Modernizovaná řada KIA Ceed
Modernizovaná řada KIA Ceed

Česká výstavní premiéra modernizované řady KIA Ceed – zahájení prodeje

  • KIA zahájila prodej modernizovaných karosářských verzí Hatchback, Sportswagon a ProCeed
  • Hatchback a Sportswagon jsou k dispozici v 6 výbavových stupních, ProCeed v prémiovém provedení GT Line Plus a GT
  • Ceed Hatchback ve výbavě Comfort je k dispozici od 394 980 Kč, Sportswagon začíná na 419 980 Kč
  • Modernizovaný ProCeed GT Line Plus je k dispozici od 649 980 Kč
  • Plug-In hybridní kombi Ceed Sportswagon PHEV ve vrcholné verzi Premium je k dispozici za 909 980 Kč

Společnost KIA Czech oficiálně zahájila v České republice prodej modernizovaných variant svého nejúspěšnějšího modelu KIA Ceed. Právě dnes na pražské náplavce probíhá česká výstavní premiéra faceliftu třetí generace modelu Ceed, který si od uvedení na český trh v roce 2006 pořídilo v různých karosářských variantách více než 53 tisíc zákazníků, a který je od roku 2007 nepřetržitě nejprodávanějším modelem značky KIA v Česku, se týká karosářských verzí KIA Ceed Hatchback, KIA Ceed Sportswagon a stylového shooting brake KIA ProCeed. Modernizované modely s přepracovanou přední maskou, sportovnější zádí a dynamičtějším vzhledem jsou k dispozici ve 13 barevných odstínech, z nichž 4 jsou v nabídce značky KIA poprvé.

KIA Ceed je pro nás klíčový modelem, kterému věnujeme hodně pozornosti. Od začátku do konce je to ryze evropský model, ať už jde o design, vývoj či o výrobu, což se odráží i na jeho úspěchu nejen v České republice, ale na celém evropském trhu. Nejde přitom jenom o nejprodávanější model naší značky, ale v Česku také dlouhodobě jeden z nejprodávanějších modelů nižší střední třídy,“ komentuje Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA Czech.

Hatchback ve verzi Comfort s motorem 1,0 T-GDi s filtrem pevných částic o výkonu 100 koní je k dispozici od 394 980 korun, verze Sportswagon ve stejné specifikaci potom od 419 980 korun. Zákazníci získají již v základní výbavě světla s denními LED světlomety, tempomat s omezovačem rychlosti a oproti dosavadním verzím také palubní počítač s 4,2‘‘ displejem Supervision. Samozřejmostí je také široká paleta bezpečnostních asistentů včetně autonomního nouzového brzdění (FCA) s detekcí chodců a automobilů, systém sledování únavy řidiče (DAW) nebo aktivní systém pro jízdu v pruzích (LKA) a automatické přepínání dálkových světlometů (HBA). Verze Comfort bude kromě zážehového motoru k dispozici také s mild-hybridním motorem 1,6 CRDi s výkonem 136 k a s inteligentní manuální převodovkou iMT. Cena této motorizace začíná na 544 980 korunách.

Verze Fresh, která začíná u Hatchbacku na 404 980 korunách a u verze Sportswagon na 429 980 korunách, bude k dispozici také s motorizací 1,0 T‑GDi GPF o výkonu 120 k a rovněž s novou úspornou a výkonnou pohonnou jednotkou 1,5 T-GDi GPF o výkonu 160 k, a to v kombinaci s manuální 6stupňovou převodovkou či automatickou 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou. Verze Fresh nabídne například přední mlhové světlomety či zadní parkovací senzory a také vyšší možnosti personalizace výbavy.

Verze Exclusive, která je u Hatchbacku k dispozici od 449 980 korun, a verze TOP, která začíná na 504 980 korunách, nabízí bohatou výbavu, na kterou jsou zákazníci u třetí generace modelu Ceed zvyklí, ať už jde o zadní LED světlomety s denním svícením, bezdrátové nabíjení mobilních telefonů nebo moderní telematické služby KIA Connect (u verze Exclusive s paketem Navi), které nově poskytují navigaci na poslední kilometr cesty. Ta se hodí především ve městech, kde pomáhá navést řidiče pěšky po zaparkování vozidla až do úplného cíle. Majitelé vozidel též mohou používat KIA Connect k navigování z aktuálního místa až k zaparkovanému vozidlu s využitím pokynů v rozšířené realitě.

Designová verze GT Line, je k dispozici od 589 980 korun a sportovní verze GT za 749 980 korun. Obě nabízejí spolu s verzí TOP celou řadu prvků a funkcí, které se u modelu Ceed vyskytují poprvé. Ať už jde o prvky aktivní bezpečnosti jako upozornění na přijíždějící vozidlo v příčném směru s možností zásahu do řízení (RCCA), systém sledování mrtvého úhlu s asistentem pro zamezení zadním kolizím (BCA-R) či asistent pro jízdu na dálnici (HDA). Zatímco u verze GT jsou tyto prvky součástí výbavy, u dalších dvou verzí si je můžou zákazníci objednat skrze volitelné pakety.

Karosářská verze Sportswagon je k dispozici také jako Plug-In Hybrid s motorem 1,6 GDi o maximálním výkonu 141 k a dojezdu ve městě na jedno nabití až 57 km. Ve výbavovém stupni Premium, který odpovídá výbavě ve verzi GT, je k dispozici za 909 980.

Stylový shooting brake ProCeed je k dispozici s dvěma motorizacemi a ve dvou výbavách. Designovou verzi GT Line v kombinaci s motorem 1,5 T-GDi GPF 160 k je možné pořídit od 649 980 korun. Sportovní GT verze s motorem 1,6 T-GDi a automatickou převodovkou je potom k dispozici za 804 980 korun.

kia zahajeni prodeje modernizovane rady ceed 02 kia zahajeni prodeje modernizovane rady ceed 03