Škoda
Škoda

Změny ve vedení oddělení Komunikace společnosti Škoda Auto

Tom Drechsler, který do března 2023 působil jako šéfredaktor časopisu AUTO BILD a jednatel skupiny AUTO BILD Group, se od 1. července ujme vedení oddělení Komunikace společnosti Škoda Auto. Na této pozici vystřídá zkušenou novinářku a manažerku komunikace Ariane Kilian, která z osobních důvodů dočasně opouští koncern Volkswagen.

Klaus Zellmer - předseda představenstva Škoda Auto

"Ariane Kilian zásadně ovlivnila komunikační strategii Škoda Auto. Vedla inovativní kampaně, jako například naši elektrickou ofenzívu prostřednictvím projektů Explore More a Let’s Explore, a vytvořila pro značku Škoda pozici orientovanou na budoucnost. Její odborné znalosti, kreativita a nasazení stanovily pro naši automobilku nová měřítka. Respektuji a chápu její rozhodnutí upřednostnit nyní svůj osobní život. Zároveň mě těší, že se nám v osobě Toma Drechslera podařilo získat zkušeného odborníka v oblasti automobilového průmyslu a komunikace."

Ariane Kilian

"Děkuji Klausi Zellmerovi za důvěru a tvůrčí spolupráci. Jsem přesvědčena, že Tom Drechsler bude úspěšně pokračovat v budování pozice Škoda Auto v éře elektromobility. Může se opřít o silný a motivovaný tým oddělení Komunikace. Celému týmu i všem zaměstnancům společnosti Škoda Auto srdečně děkuji za dobu strávenou v České republice!"

Ariane Kilian se ujala vedení oddělení Komunikace v červnu 2022, tedy v době, kdy Klaus Zellmer převzal funkci předsedy představenstva Škoda Auto. Vystudovaná novinářka působí v koncernu Volkswagen od roku 2006. Předtím pracovala v nakladatelství Burda, deníku Frankfurter Rundschau a jako tisková mluvčí v Německém spolkovém sněmu. Mimo jiné vedla tým Interní komunikace koncernu Volkswagen, jakož i oddělení Komunikace společnosti Volkswagen Group Components a koncernovou divizi Technik. Zde zásadním způsobem utvářela interní a externí komunikaci v oblasti transformace směrem k elektromobilitě a výrobě bateriových systémů.

Tom Drechsler převezme vedení oddělení Komunikace ve společnosti Škoda Auto od 1. července 2023. Tento zkušený novinář zahájil svou kariéru v Lüneburgu a v roce 1991 nastoupil do nakladatelství Axel Springer Verlag. Drechsler zastával různé vedoucí pozice, například politického redaktora časopisu BILD a zástupce šéfredaktora časopisu BILD am SONNTAG. Od srpna 2017 do února 2023 působil jako šéfredaktor a jednatel magazínu AUTO BILD, kde nesl odpovědnost za motoristická témata napříč značkami ve všech periodikách skupiny BILD.