ŠKODA SCALA - Auto Light Assist
ŠKODA SCALA - Auto Light Assist
Auto Light Assist
-

Auto Light Assist

Asistent dálkových světel

Auto Light Assist automaticky zapíná a vypíná světlomety v závislosti na aktuální dopravní situaci. Detekuje světelné zdroje pomocí kamery nainstalované na úpatí zpětného zrcátka.

ŠKODA SCALA - 9 airbagů
ŠKODA SCALA - 9 airbagů
9 airbagů
-

9 airbagů

ŠKODA SCALA nabízí vysoký level pasivní bezpečnosti s až devíti airbagy a proaktivním systémem ochrany cestujících Crew Protect Assist.

AIRBAGY ŘIDIČE A SPOLUJEZDCŮ: Airbagy ochraňují řidiče a spolujezdce před zraněním v případě kolize. KOLENNÍ AIRBAG ŘIDIČE: Kolenní airbag řidiče zabrání kontaktu kolena se spodní části palubní desky v případě čelního nárazu. PŘEDNÍ AIRBAGY: Přední airbag efektivně chrání pánev a hrudník řidiče a spolujezdce. ZADNÍ AIRBAGY: Zadní airbagy chrání cestující vzadu. HLAVOVÉ AIRBAGY: Hlavové airbagy chrání pasažéry od nárazu ze všech stran auta.

ŠKODA SCALA - 5 hvězdičková SCALA
ŠKODA SCALA - 5 hvězdičková SCALA
5 hvězdičková SCALA
-

5 hvězdičková SCALA

Nejvyšší možné ocenění od Euro NCAP

Euro NCAP ocenilo vůz ŠKODA SCALA nejvyšším možným ohodnocením pěti hvězd, které zaručuje, že auto nabízí optimální ochranu pro všechny ve voze. V kategorii ochrany dospělých cestujících získala SCALA maximální možné skóre 97 procent, což je jedno z nejvyšších hodnocení v historii Euro NCAP. V testu byly taky ohodnoceny maximálně možnými šesti body ochrana cyklistů, reflektující asistenční prvek Front Assist.

ŠKODA SCALA - airbagy
ŠKODA SCALA - airbagy
Jistota
-

Sázka na jistotu

Důraz na bezpečnost u vozu SCALA byl také inspirován vozy vyšší třídy

Vůz je vybaven množstvím moderních asistenčních systémů, až 9-ti airbagy a systémem tísňového volání.

Asistenční systémy jako u modelů vyšších tříd

Celá SCALA je postavena na nejnovější platformě. Nabízí řadu pokročilých asistenčních systémů řidiče, které byly dříve dostupné pouze u modelů vyšší třídy. Systémy dohlíží na bezpečnost v rušném provozu a na dlouhých úsecích dálnice.

ŠKODA SCALA - Adaptivní tempomat
ŠKODA SCALA - Adaptivní tempomat
Adaptivní tempomat (ACC)
-

Adaptivní tempomat (ACC)

Systém udržující bezpečnou vzdálenost

Adaptivní tempomat (ACC) dodržuje bezpečný odstup od ostatních aut vpředu. Předem zvolenou rychlostí ovládá motor a brzdy, aby jízda byla plynulá. Systém kombinuje tempomat s radarovým čidlem a je aktivní až do rychlosti 210 km/h.