Fabia NA VLASTNÍ KŮŽI: CHYTRÁ, BEZPEČNÁ, FUNKY

Kompaktní auto s překvapivě velkým kufrem. „Přesně takové mi vyhovuje,“ vysvětluje máma a zpěvačka Tonya Graves, která testovala vůz Škoda Fabia.

Typické pondělí, byť tentokrát klidnější než obvykle, pochvaluje si zpěvačka Tonya Graves. Návštěva kamarádky, designerky Anny Marešové, trocha práce, výlet za odpočinkem a pak již praktické povinnosti: nákup a odvoz synka na trénink. Podívejte se, jak si Tonya a Fabia užily společný čas:

„OK Lauro, zahraj funky,“ ohlásí Tonya své hudební přání, když usedne za volant vozu, který se jí na první pohled zalíbil. „Design je jednoduchý, ale má klasický styl. Líbí se mi ty křivky. Také se mi líbí panoramatická střecha. Moje děti si výhled střešním oknem vždy užívají.“

Nová Škoda Fabia

Představuje další krok ve vývoji designového jazyka značky Škoda. Působí sportovně a zároveň vlídně. LED světlomety, neotřelý tvar kapoty a výrazná mřížka chladiče jí dodávají dynamický vzhled. Vůz se pyšní nejlepší aerodynamikou ve své třídě: koeficient odporu vzduchu dosahuje hodnoty až 0,28. Premiantkou své třídy je Škoda Fabia rovněž ve velikosti zavazadlového prostoru, který má objem 380 litrů. Interiéru vládne prostor a pohodlí a široká paleta chytrých řešení Simply Clever. K dispozici je dvouzónová klimatizace, rozsáhlé možnosti konektivity, až devět aibagů a řada asistenčních systémů pro řízení a parkování. O pohon se starají litrové motory o výkonu 59, 70 a 81 kilowattů, vrcholem je agregát 1.5 TSI o výkonu 110 kilowattů.

Kromě každodenní přepravy používá zpěvačka automobil také k útěku mimo civilizaci – když si chce udělat přestávku, sedne za volant, relaxuje a jede si užít trochu přírody.

Překvapila ji Škoda Fabia něčím? „Řídí se velmi snadno a když se mi nechce parkovat, snadno zaparkuje samo! Další překvapivou věcí v tomhle autě je kufr. Je mnohem větší, než byste čekali. Což je pro mě důležité. Jsem máma, mám pořád co dělat. Nakupuju pro sebe a také pro své děti. Když máte během dne tolik věcí na práci, dokáže být skutečně užitečné. Zvlášť, když máte děti. Každý si může nabít telefon vepředu i vzadu,“ popisuje.

Tonya oceňuje také vyspělost auta. „Tohle auto je tak chytré, že si všimne, jak daleko jste od auta před vámi. Je bezpečné, mám jistotu, když v něm vozím své děti. Je spolehlivé a zaslouží si důvěru, kterou mám k značce Škoda. Takže ano, rozhodně jsem fanynka,“ uznává. Když se při jízdě večerní Prahou z reproduktoru ozve pokyn k odbočení doleva, oceňuje Tonya nejen danou radu, ale i milou mluvící společnost „Přesně to udělám, díky Lauro. Někdy je to fajn, mít věcičku, která si s vámi povídá. Alespoň se v autě necítím sama.“

skoda fabia na vlastni kuzi 02 skoda fabia na vlastni kuzi 03

skoda fabia na vlastni kuzi 04 skoda fabia na vlastni kuzi 06

Tonya Graves

Americká zpěvačka a herečka žijící v Česku. Narodila se ve státě New York, v roce 1995 se přestěhovala do Prahy. Působila mimo jiné ve skupinách Liquid Harmony a Monkey Business, v roce 2011 vydala svou první sólovou desku I'm the Only Me a v roce 2015 pak následovalo album Back to Blues. Občas zavítá i do světa filmu, zahrála si v Obsluhoval jsem anglického krále oscarového režiséra Jiřího Menzela, kde ztvárnila postavu habešského císaře. Mihla se i ve filmu Army of Thieves z produkce Netflix. V roce 2019 účinkovala v taneční soutěži StarDance… když hvězdy tančí a v roce 2021 byla členkou české odborné poroty v soutěži Eurovize.

skoda fabia na vlastni kuzi 05