Volkswagen uzavřel mimořádně úspěšný srpen

3404 registrací, nárůst o 114,1 %, neohrožená jednička mezi dováženými značkami s tržním podílem 12,2 %. Vedení úspěšné divize přebírá od Jiřího Jantače nástupce Jiří Štoček. Srpnovým bestsellerem se stal Tiguan s 964 kusy. Celoroční nárůst registrací o 5,6 % na celkových 19 640 vozů.

Volkswagen pokračoval po velmi úspěšném červenci v mimořádně dynamickém růstu i během srpna. Díky razantnímu meziročnímu nárůstu registrací o více než 114 % na 3404 vozidel vzrostl tržní podíl značky Volkswagen na 12,2 %. Více než třetina registrací připadá na modely Tiguan a T-Roc v oblíbeném segmentu SUV.

"V srpnu se na českém trhu skvěle dařilo téměř všem modelům z našeho silného portfolia. Stále důležitější roli hraje segment SUV, v němž v srpnu zářily naše modely Tiguan a T-Roc. Jejich podíl na celkovém počtu registrací naší značky se vyšplhal na téměř 38 %," komentuje úspěšný prázdninový měsíc odcházející ředitel divize Volkswagen osobní vozy, Jiří Jantač. "Jsem šťastný, že se můžu rozloučit takto rekordními výsledky a předat žezlo svému nástupci, kterému přeji hodně zdaru. Chtěl bych zároveň poděkovat celému týmu, s nímž mi bylo ctí spolupracovat," dodává Jantač. "Mám velkou radost, že přebírám vedení divize Volkswagen osobní vozy od Jiřího Jantače v atmosféře enormního růstu, který přinesly oba letní měsíce a těším se na příležitost dále upevňovat vedoucí pozici značky Volkswagen" říká Jiří Štoček, nový ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

V srpnu 2018 bylo v České republice registrováno 3404 nových osobních vozů Volkswagen. To je o 1814 vozů, resp. 114,1 % více než ve stejném období loňského roku. Volkswagen si tak upevnil své dlouhodobé postavení jedničky mezi dováženými značkami na českém trhu, na němž dosáhl v srpnu tržního podílu 12,2 %. Od ledna do konce srpna 2018 bylo registrováno celkem 19 640 nových vozů značky Volkswagen, což představuje nárůst o výrazných 5,6 %. Zvýšil se i tržní podíl značky na celkových 10,16 % (2017: 10,04 %).

Srpnový žebříček nejprodávanějších modelů Volkswagen na českém trhu vede Tiguan (964 vozů), následovaný modely Golf s 611 vozy (767 vozů včetně kompaktního MPV Golf Sportsvan), Polo (329 vozů), T-Roc (320 vozů), Passat (223 vozů), Touran (193 vozů) a Arteon (96 vozů).

Hlavní novinka roku, vlajková loď Volkswagen Touareg, se na trhu skvěle etablovala. V srpnu se luxusního SUV prodalo 33 kusů, celkem pak již pozoruhodných 264 vozů, což je vzhledem k pozici tohoto technologiemi nabitého automobilu skvělý úspěch. Zákazníci u něj oceňují zejména inovativní Innovision Cocpit, inteligentní LED světlomety IQ. Light, noční vidění, ale také praktické věci jako schopnost táhnout přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny.

Volkswagen Tiguan boduje u českých zákazníků svou robustní konstrukcí, spolehlivou inovativní technikou, atraktivním designem a mimořádným komfortem i bezpečností ve spojení s všestranně využitelným interiérem, který nabízí ve verzi Allspace prostor pro až sedm cestujících. V populárním segmentu SUV boduje také loni představený T-Roc s rozsáhlými možnostmi individualizace a kompaktními rozměry pro městský provoz. Volkswagen připravuje další rozšíření nabídky v segmentu SUV o nový model T-Cross s délkou jen mírně přesahující hranici 4 metrů, který bude uveden na český trh v první polovině roku 2019.

vw touaregVolkswagen Golf přesvědčil o svých všestranných kvalitách 767 zákazníků. Prodává se trvale skvěle včetně akčních verzí Maraton Edition.

vw touaregVolkswagen Touareg nastoupil na český trh ve velkém stylu. Vlajková loď plná špičkových technologií si zatím našla 264 zákazníků.