Hyundai Kona
Hyundai Kona

Zcela nová KONA vstoupila na český trh

  • Výrazně zvětšená nová generace kompaktního SUV přichází do prodeje za ceny od 539 990 Kč.
  • KONA přichází v pěti výbavových stupních včetně sportovních variant N Line, které budou nově dostupné pro všechny typy pohonných jednotek.
  • Zájemci mohou vybírat z benzinových motorizací 1,6 a 1,0 T-GDI a full hybridu 1,6 GDI, zatímco čistě elektrické provedení, již tradičně vyráběné v ČR, se očekává v srpnu.
  • Česká premiéra modelu proběhla o víkendu na automobilové slavnosti Legendy.

Víkendová automobilová slavnost Legendy hostila českou premiéru zcela nového modelu Hyundai KONA, který přichází na český trh za ceny od 539 990 Kč a ve třech základních výbavových stupních, doplněných o dvě sportovní varianty N Line.

Nová KONA oproti své předchozí generaci významně povyrostla (je v závislosti na provedení minimálně o 150 mm delší, o 25 mm širší, o 20 mm vyšší, rozvor byl prodloužen o 60 mm). Zvýšila se také její praktičnost - například díky zvětšenému zavazadlovému prostoru s objemem 466 litrů a děleným opěradlům ve druhé řadě sedadel v poměru 40:20:40, s nimiž lze ve voze převážet i dlouhé předměty, četné odkládací prostory pak pojmou plno nezbytností.

Nová KONA již v základní výbavě disponuje celou řadou moderních technologií. Každý vůz je vybaven integrovanou navigací nové generace s 12,3“ dotykovým displejem a funkcí bezdrátových automatických aktualizací mapových podkladů, softwaru hlavní navigační jednotky i všech řídících jednotek vozu. Jako první vůz v nabídce značky v Evropě navíc KONA umožňuje odemykání, zamykání a startování kompatibilním chytrým mobilním telefonem či hodinkami, pomocí tzv. digitálního klíče.

Výkonné i úsporné motorizace

Základem nabídky motorů zcela nového modelu KONA je benzinový motor 1,0 T-GDI o výkonu 120 koní, jenž lze kombinovat se šestistupňovou manuální či sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou DCT.

Silnější benzinový motor v nabídce - 1,6 T-GDI - disponuje výkonem 198 koní a v jeho případě lze volit pohon předních nebo všech čtyř kol. I zde je možné vybírat mezi šestistupňovou manuální převodovkou, která je dostupná výhradně s pohonem přední nápravy, a sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou DCT.

Hybridní varianta pohonu je tvořena benzinovým motorem 1,6 GDI v kombinaci s 32kW elektromotorem a šestistupňovým dvouspojkovým automatem. Je dostupná s pohonem předních kol, přičemž nabídne systémový výkon 141 koní a točivý moment 265 Nm.

Bohatá výbava již ve standardu

Nabídka začíná vstupním výbavovým stupněm Comfort, který zahrnuje reflektorové Bi-LED přední světlomety, manuální klimatizaci, přední a zadní parkovací senzory a zadní parkovací kameru, tempomat, integrovanou navigaci s 12,3“ displejem a funkcí Android Auto či Apple CarPlay, bezklíčový přístup do vozu a startování a širokou paletu asistenčních systémů pro maximální bezpečnost.

Ceny výbavového stupně Comfort začínají na 559 990 Kč pro variantu s motorem 1,0 T-GDI a manuální převodovkou.

Výbavový stupeň Comfort lze navíc doplnit volitelným paketem Club za 25 000 Kč, který obsahuje 16“ kola z lehké slitiny, kožený volant a hlavici řadicí páky, či elektrickou bederní opěrku v sedadle řidiče.

V případě, že zákazník oželí Hyundai benefity, konkrétně sadu čtyř zimních pneumatik a mimořádně zvýhodněné varianty značkového financování, je cena za hotové snížena o dodatečných 20 tisíc Kč na 539 990 Kč. Tato nabídka platí výhradně pro nejdostupnější variantu Comfort s motorem 1,0 T-GDi bez paketu Club.

Výbavový stupeň Smart přidává oproti Comfort s paketem Club navíc 17“ kola z lehké slitiny, vyhřívání předních sedadel a volantu, dvouzónovou automatickou klimatizaci, elektricky sklopná vnější zrcátka či funkci bezdrátového nabíjení mobilního telefonu. Model KONA lze ve výbavě Smart pořídit za ceny od 609 990 Kč.

Výbavu Smart lze volitelně doplnit příplatkovým paketem Technology, který přidává zatmavená zadní skla, výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce, systémy aktivního sledování mrtvého úhlu BCA včetně aktivního upozornění na projíždějící vozidla při couvání RCCA či varováním před projíždějícími vozy při vystupování SEW a také hlavní novinku - digitální klíč.

Ten umožňuje odemykání, zamykání a startování pomocí kompatibilního mobilního telefonu či chytrých hodinek, přičemž přístup k vozu může jeho majitel sdílet až s třemi dalšími uživateli. V nabídce značky Hyundai v Evropě je tato funkce k dispozici vůbec poprvé.

Vrcholný výbavový stupeň Style za ceny od 669 990 Kč mimo jiné obsahuje projektorové full-LED přední světlomety, elektricky nastavitelná přední sedadla či elektricky ovládané 5. dveře s bezdotykovým ovládáním. Výbavový stupeň Style však přináší i designové změny, například LED světelnou lištu nad maskou chladiče probíhající po celé šířce vozu nebo LED ambientní osvětlení v interiéru.

Nejnáročnější uživatelé mohou navíc zvolit doplňkový paket Premium s koženým čalouněním sedadel, ventilací předních sedadel, prémiovým audiosystémem Bose, kamerovým sledováním mrtvého úhlu, 360° kamerovým systémem a dalšími exkluzivními prvky výbavy. Příplatek za volitelný paket Premium činí 70 000 Kč.

Výbava pro příznivce sportovního stylu

Sportovně smýšlející zákazníci si mohou zvolit větší dávku stylu a vybrat si jeden ze dvou výbavových stupňů – N Line nebo N Line Style.

Ty vycházejí z výbavových stupňů Smart, resp. Style, nad jejich rámec však přinášejí změny interiéru a exteriéru s atraktivním sportovním nádechem včetně unikátních kol z lehkých slitin.

Cenovka stupně N Line začíná na 639 990 Kč, výbava N Line Style lze pořídit od 699 990 Kč. K dispozici jsou pro všechny motorizace, včetně plně hybridní varianty.

Nový model lze objednávat od 29. května, první vozy u autorizovaných partnerů očekáváme na konci června. Uvedení čistě elektrické verze z výrobního závodu HMMC v Nošovicích předpokládáme v srpnu 2023.

Hyundai KONA

novy hyundai kona 03 800 novy hyundai kona 01 800

novy hyundai kona 05 800 novy hyundai kona 06 800