Volkswagen Touareg R-Line
Značka Volkswagen dosáhla milníku 30 milionů vozidel dodaných v Číně

Značka Volkswagen stanovila v listopadu třicetimiliontým dodaným vozidlem nový rekord v Číně – jubilejním vozidlem je model Touareg. Stephan Wöllenstein, vedoucí značky Volkswagen v Číně: „Je to neopakovatelná událost a jednoznačný důkaz důvěry všech našich čínských zákazníků v uplynulých letech.“ Produktová ofenziva značky Volkswagen bude pokračovat uvedením pěti nových modelů jen v roce 2019; nabídka elektromobilů se zdvojnásobí.

Volkswagen zintenzivňuje své aktivity v Číně a zatraktivňuje nabídku své značky v rámci iniciativy "Move Forward". V roce 2018 posílilo sortiment produktů značky ne méně než devět nových modelů. Stephan Wöllenstein, vedoucí značky Volkswagen v Číně, ve svém projevu u příležitosti autosalonu Auto Guangzhou 2018 řekl: "V listopadu jsme dodáním třicetimiliontého Volkswagenu, jímž byl Touareg, zákazníkovi v Číně dosáhli fantastického milníku. Abychom i nadále, jako již mnoho let, zůstali první volbou pro zákazníky na čínském automobilovém trhu, budeme v roce 2019 pokračovat v naší produktové ofenzivě."

V roce 1985 dodal Volkswagen, jako jedna z průkopnických automobilových značek v Číně, přibližně 2000 vozidel čínským zákazníkům - a to na trhu, na němž bylo celkem 5100 vozidel. Do roku 1992 dosáhl kumulativní počet dodaných vozidel společnosti Volkswagen China již 100 000 a v roce 1997 překročil celkový počet zákazníků značky Volkswagen hranici jednoho milionu. Pětimiliontého a desetimiliontého zákazníka přivítal Volkswagen v roce 2006, resp. 2011, zatímco v roce 2015 vyjel na čínské silnice již dvacetimiliontý Volkswagen. Jen o tři roky později oslavil Volkswagen dodání dalších 10 milionů vozidel své značky. V listopadu si tak automobil Volkswagen vybral již třicetimiliontý čínský zákazník. "Je to neopakovatelná událost a jednoznačný důkaz důvěry všech našich čínských zákazníků v uplynulých letech," řekl Wöllenstein.

Společně s partnery ve společných podnicích FAW-Volkswagen a SAIC VOLKSWAGEN se značka upsala cíli nabízet čínským spotřebitelům ještě širší výběr, který reaguje na jejich měnící se požadavky. Volkswagen již prozradil, že v roce 2019 uvede na trh pět dalších modelů, z toho tři SUV. Wöllenstein k tomu dodává: "S našimi společnými podniky zvýšíme také naše úsilí v rámci naší elektromobilové ofenzivy 2019, a to uvedením tří lokálně vyráběných elektrických verzí známých modelů Volkswagen. Kromě toho zařadíme do nabídky také jeden externě nabíjitelný hybridní model z lokální výroby a dovážený model Volkswagen Touareg Plug-in Hybrid."