Kia - Digitální platforma ‚NVIDIA DRIVE‘
Značky skupiny HMG budou využívat digitální platformu

Značky skupiny HMG (Kia, Hyundai, Genesis) budou využívat digitální platformu ‚NVIDIA DRIVE‘ pro infotainment a palubní konektivitu s podporou umělé inteligence

Všechny nové modely skupiny HMG budou od roku 2022 standardně používat platformu ‚NVIDIA DRIVE‘

  • Technologie NVIDIA přináší zdokonalení nového operačního systému palubní konektivity ccOS (connected car Operating System)
  • Systém ccOS, určený pro všechny budoucí modely, je výsledkem vlastního vývoje skupiny HMG
  • Zahrnuje systémy palubního infotainmentu na softwarovém základě s možností opakované aktualizace bez omezení a podporou široké škály online služeb propojených vozidel

Společnosti Hyundai Motor Group (HMG) a NVIDIA dnes oznámily, že všechny budoucí modely značek Kia, Hyundai a Genesis budou od roku 2022 využívat digitální platformu palubní konektivity ‚NVIDIA DRIVE‘.

Technická spolupráce s firmou NVIDIA, která je celosvětovým leaderem oboru akcelerovaných výpočtů, umožní HMG vyvíjet vysoce výkonné počítačové systémy propojených vozidel pro příští generace modelů této automobilové skupiny. Systémem palubního infotainmentu (IVI) s využitím technologie NVIDIA DRIVE budou standardně vybaveny všechny budoucí modely. NVIDIA DRIVE zahrnuje hardware i balík nezávislých softwarových komponent, a umožňuje tak systémům palubního infotainmentu od HMG kombinovat služby audia, videa, navigace, konektivity a online služby propojených vozidel na bázi umělé inteligence (AI).

Prostřednictvím vysoce výkonné a energeticky úsporné platformy NVIDIA DRIVE budou příští modely značek uvedené automobilové skupiny nabízet zákazníkům bezproblémové a průběžné vylepšované uživatelské prostředí s palubními systémy za podpory umělé inteligence. Majitelé vozů Kia, Hyundai a Genesis tak budou moci využívat uživatelské prostředí se spoustou funkcí, definované neustále aktualizovaným softwarem AI.

NHyundai Motor Group spolupracuje s firmou NVIDIA od roku 2015, přičemž digitální platforma NVIDIA DRIVE již dnes tvoří základ vyspělých systémů palubního infotainmentu ve vozech Genesis GV80 a G80. Obě uvedené společnosti rovněž spolupracují na pokrokovém digitálním kokpitu, který by se měl představit koncem roku 2021. Dnešní oznámení znamená další posun spolupráce, kdy HMG pokládá základy systémů palubního infotainmentu s podporou širokého spektra budoucích aplikací a funkcí napříč celou modelovou řadou.

„NVIDIA již přes deset let obohacuje systémy palubního infotainmentu o funkce spotřební elektroniky a uživatelská rozhraní s detailní grafikou,“ uvedl Ali Kani, viceprezident pro autonomní vozidla ze společnosti NVIDIA. „Nyní opět tyto systémy proměňujeme prostřednictvím výkonné umělé inteligence, a pomáháme tak Hyundai Motor Group zvyšovat bezpečnost i přidanou hodnotu, jakožto i zákaznickou spokojenost po celou dobu životnosti vozidla.“

„V rámci HMG se zasazujeme přinášet vyšší přidanou hodnotu, bezpečnost, funkčnost a radost po celou dobu životnosti vozidla,“ uvedl Paul Choo, viceprezident divize Electronics Tech Unit ze společnosti HMG. „Digitální platforma NVIDIA DRIVE je prověřeným řešením – je výkonově přizpůsobitelné, energeticky úsporné a nabízí výkon na podporu nové generace vozidel definovaných prostřednictvím softwaru.“

Nový ccOS díky partnerské spolupráci s NVIDIA

HMG díky partnerské spolupráci s firmou NVIDIA bude moci všechny své budoucí modely vybavit novým operačním systémem propojených vozidel (ccOS). Nový systém ccOS z vlastního vývoje spojí velké množství různorodých dat produkovaných vozidlem a řadou palubních senzorů, jakožto i externích datových center pro vozidla s palubní konektivitou. Bude tak schopen poskytovat uživatelsky příjemnější a vysoce komfortní prostředí pro řidiče i zbytek posádky.

Součástí ccOS je integrovaná architektura pro novou digitální platformu služeb propojených vozidel (ccSP – ‚connected car Service Platform‘). ccSP představuje otevřenou platformu, jejímž prostřednictvím mohou majitelé vozidel využívat služby dalších partnerů z nejrůznějších oblastí.

ccOS bude využívat softwarové frameworky firmy NVIDIA k implementaci čtyř klíčových schopností IT:

  • ‚Vysoce výkonné výpočty‘ (HPC) s využitím grafických procesorů NVIDIA ke zpracování velkých objemů dat v rámci samotných vozidel i okolního prostředí, resp. dalšímu vylepšování schopností systémů s podporou moderních technologií IT, např. hlubokého učení.
  • ‚Seamless computing‘ (hladké výpočty), zajišťující nepřerušované poskytování služeb bez ohledu na to, zda je vozidlo v režimu online či offline. Vozidlo se připojuje k okolní infrastruktuře a chytrým zařízením tak, aby mohlo obohatit palubní prostředí o další uživatelské funkce a služby externích zařízení.
  • ‚Inteligentní výpočty‘, poskytující inteligentní služby na míru díky schopnosti správně rozpoznávat záměry řidiče a aktuální podmínky. ‚Bezpečné výpočty‘ na ochranu celého systému cestou sledování palubních systémů i externích sítí a oddělení dat souvisejících s bezpečností vozidla.

Díky nejnovějšímu vývoji na poli umělé inteligence a akcelerovaných výpočtů je dále možné, aby vozidla příští generace s výhodou využívala nové systémy, schopnosti a vylepšené bezpečnostní funkce, které lze přidávat i později po zakoupení vozidla. Budoucí vozidla s centralizovanou počítačovou architekturou na bázi softwaru lze aktualizovat po celou dobu jejich životnosti, a tak se majitelé mohou těšit vždy na nejnovější technologie digitálního kokpitu i další funkce a vlastnosti.

Skupina HMG oznámí podrobnější informace o plánovaném systému palubního infotainmentu a schopnostech systému ccOS v rámci dalších zpráv ke konkrétním modelům vozidel.

O společnosti NVIDIA

NVIDIA (kód na burze NASDAQ: NVDA) svým vynálezem grafického procesoru (GPU) v roce 1999 podnítila růst celého herního trhu PC, změnila pojetí moderní počítačové grafiky a spustila revoluci v oblasti paralelních výpočtů. Technologie hlubokého učení s využitím GPU pak o něco později podnítily prudký rozvoj moderní umělé inteligence – nové éry počítačového zpracování dat – kde grafické procesory fungují jako mozek počítačů, robotů a autonomních vozidel schopných vnímat a interpretovat okolní svět. Další informace naleznete na stránkách: http://nvidianews.nvidia.com/.