VW Užitkové vozy prezentuje další skici nového modelu Caddy

VW Caddy 5
VW Caddy 5

Dynamické, sebevědomé, sportovní a přitom praktické: Nové modely Caddy a Caddy Cargo. Inovativní a přesto 100% Caddy: Městský lehký užitkový vůz a rodinné MPV zpřístupní nové dimenze. Více asistenčních systémů a zcela nová úroveň digitalizace pro zákazníky.

Pátá generace modelu Volkswagen Caddy bude zcela novým automobilem, který splní mnohem víc než jen obvyklé požadavky. Pozornosti konstruktérů neunikl jediný detail. Nový Caddy bude díky tomu znovu vozidlem, které bude udávat měřítka v segmentu městských lehkých užitkových vozů a rodinných MPV pro soukromé využití. Prostorově velkorysý Caddy páté generace bude nabízen se dvěma rozvory a je připraven splnit veškerá tradiční přání ohledně rozmanitých možností přepravy a vysokou mírou svobody usnadnit každodenní život řemeslníků, poskytovatelů služeb nebo rodin.

Aktuální skici nového modelu Caddy jsou ještě konkrétnější. Již nyní je jisté, že budoucí malý lehký užitkový vůz značky Volkswagen Užitkové vozy přinese v průběhu letošního roku zásadní změny. Verze Caddy Cargo bude ve svém segmentu, jenž se vyznačuje především funkčností a praktičností, vyčnívat s novým sebevědomím. Její skica konkrétně ukazuje mírně klesající linii střechy směrem k zádi, prodloužený rozvor krátké verze a větší kola, dodávaná na přání. Také design světlometů LED je velmi inovativní. Přední světlomety nechávají masku chladiče vizuálně vyčnívat více do prostoru a přímo navazují na sportovně elegantní boční linie karoserie. Skica nového modelu Caddy navíc již zřetelně odhaluje vertikálně uspořádané, štíhlé svítilny na zádi. Vše je tedy jiné, velký objem nákladového prostoru a mimořádná variabilita však zůstaly zachovány. Caddy si tedy ponechává vše, čím byl pro své zákazníky vždy atraktivní. Zkrátka: 100% nový, 100% Caddy.

Sportovnějším charakterem se vyznačuje rovněž osobní varianta. Verze s krátkým rozvorem zaujme suverénnějším vzhledem, k němuž přispívá větší šířka a délka karoserie. Nový Caddy tak bude zajímavou a praktickou alternativou nejen pro sportovce a zákazníky s aktivním životním stylem. Přitažlivým prvkem je bezesporu také obrovské skleněné panoramatické střešní okno, které je největší ve svém segmentu. Nový Caddy dává na odiv svůj sportovně štíhlý design, charakterizovaný suverénním, jednolitým vzhledem. To vše je jasným znamením, že nový Caddy přijíždí na start s ambicí být měřítkem své třídy.

Nový Caddy navíc nabídne ve třídě městských lehkých užitkových vozů a rodinných MPV dosud nevídaný počet asistenčních systémů. Nový Caddy je stále online. Neustále připojen k síti, s informacemi v reálném čase.

Nový model Caddy bude poprvé představen světové veřejnosti na konci února 2020, a to jako užitková verze i rodinné MPV. Podrobnější informace budou zveřejněny později.