Volkswagen Tiguan - Park Assist
Volkswagen Tiguan - Park Assist
Park Assist
-

Parkovací asistent "Park Assist"

Parkování přenechte Vašemu automobilu.

Činnost, která v minulosti znamenala spoustu stresu, se nyní dá zvládnout velmi jednoduše. Váš Golf Variant převezme ovládání volantu v případě, že potřebuje parkovat nebo manévrovat s přívěsem. Volitelný systém "Trailer Assist" Vám ušetří spoustu práce.

Manévrování s přívěsem může být pro nezkušené řidiče náročnou zkouškou z trpělivosti, protože přívěs ne vždy reaguje podle představ - často zatáčí přesně opačným směrem. Pro přesné couvání je rozhodující správné natočení volantu. Volitelný asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist" za Vás při couvání s přívěsem přebírá ovládání volantu. Vy pouze zařadíte zpátečku, stisknete tlačítko parkovacího asistenta a pomocí ovladače natočení vnějších zpětných zrcátek zadáte směr, kterým by se měl přívěs pohybovat. Váš Golf Variant nyní řídí automaticky, zatímco Vy jste dále odpovědní za řazení, zrychlování a brzdění. A samozřejmě musíte mít vše stále pod kontrolou.

Volkswagen Tiguan - Active info display
Volkswagen Tiguan - Active info display
Active Info Display
-

Active Info Display

Zobrazuje přesně ty informace, které chcete vidět.

S Aktivním informačním displejem (standardní výbava úrovně Highline) si ve svém Tiguanu budete užívat výhody kombinované přístrojové desky v podobě velkého barevného TFT displeje s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 31 cm.

Díky různým režimům zobrazení si můžete zvolit, jaké další informace kromě standardního otáčkoměru, rychloměru a počítadla kilometrů se mají na této přístrojové desce zobrazovat. Mezi režimy zobrazení můžete rychle a snadno přepínat prostřednictvím multifunkčního volantu Vašeho Tiguana.Dle Vašich individuálních potřeb se mohou zobrazovat například podrobné jízdní informace nebo grafické znázornění funkce asistenčních systémů.

Vzhledem k využití sofistikované technologie, se informace zobrazují přehledným a flexibilním způsobem s optimálním využitím zobrazovací plochy: na ploše mezi kruhovými přístroji je dostatek prostoru pro doplňkové informace.

Volkswagen Tiguan - Trailer Assist
Volkswagen Tiguan - Trailer Assist
Trailer Assist
-

Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist"

Couvání s přívěsem se změní na oblíbenou zábavu.

Volitelný "Blind Spot" senzor s asistentem pro "vyparkování" Vás při změně jízdního pruhu varuje v rámci možností systému před automobily v tzv. "mrtvém úhlu". Při couvání z parkovacího místa sleduje prostor po stranách a za Vaším automobilem.

V případě, že se k Vám zezadu blíží jiné vozidlo a Vy ho nevidíte ve vnějším zpětném zrcátku ani ve vnitřním zrcátku pak se nachází v tzv. "mrtvém úhlu". Před změnou jízdního pruhu Vám v takové situaci pomůže buď staré a osvědčené ohlédnutí se přes rameno, nebo volitelný systém "Blind Spot" senzor. Ten Vás varuje již od rychlosti 15 km/h prostřednictvím světelné signalizace z LED diod ve vnějším zpětném zrcátku Vašeho vozu Golf Variant. Zapnete-li i přesto směrovku, začne LED signalizace blikat zvýšenou intenzitou světla a varuje Vás tak před vozidlem, které se nachází v tzv. "mrtvém úhlu".

V kombinaci s asistentem pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist" může systém "Blind Spot" senzor v rámci možností systému varovat řidiče před změnou jízdního pruhu dokonce i prostřednictvím protipohybu řízení.

Asistent pro "vyparkování" podporuje řidiče v rámci daných možností při couvání z řady stojících vozidel. Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje dopravu v příčném směru za automobilem. V případě, že se blíží jiné vozidlo, cyklista nebo chodec, zazní varovný signál a rozsvítí se varovné hlášení na displeji infotainment systému. Jestliže řidič na varování včas nereaguje, systém zabrzdí vozidlo a může tak zmírnit následky potenciální kolize nebo jí v optimálním případě zcela zabrání.

Volkswagen Tiguan - 4 kamery
Volkswagen Tiguan - 4 kamery
Area View
-

Pohled na okolí vozu "Area View"

Pomocí čtyř kamer zjistíte, co se děje kolem Vašeho automobilu.

Systém monitorování okolí vozu "Area View", který se dodává na přání, Vám zajistí dokonalý přehled. Pomocné pohledy snímané čtyřmi kamerami jsou přenášeny na displej Vašeho infotainment systému. Vy tak vidíte (v rámci prostoru snímaného objektivy kamer) i do míst, do kterých z místa řidiče vidět nemůžete. Lze tak například přesně nacouvat k oji přívěsu nebo se při couvání vyhnout překážkám. "Area View" je mimořádně komfortní v případě, že máte pouze omezený manévrovací prostor, neboť vidíte kolem dokola Vašeho vozu Volkswagen. Spojením obrazu ze všech čtyř kamer je navíc vypočítán obraz situace z ptačí perspektivy, který Vám v rámci prostoru snímaného kamerami ukazuje vše, co se děje v okolí Vašeho automobilu. To je velká výhoda zejména v těžkém terénu, kde se tak budete lépe orientovat.

Volkswagen Tiguan - Side Assist
Volkswagen Tiguan - Side Assist
Lane Assist
-

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist"

Udržujte své vozidlo v jízdním pruhu a zachovejte si přitom přehled.

Asistent "Lane Assist", který je součástí výbavy na přání, přispívá v rámci možností daných systémem, k tomu, aby nedošlo k nehodě z důvodu ztráty koncentrace. Prostřednictvím kamery zabudované v držáku vnitřního zpětného zrcátka je zachycováno vodorovné dopravní značení jízdního pruhu a vyhodnocována aktuální pozice automobilu. V případě, že Váš Volkswagen začne opouštět jízdní pruh, "Lane Assist" Vás na to upozorní lehkým protipohybem řízení. Je-li systém zapnutý, aktivuje se automaticky při rychlostech nad 65km/h. "Lane Assist" nereaguje v případě, že rychlost vozidla poklesne pod 60km/h nebo je-li zapnutý blinkr.