Vítejte v budoucnosti autonomní elektromobility

Robotaxi

Samořídící auta byla dříve jenom ve sci-fi filmech, ale teď už ne. Nyní se můžeme těšit na jízdu v samořiditelných robotaxících HYUNDAI IONIQ 5 ve městech po celém světě - počínaje Las Vegas v roce 2023.

Kombinace bezpečnosti a udržitelnosti

Spojení autonomního řízení a elektromobility. Robotaxi IONIQ 5 spojuje bezpečnost a udržitelnost - což je pro naší zančku velmi důležité.

hyundai robotaxi elektromobilita 1700

Inspirováno lidmi

Lidé jsou středem zájmu o robotické taxi

Seznamte se se samořídicím robotickým vozem IONIQ 5. Je určen k tomu, aby si všímal svého okolí, a dokáže zvládat náročné situace stejně jako opatrný a ohleduplný lidský řidič. Brzdí před spěchajícími cyklisty, respektuje ostatní řidiče a dává přednost vozidlům záchranné služby. To vše za jeden den práce

Postaven na základu modelu IONIQ 5

Pohodlně se usaďte a relaxujte, robotické taxi má veškerý komfort a nejmodernější funkce oceňovaného plně elektrického modelu IONIQ 5.

hyundai robotaxi elektromobilita ioniq 5

-

Bezpečný autonomní provoz

Aby se robotaxi stalo skutečností, vybavil HYUNDAI plně elektrický IONIQ 5 řadou softwaru a hardwaru, který zahrnuje kombinaci kamer, radarů a LiDAR - pro bezpečný a jistý autonomní provoz v různých jízdních prostředích.

 
-

Interiér

Interiér robotaxi IONIQ 5 je založen na platformě Electric Global Modular Platform (E-GMP) společnosti HYUNDAI a poskytuje cestujícím prostorné a pohodlné místo pro práci, odpočinek nebo společenské setkání během jízdy. Interiér je rovněž vybaven rozhraním člověk-stroj zaměřeným na cestující, které umožňuje cestujícím intuitivní interakci s taxíkem během jízdy.

 

Lidská ohleduplnost v srdci tohoto robotaxi

V tomto videu uvidíte, jak inovujeme samořídící mobilitu pro bezpečnost všech, a to s přidáním špetky lidské ohleduplnosti. Naši inženýři se inspirovali chováním opatrných a ohleduplných řidičů - například svých rodičů - a tyto poznatky o chování řidičů aplikovali na technologie autonomního řízení robotaxi.

Udržitelnost

Větší volnost pohybu, méně dopravních zácp a emisí

Naše robotaxi jsme uvedli v život, abychom řešili skutečné problémy, které se týkají nás všech - konkrétně dopravní zácpy, dopravní nehody a znečištění ovzduší - a v konečném důsledku zajistili větší svobodu mobility pro více lidí.

-

Snížení dopravních zácp

Vzhledem k růstu velkoměst po celém světě pomohou elektrické robotické osy šetřit energii a snížit dopravní zácpy dříve, než se zhorší.

 
-

Méně dopravních nehod

Autonomní technologie signifikatně zlepší bepečnost na silnicích a mohou potencionálně zabránit vážným dopravním nehodám.

 
-

Menší emise skleníkových plynů

Čím více plně elektrických robotických náprav, jako je IONIQ 5, bude na silnicích, tím více budou schopny absorbovat poptávku po mobilitě ve městech, což povede ke snížení emisí výfukových plynů v městských oblastech.

 

Bezpečnost

Přenesení nejlepšího chování řidiče do samořízeného vozidla

Plně elektrické robotaxi IONIQ 5 je autonomní vozidlo 4. úrovně SAE (Society of Automotive Engineers), které může bezpečně jezdit bez řidiče. Aby se robotaxi stalo skutečností, spolupracoval HYUNDAI se společností Motional, průkopníkem a lídrem v oblasti technologií bez řidiče, a vybavil oceňovaný IONIQ 5 řadou hardwaru a softwaru, které zajišťují bezpečný a spolehlivý provoz bez řidiče.


-

Více než 30 senzorů pro bezpečný provoz

Robotaxi IONIQ 5 elegantně integruje více než 30 senzorů, včetně kamer, radaru a LiDAR (Light Detection and Ranging), které zajišťují robustní 360stupňové vnímání, obraz s vysokým rozlišením a detekci objektů na velmi dlouhou vzdálenost pro bezpečný autonomní provoz. Zviditelněním samořídicí technologie říká světu: "Jsem dobře vybaven, abych Vás bezpečně dovezl tam, kam chcete."

 
-

5 úrovní autonomního řízení

Věděli jste, že Společnost automobilových inženýrů definovala pět úrovní autonomního řízení? Robotaxi IONIQ 5 již dosáhlo úrovně 4.

  • Úroveň 1 - Asistent řidiče. Tempomat a varování před opuštěním jízdního pruhu.
  • Úroveň 2 - částečná automatizace. Parkování a navigace v dopravě při zastavení a rozjezdu.
  • Úroveň 3 - Podmíněná automatizace. Autonomní řízení za určitých podmínek.
  • Úroveň 4 - Vysoká automatizace. Vozidlo vykonává všechny úkoly řízení za určitých podmínek.
  • Úroveň 5 - Plná automatizace. Vozidlo vykonává všechny úkoly řízení za všech podmínek.
 
-

Důkladné testování v reálném provozu.

V rámci přípravy na masové uvedení na trh jsme robotaxi testovali v tisících náročných a nepředvídatelných scénářích na uzavřených tratích i veřejných silnicích v Las Vegas, Los Angeles a Singapuru. A v Las Vegas jsme uskutečnili více než 100 000 veřejných jízd s ohromnou spokojeností zákazníků a nulovým počtem nehod.

 
-

Pečlivé řidičské návyky

Vzpomeňte si, jak dobří řidiči dbají na bezpečnost chodců a cyklistů. Nebo jak svědomití řidiči uvolňují cestu sanitkám. A jak opatrní řidiči dávají přednost protijedoucím vozidlům před odbočením vlevo a připomínají vám, abyste se připoutali bezpečnostním pásem. Všechny tyto ohledy jsou integrovány do provozu robotaxi zaměřeného na člověka.

 

Získejte zážitek z jízdy v robotaxi

See the IONIQ 5 robotaxi in action, picking up passengers – and then from the passengers’ perspective, experience what getting from A to B in this cutting-edge taxi really feels like. The video highlights how the self-driving robotaxi represents a mobility solution that anyone: including teenagers, disabled and elderly, can safely take a ride in under any circumstances.


Chtěli byste se dozvědět více? Pro více informací nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře níže nebo telefonicky na naší pobočku Auto Horejsek v Litoměřicích.

Chci být zpětně kontaktován

 

Povinná položka