Volkswagen podvozek budoucnosti
Volkswagen podvozek budoucnosti

Volkswagen vyvíjí podvozek budoucnosti

Softwarové kompetence urychlují vývoj podvozkových systémů pro vysoce automatizovanou jízdu. Software bude nabízet mnohem více možností, jak utvářet charakter vozu. "Innovation Talk – Driving dynamics“ nabízí na toto téma velké množství informací ze zákulisí.

Praha - Volkswagen činí v rámci strategie ACCELERATE další důsledné kroky na své cestě k softwarově orientovanému poskytovateli mobility. Software je přitom rozhodujícím faktorem také při vývoji systémů podvozku a řízení pro budoucí vysoce automatizovanou jízdu. Volkswagen v současnosti vyvíjí novou generaci elektronicky řízeného podvozku a nový systém řízení.

"Díky výrazné minimalizaci náklonu karoserie v podélném i příčném směru a optimalizaci jízdní dynamiky reaguje vůz rychleji na pohyby volantu a řídí se precizněji," říká Karsten Schebsdat, vedoucí oddělení jízdní dynamiky, systémů řízení a regulačních systémů ve společnosti Volkswagen. "Tento vývoj je extrémně důležitý také s ohledem na vysoce automatizovanou jízdu. Díky tomu můžeme cestujícím poskytnout maximální komfort ve všech situacích."

Software bude ještě více určovat charakter vozu

Volkswagen dosahuje velkého pokroku i ve vývoji nového systému řízení. "V budoucnosti bude hrát software stále důležitější roli také u řízení," říká Schebsdat. "Díky tomu máme výrazně více možností, jak ovlivňovat vlastnosti řízení, které pak můžeme realizovat ve specifické podobě u jednotlivých modelů na všech platformách." Po uvedení příslušných komponentů do sériové výroby budou z tohoto systému řízení profitovat také asistenční systémy, například Lane Assist nebo Travel Assist.

"Innovation Talk - Driving dynamics" poskytuje podrobnější informace a nabízí pohled do zákulisí vývoje jízdní dynamiky u značky Volkswagen.

1) Golf R - spotřeba paliva v l/100 km (EU): město 9,0; mimo město 6,0; kombinovaná 7,1; emise CO2 (kombinované) v g/km: 163 - 161; třída hospodárnosti: D


Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích. V roce 2019 vyrobil Volkswagen 6,28 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 195 878 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.