2 293 900 Kč
 • Cena vozu od: 2 293 900 Kč
 • Výkon benzinového motoru: 250 kW
 • Výkon elektrického motoru: 100 kW
 • Výkon hybridní soustavy: 340 kW
 • Spotřeba paliva: 2,8 - 3 l/100km
 • Spotřeba proudu: 19,5 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Tím nejsilnějším motorem je budoucnost

Síla, úspěch a výkon jsou dnes posuzovány zejména s ohledem na zodpovědné jednání. Nový Volkswagen Touareg R eHybrid s technologií plug-in hybrid je nejsilnějším vozem se značkou Volkswagen všech dob. Po vzoru závodních vozů ID.R s čistě elektrickým pohonem, které se do statistik zapsaly několika rekordy, má v genech absolutní výkon ze závodních okruhů a současně ztělesňuje vášeň pro automobilový sport.

Design karosérie

-

Exteriér

Nová ikona výkonu

Zářící a nezaměnitelně výrazná - modrá barva vnějšího laku Lapiz symbolizuje model Volkswagen R. Jeho sportovní charakter pak podtrhuje nově tvarovaný nárazník a elegantně modelované detaily v černé barvě, jako je mřížka chladiče, vstupy vzduchu, ozdobné lišty nebo kryty vnějších zpětných zrcátek. Ambice závodního sportu projevují designové ozdobné lišty na předních blatnících a dveřích. Logo "R" na mřížce chladiče a na dveřích zavazadlového prostoru je pak puncem, díky němuž je nejsilnější Volkswagen všech dob zcela nezaměnitelný.

-

IQ.Light

Sportovní vzhled, který neoslňuje

Ať pojedete osvětlenými ulicemi města, za tmy po silnici nebo při špatném počasí na dálnici: Jednotlivé LED segmenty volitelných světlometů IQ.LIGHT LED Matrix vždy přizpůsobí intenzitu i délku osvětleného pole měnícím se světelným podmínkám na vozovce. Dynamická regulace dálkových světel Dynamic Light Assist zajistí, aby při aktivovaných dálkových světlech nedošlo k oslnění ostatních účastníků provozu. Vozovka bude lépe osvětlena a nepříjemné odrazy od osvětlených značek Vás nebudou oslňovat. Váš Touareg R přitom bude v pravém smyslu slova zářit.

-

Kola

Trefa do černého

Završením celkového sportovního dojmu jsou kola: Touareg R je sériově vybaven 20" koly z lehké slitiny Braga³ lakovanými v černé nebo v šedé barvě s leštěným povrchem. Volitelně může být vybaven 21" koly z lehké slitiny Suzuka lakovanými v černé nebo v šedé barvě s leštěným povrchem. Zcela mimořádná jsou pak 22" kola z lehké slitiny Estoril lakovaná v černé barvě s pěti paprsky ve tvaru písmene "Y", která jsou určena exkluzivně pro model Touareg R.

Design interiéru

-

Interiér

Sportovní prostředí

Dodejte svému vozu Touareg R ještě více individuality. Ambientní osvětlení Vám umožňuje vybírat z bohaté palety 30 různých barev - v interiéru vozu tak vytvoříte zcela jedinečnou světelnou atmosféru. Například modrá barva osvětlených linií na přístrojové desce, na středové konzole a ve dveřích dodá interiéru ještě sportovnější vzhled. Dalším jedinečným prvkem je čalounění z přírodní kůže Puglia vyčiněné v extraktu z olivových listů. K ušlechtilým detailům patří rovněž sportovní prošívání s diamantovým vzorem, které se nachází i na obložení dveří, a sámky v modré barvě Sepang na zvýšených bocích sedadel. Součástí sériové výbavy jsou také sedadla ergo-Comfort čalouněná kůží Vienna s šedými ozdobnými švy, stejně jako hliníkové dekory Silver Wave.

-

Sportovní multifunkční volant

Řízení i řízení výkonu

Sportovní multifunkční volant nejnovější generace v perforované kůži s logem "R" je vybaven dotykovým ovládáním, pádly řazení automatické převodovky a tlačítky volitelného asistenčního systému Travel Assist. Mimořádně komfortní je také vyhřívání věnce volantu. Váš Touareg R tak budete mít vždy jistě pod kontrolou.

-

Innovision Cockpit

Řídicí centrum bez ovladačů

Digitální přístrojová deska Digital Cockpit s úhlopříčkou 31,2 cm je integrována s displejem infotainment systému s úhlopříčkou 38,1 cm pod společným prohnutým skleněným povrchem a tvoří tzv. Innovision Cockpit (sériová výbava). Ovládání se uskutečňuje velmi jednoduše prostřednictvím dotyků.

-

Navigace

Nakloněný k řidiči a zcela bez tlačítek

Sériový navigační systém Discover Premium představuje vrchol technologie navigačních systémů. Dodává se jako součást digitálního panelu Innovision Cockpit:

 • Součástí jeho výbavy je velký barevný dotykový TFT displej s úhlopříčkou 15 palců (38,1 cm).
 • Společně s displejem digitální přístrojové desky Digital Cockpit s úhlopříčkou 12,3 palce (31,2 cm) tvoří jeden celek
 • Lze jej ovládat pomocí hlasových pokynů, gest a dotyků.
 • Dodává se včetně indukčního bezdrátové nabíjení a rozhraní App‑Connect, které umožňuje zobrazení aplikací z chytrého mobilního telefonu na displeji navigačního systému.
 • K jeho výbavě patří příjem rádia v pásmu FM, slot na SD karty, čtyři USB vstupy a také telefonní rozhraní Business s protokolem bluetooth.
 • Je vybaven příjmem digitálního signálu DAB+.
 • Má předinstalovaná data navigačního map pro celou Evropu.

Výbavové stupně

0 Kč
Volkswagen Touareg R

Volkswagen Touareg R

 • Cena od: 2 293 900 Kč
 • Výkon motoru: 250 kW
 • Výkon motoru: 462 k
 • Palivo: Plug-in-hybrid
 • Převodovka: Automatická
 • Spotřeba paliva: 2,8 - 3 l/100 km
 • Emise CO₂: 63 - 69 g/km
 • Spotřeba proudu: 19,5 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

Sériová výbava

 • Nárazníky R
 • Paket R Black Style exteriér & interiér
 • IQ.LIGHT
 • Innovision Cockpit
 • Kožené čalounění Vienna R
 • 20" kola z lehké slitiny Braga

Asistenční systémy

-

Travel Assist

Nejlépe se Vám pojede, když budete mít správný odstup

Asistenční systém Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a zohledňuje přitom také odstup od vpředu jedoucích vozidel.⁴ Jeho nejmodernější verze poprvé umožňuje jízdu s asistencí až do rychlosti 250 km/h.

-

Trailer Assist

Snadné parkování i s velkým přívěsem

Nový Touareg R zajistí každodenní komfort i jako tažné vozidlo. Maximální hmotnost přívěsu 3,5 tuny a volitelný inteligentní asistent pro couvání s přívěsem Trailer Assist z něj dělají dokonalého společníka pro provozování volnočasových aktivit. Současně je prvním plug-in hybrid SUV na světě, které je asistentem Trailer Assist vybavené.

Technologie

-

Zrychlení

Zážitek maximální dynamiky v R stylu

Při podřazení nastane tzv. boost. V tomto módu stále pracuje turbo motor V6, ke kterému se navíc přidá maximální výkon elektromotoru. Výsledkem rovnice špičkového výkonu celého systému 340 kW (462 k) a maximálního systémového krouticího momentu 700 Nm je pak maximální dynamika.

-

Pohon a 4MOTION

Nejsilnější Volkswagen všech dob

Klíčovými součástmi pohonu eHybrid jsou: přeplňovaný motor V6, elektromotor a lithium-ion baterie s využitelnou kapacitou 14,3 kWh, která je integrovaná v podlaze vozu pod zavazadlovým prostorem. Přenos síly zajišťuje 8stupňová automatická převodovka Tiptronic. Ideální přizpůsobení aktuálním podmínkám vozovky pak zajišťuje sériový pohon všech kol 4MOTION. A v případě, že vůz využívá více řidičů, mohou si prostřednictvím systému 4MOTION Active Control individuálně zvolit jízdní profil a podle potřeby jej rychle měnit.

-

e-Mode

Budoucnost patří elektřině

Cestování s novou vlajkovou lodí Volkswagen. Elegantně, téměř bez hluku a lokálně zcela bez emisí proplouvá městem; mimo město pak projevuje svou sílu a dynamiku. S dostatečně nabitou baterií odstartuje v elektrickém e-Módu a na čistě elektrický pohon jede až do rychlosti 135 km/h. V hybridním módu je pak optimalizována součinnost spalovacího motoru a elektromotoru, která je ještě efektivnější při jízdě s aktivní navigací.

Objednejte si testovací jízdu modelu Touareg R

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

Volkswagen Touareg - Stránky WikipediaVolkswagen Touareg - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv Touareg, wolkswagen Touareg, wolksvagen Touareg