ŠKODA - BERNHARD MAIER
Změna ve vedení společnosti Škoda AUTO a.s.

Dosavadní předseda představenstva Bernhard Maier ukončí svou dlouholetou úspěšnou činnost ve společnosti Škoda AUTO a.s.

Bernhard Maier k 31. červenci 2020, po téměř pěti letech v čele společnosti Škoda AUTO a.s., opouští pozici předsedy představenstva.

Bernhard Maier zahájil svou kariéru v roce 1984 ve společnosti Nixdorf Computer AG. V letech 1988 až 2001 pracoval pro společnost BMW AG na různých vedoucích pozicích v Německu i v zahraničí, stal se mimo jiné i vedoucím projektu mezinárodní strategie značek. V roce 2001 převzal Bernhard Maier funkci ředitele společnosti Porsche Deutschland GmbH, v 2010 byl jmenován členem představenstva společnosti Dr. Ing. h. c. F. Porsche AG za oblast prodeje a marketingu. V této funkci Bernhard Maier výrazně modernizoval obchodní a prodejní organizaci. Pod jeho vedením se podařilo výrazně rozšířit mezinárodní prodejní organizaci a v celosvětovém měřítku zvýšit objem dodávek zákazníkům na trojnásobek. V listopadu 2015 byl Bernhard Maier povolán do funkce předsedy představenstva společnosti Škoda AUTO a.s. Podstatnými aspekty nového směřování podniku v rámci Strategie 2025+ byly tematické oblasti elektromobilita, digitalizace a konektivita, nové služby související s mobilitou a spuštění produktové ofenzívy značky. Pod vedením Bernharda Maiera uvedla Škoda na trh důležité modely Kodiaq, Karoq, Kamiq a Scala a vyvinula model Enyaq iV, který je prvním modelem vyvíjeným od počátku pro čistě elektrický pohon. Dále značka zvýšila dodávky vozů zákazníkům na přibližně 1,3 milionu vozů ročně a dosáhla rekordních hodnot tržeb i provozního zisku.

Předseda představenstva Volkswagen AG a předseda dozorčí rady Škoda AUTO a.s. Herbert Diess Bernhardu Maierovi poděkoval za jeho vynikající práci pro koncern Volkswagen a společnost Škoda AUTO a.s.: „Bernhard Maier je jedním z nejzkušenějších manažerů v koncernu Volkswagen. Ve funkci předsedy představenstva společnosti Škoda AUTO výrazně přispěl k dalšímu vyprofilování značky. Jeho léta ve společnosti Škoda AUTO patří mezi ta nejúspěšnější v celé 125leté historii automobilky. Za to i za téměř dvě desítky mimořádně úspěšných let, nejprve ve společnosti Porsche a poté ve Škoda AUTO Bernhardu Maierovi děkuji.“