetí generace modelu Ceed, vyráběná ve slovenské Žilině, která byla uvedena na trh v roce 2018 nasbírala od svého uvedení hned několik významných ocenění. V roce 2019 se umístila na 3. pozici ankety Evropské auto roku 2019 (COTY) a na 4. příčce Auto roku 2019 v České republice. Ve stejném roce obdržela i dvě nejvyšší ceny za produktový design anket iF Awards 2019 a 2019 Red Dot Awards. Organizace Bähr & Fess Forecasts označila v roce 2021 model Ceed za „Vůz s nejvyšší zůstatkovou hodnotou v roce 2025“.

*TCO (zkr. Total Cost of Ownership): celkové náklady spojené s vlastnictvím vozu