Zaměstnanci KIA MOTORS CZECH
Zaměstnanci KIA MOTORS CZECH pomohli v rámci dobrovolnické akce ve štěrboholském Klokánku
  • Kia podporuje CSR aktivity už více než 10 let, kdy zahájila spolupráci s Nadací Naše dítě
  • Výmalby 5 pokojů o výměře přes 125 m 2 se zúčastnilo 10 zaměstnanců společnosti
  • Dobrovolnictví je nedílnou součástí společenské odpovědnosti značky Kia

Praha, 23. května 2019 – Zaměstnanci společnosti KIA MOTORS CZECH se v rámci dobročinných aktivit pořádaných u příležitosti oslav desetiletého partnerství s Nadací Naše dítě aktivně zapojili do výmalby bytové jednotky v Klokánku v pražských Štěrboholech, který je spravovaný Fondem ohrožených dětí. V úterý 21. května opustilo deset zaměstnanců společnosti své běžné pracovní a manažerské úkoly, aby přispěli k přípravě azylového domu pro opuštěné a týrané děti na Den otevřených dveří, který Klokánek-Štěrboholy pořádá v pátek 31. května.

„Válečky, špachtle, sádra, barvy, štafle, rukavice a pracovní oblečení si obléklo celkem 10 dobrovolníků napříč pěti odděleními z celé firmy. Cílem naší pomoci byl azylový dům pro opuštěné, týrané či jinak znevýhodněné děti, které v Klokánku zůstávají do doby, než se mohou vrátit do svých rodin, či než je jim nalezena rodina nová. Celkem bylo nutné vymalovat 5 místností o celkové plošné velikosti 125 m 2 ,“ popisuje zapojení zaměstnanců Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR manažerka společnosti KIA MOTORS CZECH.

Společnost se letos kromě pravidelné finanční podpory dětí v rámci oslav desetiletého jubilea zapojuje i do aktivní pomoci neziskovým organizacím, které se o postižené děti starají. První organizovanou akcí byla odborná beseda s neziskovými organizacemi a vybranými hosty s cílem zvýšit povědomí a porozumění autismu. Další setkání odborníků proběhne na podzim tohoto roku u příležitosti mezinárodního dne mozkové obrny. Kromě pořádání odborných besed se zaměstnanci českého zastoupení značky Kia aktivně zapojí do dobročinných aktivit na půdě neziskových organizací, které o pomoc projevily zájem.