Volkswagen T-Roc R
Výstavní premiéra v Ženevě: Vrcholný model Volkswagen T-Roc R

Studie blízká sériové výrobě představuje vysokovýkonnou variantu kompaktního modelu T-Roc. Specifický, sportovní design „R“ s nově navrženou přídí a zádí. T-Roc R kombinuje životní styl a sportovní potenciál.

Volkswagen představí na mezinárodním autosalonu v Ženevě model T-Roc R, novou vrcholnou verzi crossoveru, který byl úspěšně uveden na trh v roce 2017. Vysokovýkonný automobil společnosti Volkswagen R přesvědčí nejen pozoruhodnými výkonovými parametry. Sportovní vlastnosti modelu Volkswagen T-Roc R umocňuje nezaměnitelný design exteriéru a interiéru ve specifickém stylu "R".

Volkswagen rozšířil na konci roku 2017 svou nabídku o model T-Roc, zcela nový kompaktní crossover, který se vyznačuje přitažlivým vnějším vzhledem a mimořádně funkčním interiérem. Elegantní všestranný automobil kombinuje robustnost SUV s dynamikou kompaktního hatchbacku. T-Roc se díky tomu cítí jako doma jak v městských ulicích, tak i na nejkrásnějších silnicích tohoto světa.

T-Roc svým přitažlivým konceptem nadchnul již mnoho zákazníků. Od uvedení na trh v listopadu 2017 bylo na celém světě prodáno 200 000 vozů. Nový T-Roc R nyní doplní širokou nabídku verzí kompaktního crossoveru o mimořádně sportovní variantu, která osloví především individualisty, požadující elegantní vzhled i vynikající jízdní výkony.

Nový model T-Roc R vyvinula společnost Volkswagen R, která jej také podrobila důkladným testům, mimo jiné i na legendárním Nürburgringu. Na vývoji vozidla se podíleli mimořádně zkušení jezdci, jako je mistr světa ve WRX Petter Solberg nebo tovární jezdec Volkswagenu Benjamin Leuchter.

Volkswagen R je stoprocentní, samostatná dceřiná firma společnosti Volkswagen AG. Písmeno R, použité poprvé u modelu Golf R32, znamená "Racing" a vyjadřuje těsné spojení s motoristickým sportem.