Abeceda od Ženevského jezera: Amarok, „Bulli“ a Cargo e-Bike ukazují širokou nabídku značky Volkswagen Užitkové vozy

Volkswagen Amarok

Speciální model Amarok Aventura Black Style. Multivan 6.1 – digitalizovaný a síťově propojený. CARGO e-BIKE – moderní nákladní jízdní kolo jako specialista do města.

Volkswagen Užitkové vozy vystavuje na Ženevském autosalonu (7. až 17. března) nový model Multivan 6.11). Velká modernizace bestselleru přichází s mnoha novými asistenčními systémy, poprvé nabízí digitální přístroje a přesvědčí novou generací informačních a zábavních systémů s trvalým přístupem k internetu. V hale 2 si mohou návštěvníci prohlédnout speciální edici Black Style na základě modelu Amarok Aventura, ale také nejneobvyklejší model hannoverského specialisty na užitková vozidla: CARGO e-BIKE, inovativní nákladní jízdní kolo s elektrickým pohonem.

Dr. Thomas Sedran, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, k tomu říká: Nový Multivan 6.1 je nejlepší 'Bulli' všech dob. Historicky velmi dobrý vůz jsme vylepšili nejmodernější technikou v oblastech asistenčních, informačních a zábavních systémů a konektivity. Elektromechanický posilovač řízení otvírá verzi 6.1 přístup k záplavě důležitých nových asistenčních systémů. Multivan 6.1 je navíc prvním modelem značky s novým digitálním panelem přístrojů 'Digital Cockpit'. Další digitalizací jsou funkce webového rádia, streamování a nové internetové služby díky informačnímu a zábavnímu systému s integrovanou kartou eSIM. S modelem Multivan 6.1 tak chceme stanovit nová měřítka ohledně bezpečnosti a komfortu." Pohon zajišťují nejnovější motory TDI (90 až 199 k, Euro 6d-TEMP). Novinkou v nové modelové řadě Transporter je navíc výhradně elektrický pohon. Nový Multivan 6.1 bude v České republice uveden na trh na podzim 2019.

Volkswagen Užitkové vozy bude nabízet inovativní vozy s nulovými emisemi v téměř všech segmentech. Hannoverská značka proto vyvinula své první elektrické nákladní jízdní kolo: CARGO e-BIKE. Inovativní technika naklánění a uprostřed uložený elektromotor o výkonu 250 W (48 V) podporuje jezdce do rychlosti jízdy až 25 km/h. Užitečná hmotnost (včetně jezdce) je 210 kg. Výsledkem je progresivní dopravní prostředek pro doručování zásilek a zboží. Bílý CARGO e-BIKE se objeví na prvních trzích již v létě 2019.

Naproti tomu černé prvky dominují novému stylistickému paketu Amarok "Black Style", který dodává pick-upu mimořádný vzhled. Výbavové linie Highline a Aventura lze individualizovat elegantně černými rámy v oblasti bočních prahů, ochranným obloukem za kabinou, vnějšími zpětnými zrcátky, nárazníkem, schůdky, maskou chladiče a 20" koly "Talca Black" z lehké slitiny. Vytříbený styl a působivý dojem umocňují černé kryty vnějších zpětných zrcátek, černé kliky dveří a nápis "Black Style" na spodní části dveří.

1) Vozidlo není dosud nabízeno k prodeji.

vw multivanvw e bike