HYUNDAI NEXO
HYUNDAI NEXO

HYUNDAI na českém trhu spouští prodej modelu NEXO s vodíkovým palivovým článkem

  • SUV HYUNDAI NEXO pojme 6,3 kg vodíku, nabídne dojezd 666 km dle WLTP
  • Ceny modelu začínají na 1 899 990 Kč, k dispozici jsou dva výbavové stupně
  • Testovací jízdy modelem HYUNDAI NEXO nabízí centrum e-mobility HYUNDAI Electrified v Praze na Stodůlkách

Bezprostředně po otevření první veřejné vodíkové plnicí stanice v České republice na domácím trhu startuje prodej luxusního SUV HYUNDAI NEXO poháněného vodíkovým palivovým článkem. Model je k dispozici ve dvou výbavových stupních za ceny od 1 899 990 Kč vč. DPH.

NEXO je již druhou generací sériově vyráběného elektromobilu HYUNDAI poháněného vodíkovým palivovým článkem. Jeho hlavní předností je dojezd až 666 km dle standardu WLTP. Je vždy dodáváno s elektromotorem o výkonu 120 kW, pohonem předních kol a bezpečnostními nádržemi na vodík pod tlakem 700 barů o objemu 156,6 l odpovídajícímu 6,3 kg plynu. Vozidlo je nejen lokálně zcela bezemisní, ale navíc díky důmyslnému filtračnímu systému účinně čistí okolní vzduch tam, kde se pohybuje.

Vůz nabízí pokročilé technologie včetně řady inteligentních asistenčních systémů řidiče zahrnující i kamerový systém hlídání mrtvého úhlu BVM či dálkově ovládaný autonomní parkovací asistent RSPA.

Vstupní výbavový stupeň Style je dodáván se 17“ koly z lehké slitiny, vyhřívanými předními sedadly, přístrojovým panelem Supervision o uhlopříčce 10,25 palce, automatickou dvouzónovou klimatizací, zadní parkovací kamerou, elektricky ovládanými pátými dveřmi, širokou paletou asistenčních systémů nebo integrovanou navigací s dotykovým displejem o uhlopříčce 12,3 palce.

Výbavový stupeň Premium nad rámec toho přidává navíc 19“ kola z lehké slitiny, panoramatické střešní okno včetně střešních ližin, kamerové sledování mrtvého úhlu BVM, odvětrávání předních a vyhřívání zadních sedadel, 360° kamerový systém nebo prémiový audiosystém Krell. Cena modelu NEXO ve výbavě Premium činí 1 999 990 Kč vč. DPH.

Na model NEXO se vztahuje u HYUNDAI obvyklá pětiletá záruka bez omezení kilometrů, vč. záruky 8 let/200 000 km na trakční akumulátor. NEXO jako první elektromobil poháněný vodíkovým palivovým článkem prošlo v roce 2018 úspěšně nárazovými testy EuroNCAP se ziskem plného počtu 5 hvězdiček.

Prodej modelu NEXO bude v počáteční fázi probíhat mimo autorizovanou prodejní síť HYUNDAI, přímo přes fleetové oddělení společnosti HYUNDAI Motor Czech, českého zastoupení značky. Zájemci o model NEXO mohou navíc využít nezávazných testovacích jízd v centru e-mobility HYUNDAI Electrified na pražských Stodůlkách – jedinou podmínkou je rezervace termínu přes internetové stránky HYUNDAI.

Obce, kraje, úřady, školy, veřejnoprávní instituce nebo neziskové organizace mohou aktuálně pořídit vozidla poháněná vodíkovým palivovým článkem výhodněji díky příspěvku až 500 tisíc Kč na jedno vozidlo v rámci dotační výzvy Národního programu Životní prostředí č. 3/2022: Ekomobilita, vyhlášené Ministerstvem životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR.
Více na https://www.narodniprogramzp.cz/nabidka-dotaci/detail-vyzvy/?id=108

První veřejnou vodíkovou plnicí stanici v České republice otevřela společnost Vítkovice a.s. v úterý 28. června v Ostravě, v areálu Dolní oblasti Vítkovice, jíž je značka HYUNDAI generálním partnerem. Mobilitu Dolní oblasti Vítkovice zajišťují vozy HYUNDAI TUCSON a HYUNDAI KONA Electric, vyráběné v blízkém výrobním závodu HYUNDAI Motor Manufacturing Czech v Nošovicích.

hyundai nexo spusteni prodeje 02 hyundai nexo spusteni prodeje 03