VW - Flotila pro zaměstnance
Zátěžový test v každodenním provozu:

Zátěžový test v každodenním provozu: Zaměstnanci v Sasku zahájili provoz flotily 150 vozů ID.3

Rozsáhlá zkušební fáze se zaměřením na praktičnost v každodenním provozu přispěje k zajištění nejvyšší kvality modelu ID.31 před uvedením na trh. Systematické vyhodnocování provozních dat po dobu několika měsíců. Člen představenstva Ulbrich: „Rozmanité provozní profily před uvedením modelu ID.3 na evropský trh jsou pro nás extrémně cenné a otvírají potenciál pro další optimalizace.“

VPro vybrané zaměstnance společnosti Volkswagen Sachsen začíná elektromobilita budoucnosti již nyní, protože po dobu několika týdnů budou jezdit v každodenním provozu s elektromobilem Volkswagen ID.3 - a to ještě před oficiálním zahájením dodávek prvních vozů zákazníkům na začátku září. Pro zaměstnance tří saských závodů Volkswagen bylo rezervováno celkem 150 vozů ID.3, vyrobených v Cvikově. V každodenním zkušebním provozu v reálných podmínkách budou vyhodnocována anonymizovaná data o způsobu používání a provozních vlastnostech modelu ID.3. Volkswagen tak bude v průběhu nadcházejících měsíců průběžně dostávat dodatečné informace o statisících ujetých kilometrů.

Flotila pro zaměstnance: První vozy ID.3 byly v cvikovském výrobním závodě předány zkušebním řidičům z Cvikova

"Dodatečné provozní testy před celoevropským uvedením modelu ID.3 na trh jsou pro nás extrémně cenné," říká Thomas Ulbrich, člen představenstva, odpovědný za elektromobilitu značky Volkswagen. "Navíc obdržíme také osobní dojmy našich zaměstnanců. Díky tomu bude náš tým v Cvikově vyrábět vozy ID.3 v nejvyšší možné kvalitě a současně významným způsobem přispěje k dalšímu vývoji tohoto elektromobilu a jeho techniky."

Modelem ID.3 stanovuje Volkswagen nová měřítka. ID.3 je prvním automobilem na světě, který je vyráběn a dodáván zákazníkům s neutrální bilancí emisí CO2. Nový elektromobil nabízí dynamické jízdní vlastnosti, dlouhý dojezd a velkorysý prostor v interiéru. Volkswagen činí s modelem ID.3 elektromobilitu cenově dostupnou pro miliony lidí. V závislosti na variantě jsou celkové výdaje včetně pořizovacích a provozních nákladů porovnatelné s vozy, poháněnými spalovacími motory.

Dobrovolná účast na základě losování

Flotila elektromobilů ID.3 ze Saska zahrnuje 150 vozidel, která budou v průběhu nadcházejících týdnů poskytnuta v několika vlnách zaměstnancům společnosti Volkswagen z Cvikova, Saské Kamenice a Drážďan. Dobrovolní zkušební řidiči byli vybráni losováním. Zkušební vozidla nejsou ještě vybavena finální verzí softwaru a v průběhu zkušebního provozu budou aktualizována.

Ohlasy některých zaměstnanců:

Robert Zergiebel, závod na výrobu automobilů v Cvikově: "Mám velkou radost, že budu jedním z prvních, kteří si budou užívat řízení našeho nového produktu na silnicích. Jsem přesvědčen o tom, že ID.3 bude přitahovat velmi mnoho pohledů."

Axel Blechschmidt, motorárna v Saské Kamenici: "Těším se na flotilu vozů pro zaměstnance, protože budu mít jako jeden z prvních příležitost otestovat ID.3. Považuji za důležité, že moje zkušenosti poslouží k dalšímu zdokonalení tohoto elektromobilu."

Carolina Pfeifferová, Skleněná manufaktura Drážďany: "Auta mě zajímají odjakživa a vždy jsem zvědavá na nové modely. Za volantem trávím hodně času, a tak s napětím očekávám, jak je ID.3 připravený na každodenní provoz - od prostornosti přes dojezd až po digitální služby."

Miliardové investice do elektromobility

V září budou zákazníkům předány první vozy ID.3 1st Edition, jejichž výroba je limitována na 30 000 exemplářů. Od tohoto okamžiku bude ID.3 jezdit po silnicích ve většině zemí EU. Značka Volkswagen plánuje v rámci své elektrické ofenzivy nabízet od roku 2022 elektromobily ve všech významných segmentech automobilového trhu. Volkswagen se v následujících letech stane na globálním trhu lídrem v oblasti elektromobility, a za tím účelem investuje do roku 2024 v rámci celého koncernu 33 miliard eur. Z této částky připadá 11 miliard eur jen na značku Volkswagen, která počítá s tím, že v roce 2025 vyrobí 1,5 milionu elektromobilů. Dlouhodobým cílem - do roku 2050 - je kompletní "dekarbonizace" produktové řady.

Závod na výrobu automobilů v Cvikově byl jako první výrobní areál značky Volkswagen přebudován na největší a nejvýkonnější továrnu pro elektromobily v Evropě a v transformaci globální výrobní sítě značky Volkswagen hraje průkopnickou roli. Kromě výroby ve Cvikově a od roku 2021 také v Drážďanech se na produkci modelu ID.3 podílejí také závody pro výrobu komponentů v Braunschweigu, Kasselu, Salzgitteru a Wolfsburgu. V nich vznikají důležité montážní celky, jakými jsou elektrické pohony nebo akumulátorové systémy. Závody vyrábějící automobily v Emdenu a Hannoveru budou rovněž rekonstruovány, aby v nich mohla být od roku 2022 zahájena výroba elektromobilů.

Produkce dalšího modelu z rodiny ID., prvního zcela elektricky poháněného SUV ID.42, bude zahájena letos v Cvikově. Stejně jako ID.3 bude i model ID.4 vyráběn s neutrální bilancí emisí CO2, aby mohl být zákazníkům předáván s neutrálním vlivem na klima.

1) ID.3 - spotřeba elektrické energie v kombinovaném cyklu EU v kWh/100 km: 14,5; emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+

2) ID.4 - studie