Volkswagen Tiguan - Head up display
Volkswagen Tiguan - Head up display
Head up display
-

Head-up-display

Zajistí dokonalý přehled.

Vybavte svůj Tiguan na přání dostupným head-up displejem, který promítá vybrané důležité informace na transparentní plochu přímo v zorném poli řidiče. Promítané informace o rychlosti, dopravních značkách a činnosti asistenčních systémů budou stejně jako výstrahy a navigační pokyny výborně čitelné i na přímém slunečním světle. Inovativní head-up displej, díky kterému musí řidič jen zřídka spouštět zrak ze silnice, představuje nezpochybnitelnou výhodu, která se na plno projeví především v náročných dopravních situacích. Pokud se displej nechystáte využívat, lze jej sklopit do palubní desky, ze které nebude nijak vyčnívat, a kde se na něj nebude prášit.

Volkswagen Tiguan - navigační systémy
Volkswagen Tiguan - navigační systémy
Navigační systémy
-

Navigační systémy

Zajistí, abyste do cíle dojeli v dobré náladě

Volitelný navigační systém "Discover Media" je rovněž vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 20,3 cm. K jeho další výbavě patří osm reproduktorů, příjem signálu v pásmech FM/AM, CD přehrávač, podpora hudebních formátů MP3, AAC a WMA, dva sloty na SD karty, rozhraní AUX-IN a USB a možnost připojení mobilního telefonu prostřednictvím protokolu bluetooth.

A chcete-li ještě něco navíc, pak se rozhodněte pro navigační systém "Discover Pro", který představuje infotainment systém pro ty nejvyšší nároky. K jeho výbavě patří velký displej s úhlopříčkou 20,3 cm, který umožňuje přehledné zobrazení map ve 3D a interní flash paměť. Díky ovládání pomocí hlasových pokynů systém po vyslovení názvu místa a ulice vypočítá trasu cesty k zadané adrese. A zvýšený komfort si můžete užívat i při telefonování, neboť díky technologii bluetooth budete mít obě ruce volné.

Volkswagen Tiguan - Rádia
Volkswagen Tiguan - Rádia
Rádia
-

Rádia

Je dobré, když si můžete vybrat své spolujezdce.

Jste připraveni užít si koncert na přání? Díky naší nabídce si můžete vybrat, kterému z našich dvou audio systémů a dvou navigačních systémů, které jsou dostupné standardně nebo za příplatek, dáte přednost. Jednotlivé systémy se liší v počtu reproduktorů, provedení displejů a možnostech připojení. Audio systém "Composition Colour" je k dispozici s dotykovým barevným displejem s úhlopříčkou 12,7 cm. Kromě možnosti vložení paměťové SD karty, přijímání FM/AM rozhlasového vysílání, konektoru AUX-IN pro audio externí zařízení a CD-ROM přehrávače, nabízí také osm reproduktorů zajišťujících výborný zvuk pro celou posádku.

Osm reproduktorů najdete také u na přání dostupného audio systému "Composition Media" (standardní výbava úrovně Highline a Comfortline). Ten, kromě všech výše uvedených funkcí, nabízí také MP3/CD přehrávač, a také možnost připojení mobilního telefonu přes technologii Bluetooth. Mimo to, jej lze díky barevnému dotykovému displeji s úhlopříčkou 16,5 cm také pohodlně ovládat. Barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 16,5 cm je vybaven též navigační systém "Discover Media", který dále nabízí: osm reproduktorů, přijímač FM/AM rozhlasového vysílání, CD přehrávač s možností přehrávání hudby ve formátech MP3, AAC a WMA, dva sloty pro paměťové SD karty, konektory AUX-IN a USB, technologii Bluetooth pro připojení mobilního telefonu.

Volkswagen Tiguan - interier
Volkswagen Tiguan - interier
Interiér
-

Bezpečí

V tomto voze budete mít vždy pocit, že jste v dobrých rukou

Již ve standardu tento model nabízí čelní, boční a hlavový airbag pro řidiče a předního spolujezdce a kolenní airbag pro řidiče. Na přání lze objednat také boční a hlavové airbagy pro cestující na zadních sedadlech.

Mezi standardní asistenční systémy patří Asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu "Lane Assist", který upozorňuje řidiče na tendenci k vybočení z jízdního pruhu lehkými zásahy do řízení.

Dalším prvkem standardní výbavy modelu Tiguan je také Asistenční systém pro sledování okolí "Front Assist" včetně funkce rozpoznávání chodců. Jedná se o asistenční systém, který v rámci svých technických možností sleduje bezpečný odstup a, pokud dojde k jeho porušení, může Vám pomoci výrazně zkrátit brzdnou dráhu.

Mezi inteligentní bezpečnostní opatření patří také Systém proaktivní ochrany cestujících (může být součástí volitelné výbavy), který v rámci svých technických možností rozpozná potenciálně nebezpečnou situaci a automaticky přikročí k zajištění cestujících např. přitažením bezpečnostních pásů řidiče a předního spolujezdce.

Při cestování na dlouhé vzdálenosti jistě oceníte Systém rozpoznání únavy řidiče, který Vás v rámci svých možností může upozornit na ztrátu Vaší koncentrace. Tento systém, který pracuje při jízdě rychlostí vyšší než 65 km/h, rozpozná na základě používání volantu a pedálů a vzhledem k denní době a délce trvání jízdy, odchylky od běžného chování řidiče. Pokud systém vyhodnotí, že se řidič na jízdu nesoustředí, upozorní jej na to akustickým signálem a zobrazením symbolu vyzývajícím k přestávce na odpočinek.