Volkswagen California - Úložný prostor
Volkswagen California - Úložný prostor
Úložný prostor
-

Úložný prostor

Šatní skříň

V zadní části obytného prostoru je umístěna skříň a regálová vestavba. Obě jsou vybaveny praktickými válečkovými zámky a jsou dobře přístupné až do protilehlého rohu.

Úložný střešní box

Nad opěradlem zadního sedadla je pod stropem umístěn výklopný úložný box, který je pohodlně přístupný jak při sezení, tak při poloze vleže.

Volkswagen California - Pracovní deska
Volkswagen California - Pracovní deska
Pracovní deska
-

Flexibilní pracovní deska

Posuvná deska pracovního stolu je připevněna ke kuchyňské lince. Lze jí posunovat, a stůl z ní pak vytvoříte snadno vyklopením pevné nohy.

Dvojitá vnitřní zásuvka

Na čelní straně kuchyňské linky jsou instalovány zásuvky na 12 V a 230 V pro připojení všech běžných elektrických spotřebičů.

Zadní skříň s uložením propan-butanová lahve

V zadní skříni může být úsporným způsobem uložena 2,8 kilogramová kempinková propan-butanová lahev pro potřeby kuchyně.

Volkswagen California - Navigace
Volkswagen California - Navigace
Navigace
-

Navigace

Navigační systém "Discover Media"

Navigační systém "Discover Media" má stejnou výbavu jako rádio "Composition Media" s osmi reproduktory, navíc je však vybaven druhým slotem na SD kartu, ve kterém je umístěna SD karta s navigačními daty. Nainstalované navigační mapy pro Evropu je možné bezplatně aktualizovat prostřednictvím aplikace Volkswagen Map Care. Data jsou k dispozici na domovské stránce Volkswagen.

Navigační systém "Discover Media Plus"

Kromě funkcí navigačního systému "Discover Media" s osmi reproduktory je tento systém vybaven prvky výbavy na přání - příjmem digitálního signálu DAB+, ovládáním pomocí hlasových pokynů, softwarovým rozhraním Car-Net App-Connect a Volkswagen Media Control, elektronickým zesílením hlasitosti a telefonním rozhraním "Comfort" s multimediálním rozhraním MEDIA-IN (bez vyobrazení).

Telefonní rozhraní "Comfort"

Speciální odkládací přihrádka pro Váš chytrý mobilní telefon je vybavena bezdrátovým připojením k vnější anténě vozu, které zajišťuje optimální kvalitu příjmu rádia i odesílaných a přijímaných dat. Také nabíjení telefonu je velmi snadné - telefon stačí pouze připojit pomocí kabelu do USB portu, který je rovněž součástí odkládací přihrádky.

Volkswagen California - Topení a klimatizace
Volkswagen California - Topení a klimatizace
Topení a klimatizace
-

Topení a klimatizace

Nezávislé topení

Nezávislé topení pracuje odděleně od systému topení a větrání vozu. Lze jej ovládat jak prostřednictvím centrálního řídicího panelu, tak také pomocí dálkového ovládání. Alternativně se pro model Beach dodává také přídavné vodní topení.

Vyhřívání skla předního okna

Vyhřívání skla předního okna, které se dodává za příplatek, zajistí dobrý výhled z vozu i v chladném a vlhkém počasí.

Klimatizace "Climatic"

Poloautomatická klimatizace "Climatic" je vybavena interiérovým senzorem, který trvale porovnává teplotu uvnitř vozu s požadovanou teplotou. Proudění vzduchu v kabině vozu lze optimálně rozdělit.

Klimatizace "Climatronic"

Klimatizace "Climatronic" umožňuje regulaci teploty ve třech zónách pro řidiče, spolujezdce a pasažéry v prostoru pro cestující. V závislosti na intenzitě slunečního záření a vnější teplotě je přiváděno více nebo méně chladného vzduchu. Senzor kvality nasávaného vzduchu zajistí v případě potřeby přepnutí na vnitřní cirkulaci.

Volkswagen California - Kabina
Volkswagen California - Kabina
Kabina
-

Kabina

Zatemnění kabiny řidiče

Ve vozech California Coast a Ocean můžete čelní sklo zatemnit pomocí dvou rolet integrovaných v A-sloupcích karoserie, v modelu Beach potom pomocí napnuté látky. Boční okna se u všech modelů zatemní pomocí látkových clon.

Zatemnění obytného prostoru

Rolety, které lze vytáhnout z obložení pod stropem, těsně přiléhají k okenním rámům a zajišťují dokonalou ochranu před venkovním světlem i pohledy zvenčí.

Lamelová žaluzie

Přístup k hornímu lůžku z kabiny řidiče lze v případě, že není potřeba, uzavřít pomocí lamelové žaluzie.

Akustický paket

Akustický paket snižuje hladinu vnějšího hluku pronikajícího do interiéru až o 6 dB (A). Sklo čelního okna má lepší zvukově izolační vlastnosti a je opatřené speciální vrstvou, boční okna jsou ze silnějšího skla. Volitelná boční posuvná okna nemohou být vyrobena z akustického skla.

Volkswagen California - Kuchyňská linka
Volkswagen California - Kuchyňská linka
Kuchyňská linka
-

Kuchyňská linka

Kombinace vařiče a dřezu se skříňkou pod kuchyňskou linkou

Plynový vařič se dvěma hořáky s piezoelektrickým zapalováním je umístěn vlevo vedle dřezu z nerezavějící oceli s vyjímatelnou oplachovací nádobou. Sporák i dřez jsou opatřeny skleněným krytem. Zásobování vodou je v souladu s normou DIN 2001-2.

Pod varnou deskou se dřezem se nachází skříňka, která poskytuje spoustu místa pro kuchyňské přístroje a nádobí. Oboje posuvné dveře lze otevírat i při rozložené sedadlové/lůžkové lavici.

Chladnička

Kompresorová chladnička s horním víkem je umístěna v kuchyňské lince vlevo a je vybavena vyjímatelným závěsným úložným košem. Má objem 42 litrů a během jízdy udržuje potraviny v čerstvém stavu.

Volkswagen California - Rádio
Volkswagen California - Rádio
Rádia
-

Rádia

Rádio "Composition Audio"

Rádio "Composition Audio" je vybavené monochromatickým TFT displejem, čtyřmi reproduktory, slotem na SD kartu, rozhraními AUX-IN a USB a také protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu

Rádio "Composition Colour"

Rádio "Composition Colour" má barevný dotykový TFT displej s úhlopříčkou 12,7 cm (5 palců). K jeho další výbavě patří CD přehrávač s podporou hudebníh formátů MP3 a WMA, osm reproduktorů, jeden slot na SD kartu, rozhraní AUX-IN a USB a také dvojitý tuner s fázovou diverzitou, jenž zajištuje nejlepší příjem radiového signálu.

Rádio "Composition Media"

Rádio "Composition Media" má barevný dotykový TFT displej s úhlopříčkou 16,5 cm (6,33 palce) a přibližovacími senzory. Součástí jeho výbavy je CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3 a WMA, osm reproduktorů, jeden slot na SD kartu, rozhraní AUX-IN a USB konektor v přihrádce na palubní desce, protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu a dvojitý tuner s fázovou diverzitou pro zajištění nejlepšího možného příjmu rádiového signálu.

Volkswagen California- Palubní deska
Volkswagen California- Palubní deska
Interiér
-

Komfortní palubní deska

V interiéru se můžete těšit na zcela mimořádné prostředí

Horizontálně vedené linie designu exteriéru mají své pokračování i uvnitř vozu na nově modelované palubní desce. Harmonicky sladěný dekorační pruh, dekorační lišta a barva interiéru navozují velmi útulnou atmosféru. Mnoho praktických úložných přihrádek a odkládacích prostor pak završuje výčet jejích vlastností.

Volkswagen California - Lůžka
Volkswagen California - Lůžka
Lůžka
-

Komfort spaní

Lůžka

Lůžko v prvním patře má rozměry 1,20 m x 2,00 m. Jeho lamelový rošt zvyšuje komfort ležení. Lůžko v obytném prostoru má rozměry 1,14 m x 2,00 m. U vozu California Beach se sériovým dvousedadlem a lůžkovou úpravou jsou jeho rozměry cca 1,50 m x 2,00 m. V kombinaci s lavicí trojsedadla, která je bez cenového navýšení, se dodává multiflexboard. V tomto uspořádání vznikne plocha pro odpočinek o rozměrech 1,50 m x 1,83 m.

Prodloužení lůžka

Prodloužená část lůžka může být zvednuta a zajištěna ve zvednuté poloze. Vznikne tak objemný úložný prostor např. pro velký nákup nebo pro neskladné věci.

Komfortní podložka na spaní

Po rozložení zakryje mezery, vyrovná nerovnosti a výrazně zvýší komfort při ležení. Podložku na spaní je možné srolovat do kompaktního tvaru a uložit.

Volkswagen California - Car-Net
Volkswagen California - Car-Net
Car-Net
-

Volkswagen Car-Net

Mobilita s připojením do sítě

Car-Net Guide & Inform - jsou mobilní služby online, které Vám díky nejaktuálnějším informacím z internetu umožní vyhnout se dopravním zácpám nebo s jejich pomocí najdete čerpací stanice, parkovací místa a mnoho dalšího. K dispozici jsou následující služby: Zprávy, Individuální zvláštní cíle, Import destinace online, Vyhledávání zvláštních cílů online, Dopravní informace online, Čerpací stanice, Parkovací místa a Počasí.

Prostřednictvím softwarového rozhraní Car-Net App-Connect můžete v průběhu jízdy ovládat vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu, které se paralelně zobrazují na displeji rádia nebo navigačního systému. Chytrý mobilní telefon je k systému připojen pomocí USB rozhraní. K dispozici jsou následující aplikace: Shared Audio, My Guide, Call & Remind, Drive & Track. Navíc existuje také celá řada aplikací od spolupracujících výrobců softwaru.