Škoda - Ukliďme Česko
Škoda - Ukliďme Česko

Zaměstnanci Škoda Auto se opět zúčastní akce Ukliďme Česko

Do tradiční celorepublikové výzvy se zapojí zaměstnanci a jejich blízcí a pomohou s úklidem přírody v okolí výrobních závodů.

Zaměstnanci společnosti Škoda Auto se znovu účastní výzvy Ukliďme Česko a jako dobrovolníci spolu se svými blízkými vyrážejí na pomoc přírodě v okolí výrobních závodů. Po dubnovém sběru odpadků poblíž závodu v Mladé Boleslavi se do akce zapojí i zaměstnanci v Kvasinách a ve Vrchlabí a ve spolupráci s místními ochranáři pomohou se sběrem odpadků v turisticky exponovaných oblastech. Škoda Auto spolu s Odbory KOVO dlouhodobě podporuje jak kroky na ochranu životního prostředí, tak dobrovolnické aktivity svých zaměstnanců.

Michal Kadera - vedoucí vnějších vztahů společnosti Škoda Auto

"Výzva Ukliďme Česko je skvělou příležitostí, jak se zapojit do místních aktivit na ochranu životního prostředí. Škoda Auto se letos účastní již devátým rokem a pomoc přírodním lokalitám v okolí našich výrobních závodů je tak již pevnou součástí naší společenské odpovědnosti."

Zaměstnanci z Mladé Boleslavi se na celorepublikovém sběru odpadků podíleli již v dubnu, v případě vzácných podhorských oblastí je však kvůli pozvolnějšímu nástupu jara a ohleduplnosti k přírodě vhodnější zvolit pozdější termín. Stejně jako v minulých letech se i letos Škoda Auto spojila s místními ochranáři, kteří mají vytipované vhodné lokality a vědí, kde je pomoc dobrovolníků nejvíce potřeba.

Zájemci z Kvasin ve spolupráci se Správou chráněné krajinné oblasti Orlické hory a Svazem ochránců přírody Prorubky vyrazí v neděli 14. května do Luisina údolí, kde bude sběr odpadků probíhat od 9 hodin a sraz proběhne přímo na parkovišti v Luisině údolí. Registrovat se na akci v Luisině údolí mohou zájemci prostřednictvím formuláře zde.

Kolegové z Vrchlabí se na pomoc přírodě vydají v sobotu 3. června do nejvíce zatěžovaných oblastí v okolí Špindlerova Mlýna. Tuto lokalitu vybrala Správa Krkonošského národního parku a sraz zájemců je v 9 hodin v severní části města u budovy s číslem popisným 275.

Registrace pro zaměstnance společnosti Škoda Auto probíhá prostřednictvím interního webového portálu či na stránkách Správy KRNAP, dobrovolníci z řad veřejnosti se mohou připojit na webových stránkách akce Ukliďme Česko www.uklidmecesko.cz.

Škoda Auto je partnerem výzvy Ukliďme Česko již od roku 2015 a její zaměstnanci pomáhají se sběrem odpadků v přírodě jak na jaře, tak na podzim – před začátkem turistické sezony i po jejím skončení. K dispozici mají ochranné a úklidové pomůcky jako pytle, rukavice či dezinfekci. Dobrovolnické akce se pravidelně účastní stovky zaměstnanců, kteří například vloni jen během jarních úklidů shromáždili bezmála 18 tun odpadků.