Volkswagen Touareg - Asistent pro sledování dopravy
Volkswagen Touareg - Asistent pro sledování dopravy
Asistent pro sledování dopravy v příčném směru
-

Asistent pro sledování dopravy v příčném směru

Nemůžete vidět za roh

Volitelný asistent pro sledování dopravy v příčném směru využívá radarové senzory v přední partii vozu, které monitorují prostor před Vaším vozem a při rychlosti do 30 km/h varují prostřednictvím akustické a optické signalizace před rozpoznanými vozidly v příčném směru. Jestliže se blíží jiný automobil, který je mimo Vaše zorné pole, a Váš Touareg se pohybuje vpřed rychlostí do 10 km/h, systém začne vůz nouzově brzdit s cílem zabránit hrozící kolizi. Asistent pro sledování dopravy v příčném směru Vás tak podporuje při vyjíždění z nepřehledných míst nebo při vjíždění do nepřehledných křižovatek.

Volkswagen Touareg - Park Assist
Volkswagen Touareg - Park Assist
Park Assist
-

Parkovací asistent „Park Assist“

Parkování s příjemnými pocity

Volitelný parkovací asistent "Park Assist" rozpozná příčná i podélná parkovací místa a při parkování přebírá ovládání volantu. Z podélných parkovacích míst dokáže následně také vyjet. Vy přitom ovládáte pouze pedály plynu a brzdy a pozorně sledujete okolí vozu. Předpokladem pro zaparkování do podélné parkovací mezery je, že nejdříve musíte podél ní projet, aby ji systém mohl rozpoznat a změřit.

Volkswagen Touareg - Adaptivní tempomat ACC
Volkswagen Touareg - Adaptivní tempomat ACC
Adaptivní tempomat ACC
-

Adaptivní tempomat ACC s předvídavou regulací rychlosti

 

Nejlépe se Vám pojede, když budete mít správný odstup

Adaptivní tempomat ACC s předvídavou regulací rychlosti Vám pomáhá udržovat konstantní hodnotu odstupu od vpředu jedoucího vozidla, a to až do Vámi přednastavené maximální rychlosti. Předvídavá regulace rychlosti rozšiřuje funkce ACC o asistenci při dodržování maximální povolené rychlosti jízdy a řízení rychlosti při jízdě v zatáčkách. Systém respektuje oficiálně stanovenou maximální povolenou rychlost a Vy se tak vyvarujete jejího překročeníy. ACC navíc na základě dat trasy jízdy z navigace přizpůsobí rychlost při jízdě zatáčkami, křižovatkami (odbočování) a okružními křižovatkami. Je tak zvýšen komfort cestování a současně snížena spotřeba paliva.

 

Omezovač rychlosti pomáhá tomu, aby nebyla překročena nastavená maximální rychlost jízdy.

Volkswagen Touareg - Asistent pro jízdu v koloně
Volkswagen Touareg - Asistent pro jízdu v koloně
Asistent pro jízdu v koloně
-

Asistent pro jízdu v koloně

Pomáhá Vám při popojíždění ve váznoucí dopravě

Více komfortu i ve váznoucí dopravě: Volitelný asistent pro jízdu v koloně umožňuje komfortní ovládání vozu při popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod, které jsou pro tyto situace typické. Systém udržuje automobil v jízdním pruhu a automaticky ovládá plyn a brzdy.