Hyundai - Bluelink®
Hyundai - Bluelink®

Hyundai Motor spouští vylepšenou verzi oceněné aplikace Bluelink®

  • Motor představuje vylepšenou verzi aplikace Bluelink® pro online propojené automobily se zdokonaleným uživatelským rozhraním a novými funkcemi.
  • Vylepšená aplikace Bluelink® nyní nabízí kompletně individualizovatelnou hlavní plochu, na níž budou mít uživatelé snadnější přístup k často používaným funkcím.
  • Hyundai nedávno obdržel za Bluelink® ocenění iF Design Award v kategorii „Komunikační design“.

Společnost Hyundai Motor představuje novou, modernizovanou verzi aplikace Bluelink®, která zákazníkům nabízí nejmodernější služby pro online propojené automobily. Nejnovější verze aplikace Bluelink® přináší přehlednější grafiku, inovativní uživatelské rozhraní a řadu nových funkcí, které zákazníkům značky Hyundai zlepší každodenní život na cestách.

Hyundai v letošním roce získal za Bluelink® ocenění iF Design Award 2021 v kategorii „Komunikační design“. Společnost nyní spouští modernizovanou aplikaci Bluelink®, která přichází se zcela novým vzhledem s novým logem a uživatelsky přívětivými ikonami. Nový motiv designu uživatelského rozhraní je sladěn s informačním a zábavním systémem modelu Hyundai IONIQ 5. Bluelink® nyní poskytuje také vylepšenou funkčnost, která zajistí zákazníkům značky Hyundai ještě snadnější používání nebo nabíjení jejich vozu.

„Vylepšená verze je významnou modernizací naší technologie Bluelink® se službami pro online propojené automobily, kterou jsme v Evropě poprvé uvedli v roce 2019, a nabízí ještě lepší uživatelské zážitky než dosud,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. „Tato nejnovější vylepšení následují krátce poté, co jsme za Bluelink® získali letošní ocenění iF Design Award. Z toho je zřejmé, proč jsou modely Hyundai často oceňovány za nejlepší konektivitu a bezpečnostní technologie ve svém segmentu. Jsme hrdí, že i nadále stojíme v čele vývoje.“

Aplikace Bluelink® je nyní vybavena nově navrženou a zcela individualizovatelnou hlavní plochou, zobrazující nejdůležitější funkce spolu se vyobrazením konkrétního typu zákazníkova propojeného vozidla Hyundai. Uživatelé systému Bluelink® mají nyní na jedné ploše rychlý přístup k často používaným funkcím, mezi něž patří například funkce s dálkovým přístupem, ale i informace o stavu vozidla nebo o počasí.

Majitelům elektromobilů Hyundai nabízí vylepšená aplikace Bluelink® novou funkci „Spotřeba energie elektromobilu“, která umožňuje uživatelům sledovat u jejich vozu spotřebu elektrické energie, ujetou vzdálenost a míru výroby elektrické energie rekuperací při zpomalování.

Další inovovanou funkcí je „Ovládání vozidla“, umožňující uživatelům uzamknout jejich vůz Hyundai na dálku nebo aktivovat funkci klimatizace přímo z displeje chytrého telefonu. Systémem Bluelink® si mohou majitelé elektromobilů Hyundai před nabíjením svého vozidla z domácího wallboxu na dálku naplánovat časový harmonogram nabíjení, aby mohli například nočním nabíjením využít levnějších sazeb za elektrickou energii mimo špičku.

Pro ještě pohodlnější používání je nyní k dispozici biometrická identifikace. Uživatelé se mohou přihlásit na základě rozpoznaného obličeje nebo otisku prstu. Nově mají přístup také k mnoha dalším službám Hyundai po jednorázové registraci a přihlášení k vlastnímu uživatelskému účtu Hyundai, mezi něž patří Bluelink® a digitální řešení pro nabíjení Charge myHyundai.

Bluelink® i nadále nabízí nejúspěšnější funkce z prvních verzí oceněné aplikace, která je ideálním digitálním partnerem pro služby s dálkovým přístupem. Jedná se mimo jiné o funkci „Vyhledat můj vůz“, která v aplikaci pro chytrý telefon zobrazuje na mapě polohu vozidla uživatele. Uživatelé tak mohou lokalizovat svůj vůz na dálku. Mezi další služby s dálkovým přístupem patří výstražná upozornění, která uživatelé obdrží prostřednictvím aplikace, pokud si zapomněli zamknout svůj vůz.

Funkce „Uživatelský profil“ umožňuje řidičům vytvořit si prostřednictvím aplikace Bluelink® až dva hlavní uživatelské účty plus jeden účet pro hosty a nahrát si profilovou fotografii. „Uživatelský profil“ ukládá do cloudu preference uživatelů ohledně nastavení informačního a zábavního systému včetně jazyka, nastavení Bluetooth nebo navigační funkce. Řidiči si tak mohou snadno přenášet svá preferovaná nastavení mezi různými vozy Hyundai, což posouvá komfort na ještě vyšší úroveň.

Zákazníci značky Hyundai si již mohou vylepšenou aplikaci Bluelink® bezplatně stáhnout z portálů Google Play Store nebo Apple App Store.