VW Bestseller
VW Bestseller

Bestseller prošel komplexní modernizací designu, techniky a nabídky výbav

​​​​​​​První skica ukazuje světelný design na přídi nového modelu.

Praha - Volkswagen Polo je od roku 1975 pevnou součástí segmentu malých vozů a patří mezi úspěšné modely své třídy - a to nejen v Německu, ale i na mnoha dalších trzích celého světa. Volkswagen dosud prodal 18 milionů vozů Polo a s novým modelem Polo naváže na více než 45letou historii ikony mezi malými vozy. Nové Polo oslaví on-line světovou premiéru ve čtvrtek 22. dubna v 11 h.

Volkswagen vyráběl v průběhu desetiletí průkopnické, hospodárné, sportovní a někdy i nekonvenční verze modelu Polo, od sedanu v 70. letech přes legendární Polo Coupé G40, elegantní Cross Polo a ekologické Polo TGI1 s pohonem na zemní plyn až po sportovní Polo GTI2. Stejně jako u modelu Volkswagen Golf se značce Volkswagen podařilo v oblasti designu dosáhnout téměř nemožného: vytvořit malý vůz, který má elegantní a nadčasový design, a ve všech generacích jej nabízet v segmentu citlivém na cenu. Nová verze modelu Volkswagen Polo je pokračováním této evoluce. Skica, zobrazující novou osvětlenou lištu na masce chladiče mezi světlomety LED, je první ukázkou optimalizovaného designu.

Podrobné informace o novém modelu Polo budou zveřejněny zanedlouho v rámci jeho světové premiéry, která se uskuteční on-line tento čtvrtek, 22. dubna, od 11 h ( odkaz). Již nyní je však jasné, že kromě designu prošla zásadní změnou také struktura nabídky. Výbava zahrnuje nové technologie, přístroje jsou ještě více digitalizovány a cestující mají díky rozsáhlejší konektivitě nepřetržité spojení s okolním světem. Úspěšný příběh modelu Volkswagen Polo tak může pokračovat.

1) Polo TGI - Spotřeba CNG v kg/100 km: město 4,2 - 4,1/mimo město 2,9 - 2,7/kombinovaná 3,4 - 3,3; kombinované emise CO2 v g/km: 93 - 89; třída hospodárnosti: A+

2) Polo GTI - Spotřeba paliva v l/100 km: město 7,7/mimo město 4,9/kombinovaná 5,9; kombinované emise CO2 v g/km: 134; třída hospodárnosti: C

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích. V roce 2019 vyrobil Volkswagen 6,28 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 195 878 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.