Volkswagen užitkové vozy - ID.Buzz
Volkswagen užitkové vozy - ID.Buzz

The Next Web: Inovativní startupy a Volkswagen Užitkové vozy představují své ekologické vize

Konference se zaměřuje na znovupoužitelné obaly potravin, férově vyráběné a prodávané oblečení a rozvážku zboží s nulovými lokálními emisemi. Na konferenci je vystavena studie trvale udržitelného modelu ID. BUZZ Cargo, který bude uveden na trh v příštím roce.

Jak zlepšit ochranu životního prostředí v oblasti internetového obchodu? Jaká budou k dispozici nová řešení pro mobilitu? A kde si mohu porovnat a objednat pouze oblečení z férového obchodu? "The Next Web", krátce TNW, je název konference v Amsterdamu, na níž se všechno točí kolem těchto otázek. Na jejím programu představuje své produkty a služby více než 3000 společností - přímo na místě nebo digitálně. Volkswagen Užitkové vozy je rovněž u toho a již nyní ukazuje výhled na budoucí ID. BUZZ ve verzi Cargo, tedy zcela elektrický Transporter. Dennis Haustein, vedoucí oddělení informací značky Volkswagen Užitkové vozy, představuje ID. BUZZ Cargo na TNW v dialogu se třemi startupovými podnikateli, pro něž je ochrana životního prostředí též důležitou součástí jejich celkového konceptu.

"ID. BUZZ je trvale udržitelným vozem nejen díky svému zcela elektrickému pohonu s nulovými lokálními emisemi, ale také díky interiéru, který se obejde bez produktů ze zvířat a který současně využívá mnoho recyklovaných materiálů," vysvětluje Haustein v diskusi se startupy u kulatého stolu. První užitkový vůz v rodině ID. je díky tomu v dokonalém souladu s principy mladých společností, jakou je firma Vytal, která vyrábí znovupoužitelné nádoby na jídlo s sebou a na TNW nabízí nová řešení obalů pro potraviny. Dalším příkladem je startup Trunkrs, rozvážková služba, která si dala za cíl snižování emisí z dopravy, nebo porovnávací portál Project Ceceis - ten je podle vlastních údajů s více než 25 000 produkty největším portálem pro trvale udržitelné oblečení z férového obchodu v Evropě. Tyto firmy a mnoho dalších společností, které mají již dnes ve svém programu utváření budoucího světa, se představují pod hashtagem #movingideas a na webových stránkách thenextweb.com.

Na konferenci TNW je vystavena studie ID. BUZZ Cargo. Sériové verze modelů ID. BUZZ a ID. BUZZ Cargo budou oficiálně představeny na jaře 2022.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success." Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.